Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Wątek: Pierwsza TT'ka do 18 Tyś - Co i jak

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #5
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    W niektórych modelach silnikach (bodajże APX, ale nie jestem pewny) dalej obowiązuje bezpłatna wymiana cewek zapłonowych w ramach akcji serisowej (nawet po 18 latach). Na tym forum masz cały temat na ten.. temat. Wydaję mi się, że te egzemplarze, które wyjechały z fabryki z cewkami BOSCH (ja mam np. Hitachi w modelu silnika APP i się nie załapałem na tą akcję) miały uszkodzone cewki co się potem objawia szarpaniem przy przyspeiszaniu i zwiększonym spalaniem.

    W sumie to tylko tyle co mogę dodać, ale myślę, że warto to wziąć pod uwagę jak będziesz chodził na oględziny.

    Silnik 1.8T ma mnóstwo części na rynku i jest dużo filmików DIY na youtubie. Mi pomogły przy czyszczeniu osiemnastoletnich elementów silnika i zauważyłem poprawy podczas jazdy (osobiście nie jestetm mechanikiem, więc bazuje na YT i innych tutorialach).

    Jeśli chodzi o spalanie to średnio 11-12 przy spokojnej i ekonomicznej jezdzie. Na trasie to 7 jak masz stopę jak tempomat.

    Co do wieku to naprawdę nie jest zle, te samochody mają reputacje za pancerne.

    Jesli mogę dodać swoje trzy grosze to powiem tak: większość aut na otomoto i olx bazują w przedziale cenowej 18-20k i to jest raczej umowna cena. Będziesz się musiał liczyć z ewentualnymi częściami do wymiany (nie są nowe te samochody), bo z tego co pamiętam to zazwyczaj miały robione tylko rozrządy (i oprócz tego te podstawowe rzeczy typu filtry itp.) więc może warto też brać pod uwagę te tańsze egzemplarze?

    Ja swoją upolowałem po czterech miesiącach szukania za 12k. Musiałem potem dołożyć 2k za maglownice, hamulce, czyszczenie podzespołów itd. i myślę sobie, że gdybym kupił TT-ke za 16-18 to nie byłoby mi tak do śmiechu.

    Jeśli chodzi o korozję to nie słyszałem, żeby były jakos strasznie podatne na tą rdzę.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 18-09-2018 o 20:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •