Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nie działają przyciski w drzwiach, brak opuszczania szyb

  1. #1
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190

    Nie działają przyciski w drzwiach, brak opuszczania szyb

    Parę dni temu szyba od strony kierowcy przestałq się podnosić, okazało się, że rozwarstwiła się linka, która to blokowała opuszczanie mechanizmu.
    Wszystkie przełączniki znajdujące się w boczku drzwi działały bez zarzutu. Po rozłożeniu wszystkiego w drobny mak, wyciągnięciu głośników, zdemontowaniu silniczka oraz wyciągnięciu wadliwego mechanizmu, zabrałem się za ponowny montaż.
    Po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się, że nie działa cały boczny panel w drzwiach tj. podnoszenie szyb, sterowanie lusterkami, otwieranie wlewu oraz bagażnika.
    Silniczek nie daje żadnej reakcji jedynie podczas podłączania kostki, która idą sygnały od wszystkich przełączników w drzwiach silniczek przez sekundę opuszcza się samoczynnie w dół.
    Nie działa również opuszczanie drzwi z pilota.
    Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć co tu się odpitoliło?
    Pacjent TT mk2 roadster

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Skoro przed rozebraniem boczka wszystko działało, a teraz nie działa, to problemem są kostki/wtyczki na linni boczek-silniczek/cała elektryka drzwi, które niestety albo źle złożyłeś ( co wbrew pozorom jest możliwe ), albo uszkodziłeś ( mogły być już wcześniej zmęczone życiem... ).
    Musisz rozebrać raz jeszcze boczek.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Gdybym uszkodził jakiś pin, wtyczkę to chyba nie miałoby wpływu na opuszczanie szyb z pilota? Nawet gdy cały boczek jest odpięty to silniczek nie reaguej na pilota.
    W sumię to nie jestem do końca pewien czy przełączniki działały po tym jak się szyba totalnie zblokwała, działały na pewno wtedy gdy szyba jako tako się podnosiła ale nie do samego końca, towarzyszył temu dźwięk jakby coś się tarło w środku drzwi.
    Mogło to spowodować, że silniczek się zjarał kiedy miał za duży opór ?
    Rozbierałem to wszystko wczoraj i jedyne co było odpinane to ta szeroka wtyczka, która idą sygnały od wszystkich przełączników, pomijając podświetlanie żaróweczek.
    Po podpięciu tej wtyki silniczek dostaje chwilowy sygnał opuszczania w dół.
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 28-08-2018 o 09:41

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli masz cały boczek odpięty, to silniczek nie będzie reagował na polecenia z pilota.
    Raz jeszcze powtarzam, że problem leży właśnie w tej wtyczce, którą odpinałeś.
    A dowodem sprawnego silnika szyb masz wspomniany przez Ciebie chwilowy sygnał i opuszczanie szyby.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Czyli wychodzi na to, że coś uwaliłem w wiązce, która idzie przez boczek drzwi do wszystkich przełączników. W sumie to nawet mnie to nie dziwi
    Trzeba w takim razie od tej strony obadać temat.

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdz czy we wtyczce nie zgiales pinu.

  7. #7
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Piny nie są pozginane, dokładnie wczoraj wszystko sprawdziłem pod tym kątem, kabelki też jakoś nie wykazują żadnych większych luzów przy kostkach ;/
    Dzisiaj będę miał na podmiankę drugi silniczek z modułem, następnie wleci nowa wiązka i zobaczymy co dalej.

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zrób jeszcze jedną rzecz. Podłącz kostkę do silnika szyb, odepnij akumulator, odczekaj kilka minut i podepnij akumulator. Wtedy sprawdź, czy szyby działają.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #9
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Elmacho będę Cię nosił na rękach Odłączyłem z rana aku przed wyjściem do pracy.
    Po powrocie podłączyłem wszystko od nie chcenia i wszystko bangla jak należy.
    Opuszczanie szyby z kluczyka, otwieranie i zamykanie dachu i wszystkie przyciski znów reagują na moje polecenia.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •