Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Proszę o pomoc w diagnozie

  1. #1
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43

    Proszę o pomoc w diagnozie

    Witajcie
    Problem dotyczy dziwnego dźwięku który słychać z lewej strony silnika, oczywiście aby było łatwiej poniżej dodaje filmiki, gdzie wszystko dobrze słychać oraz opiszę całą sytuację.

    A więc samochód stoi od jakiegoś tygodnia gdyż niestety tydzień temu wsiadam i wpada Pedał sprzęgła w podłogę. Szybka wiadomość do Accida i jest diagnoza - wysprzeglik (dzięki jeszcze raz Accid za pomoc) samochód umówiony na jutro do mechanika, wczoraj wsiadłem odpaliłem wszystko spoko. Dziś to samo ale samochód nie chciał już odpalić (siadl aku, co było do przewidzenia bo jest wsadzony za mały). Wyjalem kluczyki ze stacyjki i wysiadłem, po otworzeniu maski (kluczyk nie był w stacyjce) słyszę taki dźwięk:

    https://youtu.be/YeNfUq9p-H4

    To jest pierwszy dźwięk, potem włożyłem kluczyk, włączyłem zapłon (pojawiła się kontrolka aku na fisie), wyszedłem z samochodu i usłyszałem drugi dźwięk (Nie wiem czy są powiązane, tym razem było to piszczenie):

    https://youtu.be/X4eGtRBrdRY

    Dźwięk nie wydobywa się z kabiny a z pod maski, mniej więcej z tego samego miejsca co ten z pierwszego filmiku.

    Wiem że trochę książkę napisałem, ale chciałem wszystko dobrze opisać by ułatwić diagnozę, jakby któryś z was wiedział co to może być to prosiłbym o pomoc
    Dzięki wielkie i czekam z niecierpliwością!

    Pozdro, Michał.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Witam.
    Jeśli dobrze kojarzę, to pierwszy dźwięk jest z dodatkowej pompki płynu chłodzącego przymocowanej do chłodnicy, natomiast drugi dźwięk to przepływomierz.
    Wg mnie to jest normalne, ale niech bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Tak jak wyżej. Pierwszy dźwięk to nic innego jak dodatkowa pompa wody. Nic innego nie pracuje po wyjęciu kluczyka. Jest ona na chlodnicy od strony wentylatorów po stronie zbiornika wyrownawczego. Drugi dźwięk to nie jest przepływomierz bo niby czemu on by miał piszczeć. Obstawiam też tą pompe bo jest ona w tragicznym stanie. Wymień ja i zobacz czy to piszczenie ustąpi.
    Numer części to: 078965561
    Ostatnio edytowane przez Cuma9 ; 04-09-2018 o 19:18

  4. #4
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Cytat Zamieszczone przez Cuma9 Zobacz posta
    Tak jak wyżej. Pierwszy dźwięk to nic innego jak dodatkowa pompa wody. Nic innego nie pracuje po wyjęciu kluczyka. Jest ona na chlodnicy od strony wentylatorów po stronie zbiornika wyrownawczego. Drugi dźwięk to nie jest przepływomierz bo niby czemu on by miał piszczeć. Obstawiam też tą pompe bo jest ona w tragicznym stanie. Wymień ja i zobacz czy to piszczenie ustąpi.
    Numer części to: 078965561
    Dzięki Panowie za odpowiedzi, chodzi o pompę wody tak? I tak muszę wymienić cały rozrząd wraz z pompą wody właśnie Więc po wymianie piszczenie powinno ustąpić, a ten pierwszy dźwięk jest normalny?

    Jeszcze raz dzięki, i pozdrawiam.

  5. #5
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Kolego twoje auto ma dwie pompy wody. Jedna jest na pasku rozrządu natomiast druga elektryczna. Ty masz do wymiany tą elektryczną. Rozrządu nie ruszaj. Ta elektryczna zapewnia obieg cieczy chlodzacej po wyłączeniu silnika. To ta pompa powoduje ten pierwszy dźwięk a drugi czyli piszczenie też może być od uszkodzonej pompy ale to się okaże gdy ja wymienisz. Wklej sobie numer części który ci podałem post wyżej w allegro i zobaczysz o co chodzi. Za 200 zl. Juz kupisz nową BOSCH. Pozdrawiam.

  6. #6
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Ten drugi dźwięk to raczej przepustnica.

    Piszczy jak włączysz zapłon, po odpaleniu silnika znika.
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Wolał bym chyba wersję z pompą, coraz więcej niedoróbek wychodzi w autku, mam nadzieję że nie zje mnie kosztami... Jeszcze pytanie czy jeśli to pompą lub przepustnica, to czy w obu przypadkach wymagana jest szybka naprawa i jest to coś pilnego? Przepraszam że zapewne poraziłem was moim brakiem wiedzy, mam nadzieję że z czasem sam będę ogarniał TT jak większość z was

    Pozdrawiam, Michał.


    EDIT:
    Dźwięk piszczenia znika po jakiś 30sec lecz bez odpalenia silnika
    Ostatnio edytowane przez Mixhalo ; 04-09-2018 o 21:05

  8. #8
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Możesz z tą pompą jeździć jednak nie jest to zdrowe dla turbo i silnika. Po prostu nie wylaczaj od razu silnika po ostrej jeździe. Nie chodzi mi o zwykła jazdę bo wtedy normalnie możesz wyłączyć. Nie wiadomo też czy pompa pracuje mimo tych niepokojacych dźwięków które wydaje.
    Co do kosztów to niestety wersja 225 jest kosztowniejsza w utrzymaniu. Praktycznie nic nie pasuje od innych 1.8t z rzeczy które się psują.
    Ostatnio edytowane przez Cuma9 ; 04-09-2018 o 21:17

  9. #9
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Ten drugi dźwięk to raczej przepustnica.

    Piszczy jak włączysz zapłon, po odpaleniu silnika znika.

    Popieram przedmówcę

  10. #10
    Awatar Mixhalo
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Łodź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    43
    Czyli przepustnica robi test pełnego otwarcia i dlatego piszczy i jest to całkowicie normalne? Czy jednak jest ona do wymiany?

    Dziś będę u mechanika, spytam się też o ten pierwszy dźwięk (dodatkowej pompy wody), ew pójdzie do wymiany..

    Po mechaniku wrzucę rozwiązanie problemu, co to dokładnie było może komuś się jeszcze przyda..

    Dziękuję pięknie wszystkim za pomoc!

    Pozdro, Michał.
    Ostatnio edytowane przez Mixhalo ; 05-09-2018 o 08:54

  11. #11
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Mixhalo Zobacz posta
    Czyli przepustnica robi test pełnego otwarcia i dlatego piszczy i jest to całkowicie normalne? Czy jednak jest ona do wymiany?
    Tym piszczeniem nie musisz się przejmować, jest w pełni normalne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •