Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Mercedes CLK 500 7G - a może V8? :)

  1. #1
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121

    Mercedes CLK 500 7G - a może V8? :)

    Cześć!
    Podjąłem decyzję o sprzedaży mojego Coupe. Poniżej zdjęcia, historia itd. Samochód niepozorny, a posiada osiągi seryjnego TTS mk 2, oczywiście na prostej. W hamowaniu pomagają tarcze 345mm i czterotłoczkowy zacisk Brembo

    Link co ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/mercedes-c...5-IDvt42N.html

    Link do dźwięku wydechu: https://www.youtube.com/watch?v=swfE...channel=PiotrM

    Link do przyspieszenia: https://www.youtube.com/watch?v=It-S...channel=PiotrM

    Oferowane auto to Mercedes CLK 500 o mocy 306KM i 460Nm połączony ze wspaniałą automatyczną skrzynią biegów 7G-tronic. Auto wypuściło fabrykę we Stuttgarcie w 2004 roku, natomiast rok modelowy i rejestracja przypada na 2005 rok.














































































    Obecnie napis CLK 500 jest zdjęty.

    Historia:
    Mercedes posiadał jednego właściciela w Niemczech oraz dwóch w Polsce. Pierwszy właściciel w Polsce ściągnął ten egzemplarz w 2010 roku z powodu braku dobrych egzemplarzy na rodzimym rynku. Posiadam kopię ogłoszenia, samochód przyjechał oczywiście w całości, bezwypadkowy. Właściciel w Polsce miał go do 2016 roku, kiedy to ja stałem się nowym, szczęśliwym posiadaczem tego pięknego CLK. U mnie samochód zawsze garażowany, a od jakiegoś czasu nawet przykryty pokrowcem, żeby się nie kurzył. Zawsze ręcznie myty i woskowany.

    Mercedes posiada bardzo bogate wyposażenie, poniżej rozkodowany VIN w języku angielskim:
    202B - OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
    213 - SPEED-SENSITIVE POWER STEERING/VARIO STEERING
    220 - PARKTRONIC SYSTEM (PTS)
    242 - FRONT SEAT RH ELECTRIC ADJUSTABLE WITH MEMORY
    249 - INSIDE AND OUTSIDE MIRROR AUTOMATIC DIMMING
    250B - MOBILO LIFE/EUROPE SERVICE PACKAGE
    260B - AIRBAGLABEL - GERMAN/ENGLISH
    275 - MEMORY PACKAGE (DRIVER SEAT, STRG. COL., MIRROR)
    2XXL - FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
    352 - COMAND
    401 - FRONT SEAT CLIMATE CONTROL
    404 - MULTI-CONTOUR SEAT, FRONT LEFT
    405 - MULTI-CONTOUR SEAT, FRONT RIGHT
    414 - ELECTRIC TILT/SLIDE SUNROOF IN GLASS VERSION
    500 - OUTSIDE REAR VIEW MIRROR LH AND RH FOLDING
    551 - ANTI-THEFT/ANTI-BREAK-IN WARNING SYSTEM
    581 - AUTOMATIC CLIMATE CONTROL
    600 - HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
    614 - BI-XENON HEADLAMPS FOR RIGHT-HAND TRAFFIC
    619 - CORNERING ILLUMINATION
    637 - LA 7-SPOKE "ELEGANCE" 17" WITH TIRE MIX
    673 - HIGH-CAPACITY BATTERY
    731 - WOOD TRIM BURRED WALNUT ROOT
    805 - YEAR OF MODIFICATION
    830A - AMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE
    882 - INTERIOR SAFEGUARD
    926 - EXHAUST GAS CLEANING WITH EURO 4 TECHNOLOGY
    955 - EQUIPMENT PACKAGE ELEGANCE
    985 - COC PAPER EURO 4 TECHNOLOGY W. REG. CERT. PART II
    M113 - V8-GASOLINE ENGINE M113
    M50 - DISPLACEMENT 5.0 LITER
    NA9 - CONTROL CODE BREMEN PLANT
    Q27 - [113.9] - 200 - pokaż numer telefonu - 7 - GV - OM651 PIEZZO
    Q27 - [209] - 200 - pokaż numer telefonu - 7 - GV - KEILRIPPENRIEMEN (LFT HUTCHINSON)
    189U - GREEN BLACK METALLIC
    831A - AMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE - BLACK/ANTH.
    M113 - V8-GASOLINE ENGINE M113

    Oprócz wymienionego wyposażenia dodatkowego, CLK posiada oryginalny, akcesoryjny zestaw głośnomówiący bluetooth, zintegrowany z oryginalnym radiem. Ponadto poprzedni właściciel dokupił stację, która pozwala na wpięcie pendrive/mini jack/ipod-a. Wisienką na torcie jest zamontowany końcowy tłumik od wersji CLK 63 AMG Black Series, który został przerobiony w takim sposób, aby pasował pod oryginalny zderzak (jedna końcówka wydechu).

    Serwis:
    poprzedni właściciel serwisował samochód na bieżąco, nie wystąpiła żadna usterka, która wymagałaby naprawy poza czystą eksploatacją. Natomiast ja, od 2016 roku, wymieniłem tarcze i klocki hamulcowe na przedniej osi komplet ATE, akumulator, oleje filtry itd. Wymieniłem także uszczelki pokrywy zaworów, które jednak znowu ciekną. Tym razem kupiłem oryginalne..

    Plusy:
    Samochód jest moim oczkiem w głowie. Wygląda świetnie i niepozornie. Jest bardzo bogato wyposażony, posiada bajecznie brzmiący silnik V8, a przy tym koszta eksploatacji są naprawdę niskie. Zawieszenie pochodzi z modelu C W203, brak pompy SBC znanej z modelu E i CLS, brak awaryjnego i drogiego zawieszenia pneumatycznego. Jest to 3 samochód ze skrzynią 7G który użytkuje i uważam, że pomiędzy 5G a 7G jest ogromna różnica na korzyść 7G. Dla porównania, między czasem przyspieszenia 60-120km/h jest aż 1.5s różnicy na korzyść 7G. Jest to bardzo odczuwalne podczas wyprzedzania. Jako ciekawostkę powiem, że przy 200km/h jest poniżej 4 tys obrotów, dlatego też 5 litrowy ogromny silnik ma niższe spalanie niż doładowane jednostki. Trasa Warszawa-Krynica Zdrój spalanie 10.5l liczone przy dystrybutorze. Trasa Warszawa-Gdańsk cały czas autostrada i tempomat 160-180km/h, spalanie 11.5l/100km.

    Minusy:
    Szanując Państwa i swój czas, napiszę o wszystkich minusach jakie przychodzą mi do głowy, a mogą być istotne:
    -czasami, choć potrafi się to nie pojawiać nawet 3 miesiące, wariują przednie czujniki parkowania tzn, pokazują że jest przeszkoda widmo
    -samochód posiada w 99% oryginalny lakier, dlatego też ma trochę odprysków, niewielkich zadrapań itd.
    -od około 2 miesięcy czuć delikatne falowanie obrotów na postoju, komputer nic nie wykazał, specjalista powiedział, że to wina świec, dlatego do samochodu dorzucam 16 nowych dedykowanych do tego silnika świec (tak, M113 ma 2 świece na cylinder ).
    -na lewym przednim błotniku pojawiła się rdza, spowodowana nagromadzonym błotem pomiędzy nadkolem i błotnikiem. Od jakiegoś czasu poluję na błotnik w oryginalnym kolorze, bo chciałbym zachować oryginalną powłokę.
    -pokrywa zaworów poci się po raz drugi. Tym razem zakupiłem oryginalny komplet uszczelek Mercedes, które dorzucam do samochodu. Reszta silnika, skrzyni itd suchutka.

    Cena 46000zł do negocjacji

    Serdecznie zapraszam do kontaktu poprzez wiadomość prywatną forum, ponieważ bardzo często jestem zagranicą lub nie mogę rozmawiać. Umówimy się wtedy na telefon i spotkanie. Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Malisz ; 02-09-2018 o 17:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •