Witajcie

Stoję przed wyborem samochodu. Mam ogromny dylemat pomiędzy A3 8P 1.6MPI/2.0FSI a Audi TT 1.8T.

Budżet na sam samochód to 18 tysięcy (nie wliczam w to kosztów rejestracji, pierwszego serwisu itd.)

Za A3 przemawia do mnie to, że, tej cenie można już często znaleźć rocznik 2004/2005, dzięki czemu jest te kilka lat młodsza od TT w tej cenie. Jest też ładne, ale nie tak jak TT.

Za TT przemawia do mnie praktycznie wszystko, ale najbardziej wygląd wewnętrzny. Poza tym fakt, że w tej cenie można znaleźć silnik 1.8/1.8T, gdzie przy A3 jest to niemożliwe, a ponoć A3 1.6 to straszny muł (nie oczekuję od auta żeby było wyścigówką, bo kierowcą jestem spokojnym, ale nie chciałbym po tygodniu jazdy poczuć, że to był zły wybór). Jedyne czego się boje to tego, że jest to auto starsze od A3, oraz z powodu jego sportowego przeznaczenia może być ciężko ze znalezieniem dobrego egzemplarza.


Moje pytanie brzmi: Czy w podanym przeze mnie budżecie da radę znaleźć dobrą TT'kę? (dobra oznacza dla mnie tyle, żeby nie miała więcej szpachli niż metalu i żeby jeździła)

Czy raczej olać to i skupić się na szukaniu A3 1.6MPI?

Drugą przeszkodą zaraz po budżecie jest fakt, że samochód chciałbym znaleźć jeszcze w tym roku, a najlepiej to jak najszybciej (choć wiadomo, że nie ma się co śpieszyć, napalony nie jestem). Nie mam raczej czasu na roczne/dwuletnie szukanie. Zima się zbliża, a ja muszę czymś jeździć do pracy.


Ps. Wiem, że opinie o 2.0FSI są różne, bo nagar, rozrząd itd. Nie tego dotyczy ten temat dlatego proszę tego nie komentować, w miarę możliwości :P


Wersja skrócona:

Audi TT 180 bez quattro w dobrym stanie blacharskim do 18 tyś - Da radę?