Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Buczy po odpaleniu na zimnym - nie SAI

  1. #1
    Awatar SCRash
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Strzelce Opolskie - Kluczbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    GW Green
    Posty
    41

    Buczy po odpaleniu na zimnym - nie SAI

    Witam.
    Samochód mam od czerwca. Codziennie gdy odpalam zimny silnik, gdy mam otwarte drzwi lub okna słyszę dość uciążliwe buczenie. Dźwięk odbija się od samochodów stojących obok mnie. Dźwięk podobny jakby samochód miał za niskie obroty a przecież na zimnym ma ok 1200-1300 obrotów. Buczenie znika gdy wcisnę pedał gazu nawet delikatnie. Najlepsze jest to, że po wyjściu z samochodu dźwięku nie da się zlokalizować. Wydaje mi się jakby gdzieś pod autem lub z tyłu silnika. Przejrzałem cały wydech od kolektora po końcowy tłumik i nie widzę tam żadnych przepaleń ani nieszczelności. Z tego co się doczytałem dźwięk ten może wydawać nieszczelna pompa SAI. Miesiąc temu wywaliłem wszystkie ekologiczne graty (pompę SAI, combi valve, rurki i wężyki podcisnienia) ale zostawiłem evap bo mocno waliło benką po odpięciu. Niestety dźwięk pozostał. Gdy ssanie się wyłączy i obroty spadną do normalnych wartości dźwięk znika.

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,363
    Nagraj ten dźwięk, może łatwiej będzie pomóc.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar SCRash
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Strzelce Opolskie - Kluczbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    GW Green
    Posty
    41
    Próbowałem kilka razy nagrać ten dźwięk ale niestety po odtworzeniu nie słychać tego buczenia. Dźwięk basowy jak przy nieszczelnym/zatkanym wydechu. Dzieje się to tylko wtedy gdy po odpaleniu silnik ma 1200 obrotów i przy nawet delikatnym dodaniu gazu wszystko cichnie. Chyba pozostaje mi samemu szukać usterki bo od Strzeleckich mechaników trzymam się z dala. Sami mnie tego nauczyli wymieniacze części dobrych na dobre.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •