Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 60

Wątek: Mefi Audi TT S-Line quattro - Avus Gray poczatek nowej przygody....

  1. #1
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162

    Mefi Audi TT S-Line quattro - Avus Gray poczatek nowej przygody....

    Witam, serdecznie już teraz z nowym nabytkiem od użytkownika forum Szymi który okazał się bardzo w porządku właścicielem auta Szkoda ze tak życzliwych i uczciwych osób jest tak mało na tym świecie.
    Myślałem że z zakupem auta nie będzie większego problemu i nie spotka mnie nic nadzwyczajnego zresztą czytałem tutaj różne historie po kupieniu TT i z tą trudną miłością ; ) Moja przygoda rozpoczeła się już gdu po auto wyruszyłem 2200 km łącznie w obie strony. Jazda busem z Polski od godziny 5:20 do godziny 20 00 na miejscu była masakra zwłaszcza że dzien wcześniej nie wiele spałem ;/ Niby duże kanapy ale nie było to komfortowe się poruszanie i nawet nie było mowy o jakim kol-wiek spaniu. Po tak przejechaniu 15 h było już mi wszystko jedno co zastane na miejscu, a jak słyszałem holenderski jezyk to tylko mnie bolała głowa bo wtedy juz nawet ciezko mi było mówić po Polsku
    Teraz najważniejsze auto jak zobaczyłem na żywo oczywiście zrobiło duże wrażenie, zwłaszcza jak mnie Szymi przewiózł ; ) Dopiero drugie dnia przetestowałem i już wtedy poczułem to coś między nami Pierwsze 150-200 km zwłaszcza po Holandii były bardzo ciężkie wyczucie nowego auta oraz panujących zasad w innym kraju, ale potem już sparowałem się z autem i było przedłużeniem ciała W pewnej chwili na Niemieckiej autostradzie poczułem jakbym zdobył prezent marzeń i auto marzeń coś ponad życie zwykłego śmiertelnika bez ograniczeń Właściwości jezdne i przyspieszenie nie do opisania ''bolid'' kuszące pojedynki z innymi użytkownikami autobanu wrażenia nie do opisania zwłaszcza dla kogoś co wcześniej jeździł seatem Ibiza z silniczkiem 1.2 64 km , a wcześniej honda civic 100 km W drodze powrotnej aby nie było różowo był wypadek na autostradzie w Niemczech i stanie w miejscu przez koło 2:30 h . Niemcy swietnie sobie radza z czekaniam odpalają grilla albo graja w siatkówkę na autostradzie ; ) Przy wjeździe do Polski na zjedzie do stacji zahaczyłem zapewne miska o asfalt a dzwiek był taki że pierwsze co przeszło mi namyśl to juz koniec coś zerwane na szczescie było wszystko ok i koło 1 00 byłem w domu szczęśliwym posiadaczem pojazdu TT. (ciekawie było jeszcze dzisiaj kiedy podjechałem do znajomego aby zapytac sie o formalnosci ubezpieczenia i auto nie chciało odpalić na szczescie to był tylko akumulator



    Co do foteli recaro które są tutaj założone sa FENOMENALNE nigdy za zadne skarby swiata bym ich nie zamienił na inne- wygoda po przejechaniu 1100 km niesamowita komfort również, w dodatku siedzi sie jeszcze niżej niz przy zwykłych i dzieki temu widoczność jest delikatnie lepsza np świateł




    Jeszcze mogę dodać od siebie auto było z zamiarem użytkowania na co dzień do pracy do której mam blisko bo 4 km jak i do frajdy weekendowe wyjazdy przejażdżki, ale majac 30 lat człowiek jednak chyba już inaczej myśli i szkoda mi auta do użytkowania na co dzień, jednak jest to tylko zabawka dla dużego chłopca na wyjazdy i do przejechania się w Niedziele takie auto do frajdy i wyszalenia się Z punktu A do B wystarczy zwykłe najtańsze autko byle jechało nic więcej ; )



    Ok historie zakupu mamy za sobą teraz opis mej nowej miłości ; )




    Rocznik: 2002
    Silnik: 1.8 T
    Moc: 235-240 km ? trzeba będzie sprawdzić na hamowni w przyszłości ; )
    Przebieg: 222 322km
    napęd quattro
    wersja S line Avus Gray
    Wyposażenie:
    - ABS
    - ESP
    - kubełkowe siedzenia Recaro
    - radio multimedialne Pionier z wyswietlaczem 7'
    - cup holdery orginalne
    - czarna skórzana tapicerka
    - el. szyby
    - klimatyzacja klimatronik
    - podgrzewanie foteli (jeśli bym miał zmieniać)
    - tempomat
    - światła ksenonowe (oczywiście z spryskiwaniem)
    - 6 biegowa skrzynia
    - dołożony sportowy filtr K&N


    kosmetyka wizualna:

    - sportowy zderzak i grill - plaster miodu
    - sportowe gwintowane zawieszenie


    Do zrobienia i zakupu:
    Ogólnie auto jest bardzo zadbane,ale ma 16 lat wiec zawsze jest coś do zrobienia

    - nowe głośniki tył i przód (obecne są takie że lepiej jakby ich nie było w sumie ten od strony pasażera nie gra )
    - prostowanie felg i regeneracja (dawno nie widziałem 20 obciążników na jednej feldze co się dziwić maja 16 lat
    - wymiana oleju na Motul
    - wymiana akumulatora zapewne BOSCH S5 SILVER 63AH 610A S50 05 o którym się sporo tu naczytałem (obecny jest 35AH iii yyy bardzo stary)
    - opony 17 na lato bardzo dobre używki znanej marki lub nowe z średniej półki
    - nowa uszczelka od strony pasażera (przy 140-160 powietrze samo tam wlatuje )
    - kilkanaście poprawek lakierniczych przód zderzak, spoiler ,drzwi kierowcy (lewy bok przodu tam nikt nie ukrywał zaprawki )
    - wyciągniecie kilku w gniotek
    - zbieżność ściaga na lewo delikatnie zapewne winna obciążników na felgach
    - wymiana wyświetlacza komputera - bo się pikseluje
    - sadze ze jest tez cos nie tak z wzkaznikiem paliwa jak i wysiwtlaniem spalania i km ile zostało ; )
    - wstawienie od nowa radia pionier multimedialnego (obecnie jakis Heniek z Jozkiem wstawiali i jest krzywo ale to nic w prównaniu z klejem na wierzchu
    - ogólne sprawdzenie przez bardzo dobrego mechanika stanu technicznego auta ; )
    - wstawienie listwy przedniej jak dojdzie od właściciela Szymi

    Na ta chwile tyle na pewno o czymś zapomniałem


    Zdjęcia po umyciu ^^

































    Prosiłbym też o namiary dobrego mechanika jestem z Konina, ale nie ma problemu abym się np wybierał do Łodzi Bydgoszczy czy Torunia ewentualnie Poznań




    A i bym zapomniał do zobaczenia na spotach i zlotach mam nadzieje ^^
    Ostatnio edytowane przez Mefi ; 10-09-2018 o 05:04

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Na zloty trzeba się.zapisywać.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Najpierw trzeba było mieć auto

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Mefi Zobacz posta
    Najpierw trzeba było mieć auto
    Dlatego nie użyłem czasu przeszłego.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    bardzo dobrze że autko zostało na klubie ...dbać,dbać i jeszcze raz dbać. Kiedyś już pisałem w innym wątku że bardzo mi się podoba ten egzemplarz tym bardziej że ma kilka nie typowych dodatków,czy to grill czy lotka z tyłu.No i najważniejsze to kubełki z recaro ...jak szczęście dopisze to zobaczymy się na SC w Katowicach. Gratuluje autka

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Mam podobny problem ze świstem, ale po stronie kierowcy. Uszczelki dedykowanej to chyba nie znajdziesz. Przewijał się temat na forum parę razy i trzeba szukać używki w dobrym stanie. Możesz jeszcze sprawdzić ustawienie drzwi, czy czasem nie trzeba ich wyregulować.

    Co do opon, to robiłem rozeznanie jakiś czas temu i jeśli używki z górnej półki to tylko Micheliny Pilot Sport 4 (1-2letnie) albo nówki innych firm. Jednak tylko Michelin robi opony, które wraz ze zużyciem tracą bardzo niewiele przyczepności na mokrym (a raczej to Cię powinno interesować, chyba że w deszcz zamierzasz nie wyjeżdżać ).

  7. #7
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Szymi pewnie szlochaaaaa .... bo jak tu nie kochać tego auTTa - zwłaszcza w tej wersji. Polecam też dystansy: przód 17mm/20mm- ja takie mam (to też zależy jakie masz ET felgi) dołożyć aby wydobyć nieco felgi z nadkoli ale myślę że jak dojdzie gwint to będzie to konieczne Co do opon to polecam z czystym sumieniem: BF GOODRICH G GRIP oraz na tyle BARUM BRAVURIS 2 - ja kupiłem używki w bdb stanie i jestem zadowolony bardzo. Przyczepność na tych oponach jest super, w deszczu też - doszedłem do takiego wniosku ze lepiej firmowe niż niskobudżetowe nowe - chociaż powyższe do drogich raczej nie należą.
    Po za tym jak to w TT kilka rzeczy do zrobienia w tym wieku jest - ale to wszystko wynagradza jak do niej wsiądziesz. Można nawet pomyśleć wtedy: "żeby praca była ze 40 km od domu" Gratuluje zakupu !
    PS. Zauważyłem że nie ma tej lotki/dokładki spojlera przedniego bo to coś jak wisienka na torcie.

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrna
    Posty
    38
    Dobrze prawisz delleto to autto wynagradza i oddaje wszystko co z serca w nie włożysz,masz tez racje,ze szlochaniem bo bardzo tęsknie za Nią i jest mi smutno ale w życiu podobno nie można mieć wszystkiego;ja teraz już skupiam się nad zakupem domu i zakładaniu rodziny wiec muszę patrzeć już troszkę innymi kategoriami na swoje życie ale cieszę się niezmiernie,ze TT-unia została w rękach forumowicza,na tym wręcz mi zależało dlatego jej tak długo nie wystawiałem,no i się udało. Mam nadzieje,ze przyniesie Mefi dużo frajdy,zadowolenia i miłości motoryzacyjnej. Co do dokładki,tak jak obiecałem prześle poczta jak tylko dotrze do mnie z lakierni bo przeszla przez mały incydent dzięki nie uwadze pracownika serwisu,w którym sprawdzałem jeszcze TT-nie przed powrotem do Holandi wiec czekam w dalszym ciągu bardzo na nią.
    Mefi kod koloru bo zapomniałem to:Y7J
    Pozdrawiam

  9. #9
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Lubie takie sytuacje - jak auta pozostają na forum

    Wnętrze auta wymiata fotele, radio

    Fajny kolor

  10. #10
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    bardzo dobrze że autko zostało na klubie ...dbać,dbać i jeszcze raz dbać. Kiedyś już pisałem w innym wątku że bardzo mi się podoba ten egzemplarz tym bardziej że ma kilka nie typowych dodatków,czy to grill czy lotka z tyłu.No i najważniejsze to kubełki z recaro ...jak szczęście dopisze to zobaczymy się na SC w Katowicach. Gratuluje autka
    Dziękuje bardzo ciesze się że mogę kontynuować dbanie o auto po Szymim No i do zobaczenia w Sobotę

    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Mam podobny problem ze świstem, ale po stronie kierowcy. Uszczelki dedykowanej to chyba nie znajdziesz. Przewijał się temat na forum parę razy i trzeba szukać używki w dobrym stanie. Możesz jeszcze sprawdzić ustawienie drzwi, czy czasem nie trzeba ich wyregulować.

    Co do opon, to robiłem rozeznanie jakiś czas temu i jeśli używki z górnej półki to tylko Micheliny Pilot Sport 4 (1-2letnie) albo nówki innych firm. Jednak tylko Michelin robi opony, które wraz ze zużyciem tracą bardzo niewiele przyczepności na mokrym (a raczej to Cię powinno interesować, chyba że w deszcz zamierzasz nie wyjeżdżać ).
    Już właśnie szukałem wątku uszczelki będę szukać dobrej używki

    No całkiem ciekawe te opony może się skusze w przyszłym roku na zakup



    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Szymi pewnie szlochaaaaa .... bo jak tu nie kochać tego auTTa - zwłaszcza w tej wersji. Polecam też dystansy: przód 17mm/20mm- ja takie mam (to też zależy jakie masz ET felgi) dołożyć aby wydobyć nieco felgi z nadkoli ale myślę że jak dojdzie gwint to będzie to konieczne Co do opon to polecam z czystym sumieniem: BF GOODRICH G GRIP oraz na tyle BARUM BRAVURIS 2 - ja kupiłem używki w bdb stanie i jestem zadowolony bardzo. Przyczepność na tych oponach jest super, w deszczu też - doszedłem do takiego wniosku ze lepiej firmowe niż niskobudżetowe nowe - chociaż powyższe do drogich raczej nie należą.
    Po za tym jak to w TT kilka rzeczy do zrobienia w tym wieku jest - ale to wszystko wynagradza jak do niej wsiądziesz. Można nawet pomyśleć wtedy: "żeby praca była ze 40 km od domu" Gratuluje zakupu !
    PS. Zauważyłem że nie ma tej lotki/dokładki spojlera przedniego bo to coś jak wisienka na torcie.

    No niestety miłość od pierwszego wejrzenia Szymi juz płacze bo zamienił 240 kucy na 70 Jazda tym niesamowicie trzymającym się autem drogi w tych fotelach jest rewelacyjna (problem jedynie mogły by mieć wysokie osoby bo jednak trzeba siedzieć blisko aby pozycja była wygodna i optymalna )

    Zobaczę te oponki nie słyszałem w sumie nigdy o tych markach Ja niestety po montażu opon nowego chińczyka w seacie dostrzegłem że to słaby biznes nie są złe, ale bez rewelacji








    A dziś transfuzja nowej krwi






    a tak wygląda spodzik który czasami lubi się otrzeć

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i się stało. Dziś chcąc odjechać z pracy akumulator odmówił posłuszeństwa do sklepu miałem 400 m wiec od razu zakup nowego oto co wleciało :
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrna
    Posty
    38
    O to jestem w szoku
    Ale widzę,ze autko dostaje niezłe cacka - fajnie,to cieszy i to bardzo
    Ps. A ja dopiero teraz w domu jestem bo wróciłem z kursu także mam totalnie poprzestawiane pory z wolnym czasem ale mam nadzieje,ze z rejestracja autka wszystko dobrze Mefi. Jak coś - to pisz tylko w domu jestem teraz niestety - w jeszcze późniejszych godzinach niż do tej pory wiec będę odp mniej więcej w takich późno-wieczornych godzinach jak teraz.
    Pozdro

  12. #12
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Gratuluję zakupu, ponieważ był okres przed "Czarnulą", że sam się napalałem na teraz Twoje auto

    To kiedy spocik? Do Konina mam 30 km

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    Witaj Mefi.
    Musimy się spotkać . Ja mam do ciebie przez miedze, PKN
    Może pomogę przy paru rzeczach z auttkiem albo z piwkiem

  14. #14
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Cytat Zamieszczone przez Glajt Zobacz posta
    Witaj Mefi.
    Musimy się spotkać . Ja mam do ciebie przez miedze, PKN������
    Może pomogę przy paru rzeczach z auttkiem ������ albo z piwkiem ������
    Trzech to już nie spocik tylko spot

    Więc Mefi, kiedy?

  15. #15
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Hahaha Miło widzieć że są osoby z okolicy miłośnikami TT tylko się cieszyć

    Nie ma problemu co do mini spotu miejsce i czas dowolny mieszkam 300 metrów od przeprawy uni europejskiej

    Z takich większych dużych miejsc to np parking przy Ferio lub Galeria nad Jeziorem

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •