Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Sprzedam sondę lambda BOSCH 0 258 007 351

  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271

    Sprzedam sondę lambda BOSCH 0 258 007 351

    Witam wszystkich!

    Sprzedam nową i nieużywaną sondę/czujnik lambda Bosch 0 258 007 351 / LS 7351.

    Jest ona całkowicie nowa, ja tutaj nie ściemniam tekstami jak u handlarza. Zamówiłem złą część, gdyż w panice (nie mam dużo doświdczenia z motoryzacją) i nie dopilnowaniu nie sprawdziłem dokładnie kod silnika (mój to APP, a ta sonda nadaje się *chyba* do quattro).

    Panowie, pomóżcie proszę, ja ją nawet nie zamontowałem! Wyjąłem ją z opakowania i, niestety, już nie mogę oddać sprzedającemu z allegro, gdyż rozpakowałem małe elementy plastikowe z woreczka...

    Wiem, ze to jest totalnie niedopilnowanie z mojej strony, ale uczymy się na błędach. Nowa sonda już jest w drodze i te zamrożone 300zł mnie kłuje w serce.

    Cena to jest 280zł, gdyż tak jak wspominałem, ja ją nawet nie mogłem użyć, gdyż od razu zauważyłem, że kostki się nie zgadzały.

    Oto jest link do allegro: https://allegro.pl/sonda-lambda-bosc...546098764.html
    Wiadomo, allegro jest bezpieczniejszą metodą handlu.

    W razie pytań służę pomocą!

    P.S. morał z tej bajki: sprawdzajcie kody silników...

    6abf24274a20a39db3509f8e6516.jpg
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 04-09-2018 o 14:01

  2. #2

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    24
    W razie gdyby nikt nie brał od Ciebie sondy a Ty ją zamówiłeś online w przeciągu ostatnich 14 dni i nie był to zakup na firmę, towar możesz śmiało zwrócić sprzedawcy. Sam prowadzę sklep i wiem że sprzedawca ma OBOWIĄZEK przyjąć zwrot (nie musisz podawać przyczyny zwrotu), a Ty masz prawo rozerwać worek/folię w której był zamówiony przez Ciebie produkt, albo jego część, celem zapoznania się z nim.

    W zeszłym roku UOKIK dodał nowe postanowienie zastrzegające do rejestru klauzul zakazanych. Tutaj masz artykuł o tym traktujący : https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/u...cic,71988.html
    Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy, które nastąpiło w wyniku korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do zapoznania się z rzeczą (art. 34 ust. 4 ustawy o prawach konsumenta). Konsument zatem ma prawo do zapoznania się z zakupionym przedmiotem.

  3. #3
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Dzięki spartiata, właśnie zapoznaje się z linkiem.

    Niestety, był to zakup na fakturę, więc chyba już odpada.

    Osobiście nie rozumiem dlaczego robić takie problemy o zwykłą torebeczke foliową jeśli części by się zgadzaly (szczególnie, że te elementy plarstikowe nie są niezbędne dla działania samochodu).
    Druga sonda, która do mnie przyszła była właśnie po zwrocie, bo naklejka na pudełku była przerwana i jakoś mi to nie sprawiło przykrości (chociaż woreczek plastikowy był nienaruszony).

    Wynika z tego, że sprzedający może pisać za jakich warunków wolno towar zwrócić, ale to nic nie znaczy, gdyż przepisy nie zawierają definicji naruszenia.

  4. #4

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    24
    Zakup był na zasadzie faktury imiennej, czy konketnie na firmę z podanym numerem NIP? Jeżeli faktura imienna, to możesz poprosić sprzedawcę o przekształcenie jej na paragon, a wtedy zwrot to nie problem.

  5. #5
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Niestety, została kupiona na fakturę i już zwrot mnie nie obowiązuje. Zależy teraz tylko od "dobrej woli sprzedawcy". Bardzo dziwne.

    Cóż, może się jednak ktoś skusi na sondę, ale dziekuję za pomoc.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    100lica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    stalowy
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Wyjąłem ją z opakowania i, niestety, już nie mogę oddać sprzedającemu z allegro, gdyż rozpakowałem małe elementy plastikowe z woreczka...
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Osobiście nie rozumiem dlaczego robić takie problemy o zwykłą torebeczke foliową jeśli części by się zgadzaly (szczególnie, że te elementy plarstikowe nie są niezbędne dla działania samochodu).
    Druga sonda, która do mnie przyszła była właśnie po zwrocie, bo naklejka na pudełku była przerwana i jakoś mi to nie sprawiło przykrości (chociaż woreczek plastikowy był nienaruszony).
    Nie możesz zwrócić niepasującej sondy z woreczkiem z drugiej, który jest nieuszkodzony i po problemie

  7. #7
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Niestety, w nowym woreczku jest zapasaowa wtyczka, która jest inna niż ta z tej starej sondy. Ale pomysł ciekawy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nie mogę też edytować starych postów, ale cene obniżyłem do 250zł.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Sonda już została sprzedana. Dzięki wszystkim za pomoc.
    Temat do zamknięcia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •