Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Obniżone zawieszenie czy to ma sens ? S-line

  1. #1
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162

    Obniżone zawieszenie czy to ma sens ? S-line

    Witam, jako gdyż jestem świeżo po zakupie auta marzeń.
    Mam jedno zasadnicze pytanie które mnie nurtuje i nie daje mi żadnych odpowiedzi, martwię się o niskie zawieszenie gdyś jest to wersja S-Line i jest mocno obniżone (sprawdzałem już na progach naszych pięknych Polskich i niby jest ok nic nie trze )
    Ale jak ma się to teraz do warunków jezdnych po Polsce, jak np trafie na bardzo nierówna droga lub duża dziurę ?
    Auto miało być też do jazdy na co dzień gdyż do pracy mam bardzo blisko miasto. Jak i również na weekendowe i wakacjowe wypady ale to przecież tez strach

    Moze warto podnieść dla wygody i bezpieczeństwa ?

  2. #2
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Też mam seryjnie obniżone zawieszenie i nie mogę na nic złego słowa powiedzieć. Oczywiście na 18” calowych felgach czuć że jest twardo i każde wpadniecie w dziurę ‚boli’ ale jak ktoś chce mieć tapczan to nie kupuje TT


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  3. #3
    Awatar jacq
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    43
    a nie możesz zacząć jeździć "z głową"? jak dziurawa droga to trochę wolniej. Jak próg to trochę wolniej? Z resztą -20mm to nie tragedia, chyba trzeba uważać tylko na krawężniki, żeby przez nie nie przejeżdżać

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    To tak z grubej rury:
    Olej temat.

    Przy s-line obniżeniu nie masz się czego obawiać. To nie jest aż taka "gleba", aby się bać jeździć po naszych drogach.
    Dużo osób ma niżej i jest ok. Pojeździj parę m-cy i oceń sam. U siebie mam -35, jeżdżę ponad dwa sezony i nie ma tragedii. Drogi m do du.. I nie ma problemu z jazdą, wręcz przeciwnie poprawiły się właściwości jeżdżę ze względu na obniżenie środka ciężkości.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Hej dziękuje bardzo za konstruktywne opinie

    Musiałem zapytać gdyż nigdy nie miałem auta o tak niskim profilu dlatego mnie to martwiło. Przy wolnej jeździe jest ok najważniejsze ze na progach nie obciera nic.

    A tak jak piszecie profil jazdy i włąsciwosci sa znakomite auto jest przyklejone.

  6. #6

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    Ja kupiłem mocno zgłębioną nawet nie wiem ile to może być może -30mm?, Da sie jeździć bez problemu i po gorszych drogach ale trzeba powoli i z rozwagą, na progach zwalniających jest lipa ale da sie przetoczyć bardzo powoli. Za to trzymanie sie auto na zakretach jest o niebo lepsze no i wygląd moim zdaniem robi robote. Komfort kto kupuje tt dla komofrtu

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2018
    Płeć
    Skąd
    Klucze
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro
    Posty
    11
    Najgorszą zmorą jak dla mnie są krawężniki na parkingach,trzeba uważać żeby nie podjeżdzac zbyt blisko bo możesz zostawić zderzak,a tak poza ty, wystarczy czasem troche zwolnić

  8. #8
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Cytat Zamieszczone przez Gienek Zobacz posta
    Najgorszą zmorą jak dla mnie są krawężniki na parkingach,trzeba uważać żeby nie podjeżdzac zbyt blisko bo możesz zostawić zderzak,a tak poza ty, wystarczy czasem troche zwolnić
    Parkuj tyłem

  9. #9
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162


    Ostatnio edytowane przez Mefi ; 20-10-2018 o 09:48

  10. #10
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Zauważyłem, że zdanie wielu osób można podsumować tym, że autko gorzej znosi wszelkie dziury, kamyki, oraz progi zwalniające. Prostym słowem, po prostu je bardziej czuć... ale czy tak nie można już powiedzieć o seryjnych TT-kach? Jak kupiłem autko (felgi 16) to tez zauważyłem, że muszę bardziej zwalniać, wyboiste drogi trzeba pokonywać pomalutku itp. więc czy oby naprawdę felgi 18 i niższe zawieszenie robią aż taką dużą różnicę w porównaniu do już nie tak gładkiej amortyzacji w seryjnych TT-kach?

  11. #11
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    więc czy oby naprawdę felgi 18 i niższe zawieszenie robią aż taką dużą różnicę w porównaniu do już nie tak gładkiej amortyzacji w seryjnych TT-kach?
    tak

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Jak kupiłem autko (felgi 16) to tez zauważyłem, że muszę bardziej zwalniać, wyboiste drogi trzeba pokonywać pomalutku itp. więc czy oby naprawdę felgi 18 i niższe zawieszenie robią aż taką dużą różnicę w porównaniu do już nie tak gładkiej amortyzacji w seryjnych TT-kach?
    Na pewno na serii i 16 jest źle? U mnie auto wróciło do serii i było jeżdżone na 16 i 17. Progi przestały być jakimkolwiek problemem. Ba, nawet można wjeżdżać na krawężniki, czego nie można było powiedzieć 30mm wcześniej
    Teraz jeżdże na 18 na seryjnej wysokości i czuć na dziurach, że jest trochę gorzej. W zamian dostałem wraz z Michelinami lepszą responsywność i lepsze czucie auta w zakrętach. Niemniej jednak samochód wygląda tak sobie. W przyszłym roku planuję zejść znów o te 30mm i jakoś będę musiał się przemęczyć na progach. Co do dróg, to będzie trzeba omijać te najgorszej jakości i tyle ;p
    Z drugiej strony, czy to źle, że przez progi będziesz wolniej przejeżdżać? Ludzie będą mieli jedyną okazję dłużej na autko się popatrzeć

  13. #13
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    tak
    hah no dobra, dzięki. Widać, że się nie znam na samochodach.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Na pewno na serii i 16 jest źle? U mnie auto wróciło do serii i było jeżdżone na 16 i 17. Progi przestały być jakimkolwiek problemem. Ba, nawet można wjeżdżać na krawężniki, czego nie można było powiedzieć 30mm wcześniej
    Teraz jeżdże na 18 na seryjnej wysokości i czuć na dziurach, że jest trochę gorzej. W zamian dostałem wraz z Michelinami lepszą responsywność i lepsze czucie auta w zakrętach. Niemniej jednak samochód wygląda tak sobie. W przyszłym roku planuję zejść znów o te 30mm i jakoś będę musiał się przemęczyć na progach. Co do dróg, to będzie trzeba omijać te najgorszej jakości i tyle ;p
    Z drugiej strony, czy to źle, że przez progi będziesz wolniej przejeżdżać? Ludzie będą mieli jedyną okazję dłużej na autko się popatrzeć
    Tzn. może zle napisałem, ale zle nie jest, ale w porównaniu z A6 to rzeczywiście troszeczkę mocniej czuć progi zwalniające i moje pytanie brzmiało czy już 18 i nizsze zawieszenie az taka roznice zrobi.

    A co do ostatniego zdania to masz całkowitą rację.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •