Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Wystrzał oleju z bagnetu

  1. #1

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    24

    Wystrzał oleju z bagnetu

    Hej, po ogarnięciu nieszczelności w układzie dolotowym, chciałem wykonać logi dynamiczne i przy pierwszej próbie (do 6,5 tys. obrotów) na końcu usłyszałem huk spod maski i samochód zaczął mocno drżeć. Dojechałem kilkadziesiąt metrów na stację a na masce smuga wysmarkanego oleju, pod maską wszystko zabryzgane olejem. Przy próbie włożenia bagnetu z powrotem do środka, ciśnienie go cały czas wywalało. Zgasiłem silnik, odczekałem chwilę, bagnet wsadziłem. Pod domem odpalam, sprawdzam wyciągając bagnet, a tam ssanie jak z odkurzacza, w korku również. Czytałem na forum że problemem może być zatkana odma, jednak po rozebraniu gumowego trójnika i grzybka odmy, nie było co czyścić... wszystko jak nowe.

    Brać się za rozbieranie i czyszczenie tego co idzie z gumowego trójnika pod spód kolektora? jak się tam w ogóle najlepiej dostać?

    Druga sprawa - Zauważyłem że te dwa wężyki ze zdjęcia, które znajdują się blisko płynu chłodniczego, nie są do końca wpięte do plastikowej podstawy. Coś nie teges?



    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cała odma rozkręcona, jednak nigdzie nie zatkana... Podciśnienie na jałowym i nadciśnienie po jeździe nadal występuję. Chcę zrobić logi dynamiczne, ale obawiam się że znowu będzie rzyganie olejem z bagnetu. Jakieś pomysły?

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zmierz kompresje silnika...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •