Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 60

Wątek: Mefi Audi TT S-Line quattro - Avus Gray poczatek nowej przygody....

  1. #16
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Kolega Mefi nie chciał się pochwalić więc zrobię to za niego


    Gdyby ktoś nie wiedział, to ta w środku mini TT należy do Krzyśka

    Na żywo prezentuje się świetnie Widać, że zadbany egzemplarz, także niech kolega dba i dopieszcza bo jest rodzynek

    a kolega Glajt niech zakłada nowy temat w dziale "Nasze Auta"

    Do następnego

  2. #17
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Od pewnego czasu nurtuje mnie pewne pytanie i chciałbym się poradzić forumowiczów
    Zastanawiam się w jakim kierunku brnac z autem. Chodzą mi po głowie 2 lub nawet 3 pomysły
    1. Doprowadzenie do bardzo dobrego stanu jako oryginalny s line ( w tym kolorze Avus Gray są 2 sztuki ogłoszeniach na niemieckim rynku i to wersje quatro sport już nie mówiąc że z fotelami recaro na)
    2. Zrobić w stylu wersji quatro sport (wywalić tył gdzie i tak nikt nigdy nie zasiądzie stylizacja itp)
    3 Wedle swojego uznania by się podobało.

    Sprawdzając po vinie na stronce audi wszystko się zgadza jest to wersja s-line nie pseudo jak połowa w ogłoszeniach Przy zabawie na quatro sport wizualnie nie ma wielkiego psucia bo wystarczy folia okleic.
    Wtedy musiał bym się też zastanowić nad wygluszeniem auta bo przy złożonej kanapie jednak jest większy hałas tyłu.
    Doprowadzenie do s line to też troszkę pierdół (brak nagłośnienia bose, na progach są w napisy TT, a nie s line kierownica również bez napisu.)
    Lakier od strony pasażera też już miał jeden podkład
    Ostatnio edytowane przez Mefi ; 13-11-2018 o 15:41

  3. #18
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Ja bym poszedł w kierunku QS. Mysle ze byłby to ciekawy projekt. Gdybys potrzebował to na brytyjskiej grupie facebookowej fajne zestawy rear seat delete robi Billy Cloude. Cenowo nie najtańsze ale już po samych zdjęciach widać ze warto, ponadto każdy zachwala

  4. #19
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Pamiętać trzeba, że wersja QS to nie tylko brak tylnych foteli i czarny dach.
    Inny zderzak przedni, inny tylny spoiler, inna dokładka zderzaka.
    Nie wiem, czy turbo jest takie samo, jak w wersji 225?
    Dalej, należy sprawdzić hamulce, bo podejrzewam, że tu też będzie różnica.
    I na sam koniec wygłuszenie. Wersja QS jest około 100 kg lżejsza od zwykłego 225, dlatego nie należy dokładać wygłuszeń, a raczej się ich pozbywać

    Osobiście zrobiłbym auto pod siebie, bo prawdziwą wersją QS nigdy nie będzie, a od oryginalnej wersji S-line już się różni ( a jest ładne ).
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #20
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Jestem za opcją nr 1. Tak jak wyżej pisze Elmacho - nie zrobiśz pełnego QS. A z drugiej strony i tak masz fajną wersję - nie spotykaną. Dbałbym, naprawiał aby doprowadzić do super stanu. Odwdzięczy się na pewno a przy ewentualnej sprzedaży też nie stracisz myślę.

  6. #21

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Jestem za opcją nr 1. Tak jak wyżej pisze Elmacho - nie zrobiśz pełnego QS. A z drugiej strony i tak masz fajną wersję - nie spotykaną. Dbałbym, naprawiał aby doprowadzić do super stanu. Odwdzięczy się na pewno a przy ewentualnej sprzedaży też nie stracisz myślę.
    To chyba właśnie opcja 3. Do sline trzeba będzie sporo rzeczy przywracać (inny spoiler, grill). QS to też sporo zmian i, jak pisze elmacho, będzie dużo sprawdzania czym faktycznie się różni i co tam trzeba zrobić.
    Auto jest już customowe, więc robisz dalej tak, aby było wygodne dla Ciebie.

  7. #22
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    W sumie Elmacho napisał samą prawdę dziękuje

    Dlatego wole się spytać was o poradę jak mi głupie pomysły chodzą po głowie


    Pewnie by mnie to przerosło,a efektu nigdy w pełni nie oddało
    Wcześniej miałem taki zamiar, aby auto robić pod siebie żeby na swój sposób było wyjątkowe.
    Ale od ponad 2 tygodni różne myśli mną targały czy nie szkoda.


    No i jak pisze delleto najpierw auto trzeba doprowadzić do super stanu

  8. #23
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Więc tak wpadło troszkę pierdołek


    Nowa osłona silnika - fajne mocowania, dość dobra jakość


    zestaw do czyszczenia filtra K&N


    nowe żarniki ksenonowe - jakość średnia (miały być porównywalne do osram czy philips, ale jak za cenę 120 zł nie będę narzekać)


    Żarówki H6W


    Żarówki led tablicy


    osłona akumulatora - stan bardzo dobry


    chiński kabelek vag


    dodatkowy olejek do dolewania (przy zrobieniu 4-5000 km i tak będę wymieniać skoro wcześniej było 10w40 nieznanej marki )


    coś taniego do czyszczenia skóry (na wiosnę będzie pełen profesjonalny pakiet)


    oraz inne środki do czyszczenia,plastików oraz konserwacji uszczelek.

    Chciałbym też poinformować,o nie kupowaniu silikonu w sprayu konserwującym uszczelki.
    Po wczorajszej aplikacji, sądziłem że nigdy nie otworze drzwi. Dodam ze od pasażera nie smarowane w ogóle w tym roku, otworzyły się bez problemu.

  9. #24
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    fajny pakiecik, co do K2 to tutaj taki filmik krótki... (wycisz muzykę) myślę że dobrą opcją będzie też RRcustom nie długo będziemy testować ich środki.



    dobrze że na wiosnę będziesz się zaopatrywał w coś innego co do plastików to polecam KOCH PSS (chyba że jakąś powłokę będziesz kładł na plastiki to inna bajka), pod koniec filmiku od Akrisu masz jak działa ten środek na plastiki zewnętrzne (pod maską też można ale w środku auta to jeszcze nie próbowałem), ewentualnie możesz spytać Hubi-ego żeby powiedział jak tam na Mini się to trzyma bo już duuużo czasu minęło więc myślę że śmiało będzie mógł coś powiedzieć.

    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 15-01-2019 o 10:32

  10. #25
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    dobrze że na wiosnę będziesz się zaopatrywał w coś innego co do plastików to polecam KOCH PSS (chyba że jakąś powłokę będziesz kładł na plastiki to inna bajka), pod koniec filmiku od Akrisu masz jak działa ten środek na plastiki zewnętrzne (pod maską też można ale w środku auta to jeszcze nie próbowałem), ewentualnie możesz spytać Hubi-ego żeby powiedział jak tam na Mini się to trzyma bo już duuużo czasu minęło więc myślę że śmiało będzie mógł coś powiedzieć.

    Ja też mogę powiedzieć że środek jest rewelacyjny. Co prawda z grilla zszedł dość szybko (po kilku myciach) ale pod maską trzyma się nadal i efekt wciąż jest widoczny

  11. #26
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    Ja też mogę powiedzieć że środek jest rewelacyjny. Co prawda z grilla zszedł dość szybko (po kilku myciach) ale pod maską trzyma się nadal i efekt wciąż jest widoczny
    Trzeba będzie poprawić mi dość długo się na podszybiu trzyma i woda ładnie kropelkuje... za parę dni pogadamy pewnie !

  12. #27
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    W porównaniu z wami to ja tylko przetarłem kurz

    Do pielęgnacji skóry chciałem zakupić taki zestaw z K2 https://k2.com.pl/produkty/k2-auron-zestaw. Jestem otwarty na każde dobre rady, co do lepszego

    Efekt końcowy korekty lakieru świetny - zwłaszcza na tej czarnej perle

    Zastanawiałem się, czy wiosną nie oddać auta na car detailing na podstawowy pakiet (fajnie jakby na początku został troszkę dopieszczony przez profesjonalistę)

    Pierw trzeba zadbać o parę wgniotek i małych przetarć Niech już w końcu będzie wiosna !!!

  13. #28
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wszystko fajnie ale z tym filtrem k&n to nie za bardzo.. filtr mokry nie nadaje sie do 1.8T gdyz film olejowy uwali Ci przeplywke. Sprawdz suche filtry amsol'a jesli planujesz duze moce. Do ok 300KM wystarczy zwykly fabryczny wklad takze ten tego Oslony pod silnik poszukalbym na Twoim mmiejscu uzywanej w lux stanie ale ori gdyz bardzo wiele osob skarzylo sie ze zamienniki zostaja na drodze, nie wytzrymuja proby czasu.

  14. #29
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Tutaj masz taki zestawik https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/Zesta...nia-skor-/2568
    lub ewentualnie możesz pojedyńczo dobrać rzeczy z ich strony i jak weźmiesz np. sam preparat 1litr do czyszczenia + mleczko do konserwacji + szczotke + pianowniczkę to powinieneś zamknąć się w 100 zł a do tego będziesz miał taki zapas że ojoj... dla przykładu 250ml samego środka do czyszczenia w pianowniczce wystarcza na około 3 czyszczenia całego sedana... tak więc jak się domyślasz 1 litr wystarczy Ci do śmierci chyba

  15. #30
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Więc wpadł, o taki zestaw po konsultacji z mistrzem detailingu forum TT Kanapa

    Załącznik 14827


    Z autkiem dzieję się wiele, zaczął się etap gdzie złotóweczki szybko uciekają, aby wszystko doprowadzić do używalności.

    Głównie zależy mi na mechanice, etap wizualny zostawiam na potem ; )


    Między innymi wpadły felgi, tu podziękowania do Roberta za szybką przesyłkę Niestety stare nadają się tylko na złom. Dwie są spawane i autko tylko na tym cierpi
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Mefi ; 21-03-2019 o 16:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •