Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Pompa wody cieknie zaraz po wymianie rozrządu

  1. #1

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    17

    Pompa wody cieknie zaraz po wymianie rozrządu

    Cześć. Zmieniłem w lipcu w warsztacie rozrząd w moim apx (cały komplet wraz z pompą wody INA) no i zaczęły się kłopoty. Po 1.5 tkm pompa zaczęła cieknąć. Po demontażu widać, że wycieka pod wirnikiem. No cóż, stwierdzilem, że może mam pecha to kupiłem nową pompę HEPU i 2 tygodnie temu ją zamontowałem samodzielnie. Ciężko było ale się udało, byłem zadowolony ale wczoraj patrzę a tu G12 na osłonie. Zdjąłem napęd paskowy i osłony rozrządu i widzę że i ta pompą cieknie z tego samego miejsca(puściło uszczelnienie wirnika i sączy się po zewnętrznej stronie korpusu pompy). Na tej pompie zrobiłem raptem ok 500km. Czy mam aż takiego pecha czy to może inna przyczyna ?. Obserwowałem pracę rozrządu po zdjęciu górnej osłony ale nie widać aby były jakieś wibracje na pasku lub inne niepokojące objawy. Może ktoś ma jakieś przemyślenia lub doświadczenia z taką sytuacją?. Proszę kolegów o opinię co to może być. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Dzisiaj dokonałem weryfikacji wszystkich elementów rozrządu i zwróciłem uwagę na małą rolkę napinacza która pokryta jest cienką warstwą gumy z paska i przy obracania delikatnie czuję różnicę w oporze toczenia. Pytanie. Czy ewentualnie zacierająca się rolka może być przyczyną awarii pompy?
    Ostatnio edytowane przez area_st ; 01-09-2018 o 20:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •