Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

WÄ…tek: Problem z przeglÄ…dem

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61

    Problem z przeglÄ…dem

    Witajcie.

    Wczoraj chciałem zrobić przegląd TTki i wyszło, że nie ma katalizatora. Oczywiście nie podbili dowodu i muszę go wstawić do 2 tygodni. Zaskoczyli mnie trochę bo auto seryjne, a nie oglądałem go od dołu wcześniej Wsadził bym puszkę ale wyjdzie na analizatorze spalin pewnie.

    Czy jeśli zapłaciłem już tam (w tej konkretnej stacji) za przegląd, ponowna wizyta będzie mnie kosztować dodatkowe 20zł to mogę mimo wszytko pojechać jeszcze do innego zakładu? Czy może jest jakaś wspólna baza gdzie oznaczona już mi brak katalizatora i mimo wizyty w innym miejscu to samo mi powiedzą? Orientuje się ktoś w tym temacie.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No i sie zaczyna.. nie chce mowic ''a nie mowilem'' ale chyba tak jest, patrz post 4 tutaj:

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...light=przeglad

    Pozostaje Ci miec nadzieje, ze faktycznie nie ma adnotacji w jakims systemie i pojedziesz na inna stacje gdzie na to przymkna oko, jesli oczywiscie tak sie jeszcze da, albo faktycznie zalozyc sprawny katalizator i miec problem z glowy przy kolejnych przegladach. Ja bym tak zrobil.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 28-08-2018 o 06:32

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Obawiam się, że system jakiś jest i dlatego już dałem ogłoszenie odnośnie kupna.

  4. #4
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Myśle, ze na analizatorze spalin nic by nie wyszło (mało gdzie u nas są tak dokładne/restrykcyjne, kiedyś czytałem artykuł o nowych przepisach dot przeglądów) - zauważyli brak puchy.

    Jeśli dowodu Ci nie zabrali, to podjedz spróbować gdzieś indziej (najlepiej do kolegi, lub kolegi kolegi ) - system centralny informatyczny myśle ze tez jeszcze nie działa jak należy.

    Jak musisz i tak zakładać puchę, to już jakiegoś aftermarket kata załóż ~600zl, będziesz pewny, ze wyjdzie test.

    Pozdr
    Miki



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Myśle, ze na analizatorze spalin nic by nie wyszło (mało gdzie u nas są tak dokładne/restrykcyjne, kiedyś czytałem artykuł o nowych przepisach dot przeglądów) - zauważyli brak puchy.

    Jeśli dowodu Ci nie zabrali, to podjedz spróbować gdzieś indziej (najlepiej do kolegi, lub kolegi kolegi ) - system centralny informatyczny myśle ze tez jeszcze nie działa jak należy.

    Jak musisz i tak zakładać puchę, to już jakiegoś aftermarket kata załóż ~600zl, będziesz pewny, ze wyjdzie test.

    Pozdr
    Miki



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Wsadzę albo puchę albo cały katalizator tylko przy używanym ciekawe czy auta zaraz nie będzie mulić :/

    Jeśli z tymi spalinami jest tak jak mówisz to może i spróbuję gdzie indziej to ogarnąć. Zajechałem na tę stację tylko dla tego, że była po drodze, a dzień wcześniej przegląd się skończył i nie chciało mi się zawracać gdzie indziej.

  6. #6
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Azizi,

    ale ja pisałem o cenie nowego kata na Allegro. Jakbyś chciał taniej, to ja mam do sprzedania standardowy kompletny do ośki.
    Miałem ta sama sytuacje po kupnie auta co ty (wycięty kat) i kupiłem cały nowy wydech.
    Ma tylko 6tys km przebiegu. Badania bez problemu przechodził.

    Tylny tłumik walker, środkowy płóciennik, katalizator jakiś za 6stow z Allegro razem z plecionką - zamienniki dedykowane do TT.

    Generalnie hulalo to bardzo ładnie , zero błędów ze sondy - na hamowni moc o 10 koni wyższa niż nominał.
    Wywaliłem z uwagi na poczynione modyfikacje (sportowy wydech od MG MOTORSPORT).

    Pozdr
    Miki

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Rozumiem, to napisz na pw ile byś chciał za sam katalizator jak tak, bo tylko to w sumie mnie interesuje.
    Widział, że nowy zamiennik w cenie oryginalne używki można kupić.

  8. #8
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Azizi
    Zwolnij miejsce w skrzynce bo nie przyjmuje wiadomości


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Zwolniłem i napisałem Tobie PW

  10. #10
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Jeśli dowodu Ci nie zabrali, to podjedz spróbować gdzieś indziej (najlepiej do kolegi, lub kolegi kolegi ) - system centralny informatyczny myśle ze tez jeszcze nie działa jak należy.
    Ten system kompletnie nie działa U mnie w CEPIKU ostatni odnotowany przegląd jest sprzed 2 lat. Na stacji na której jeżdżę na przegląd, powiedzieli mi, że system w ogóle nie przyjmuje przeglądów, i każdy nowy idzie gdzieś w świat i może kiedyś zostanie zaewidencjonowany Z kolei na innej stacji gdzie byłem nabić klimę, powiedzieli mi podobnie - to w ogóle nie działa

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    No i sie zaczyna.. nie chce mowic ''a nie mowilem'' ale chyba tak jest, patrz post 4 tutaj:

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...light=przeglad

    Pozostaje Ci miec nadzieje, ze faktycznie nie ma adnotacji w jakims systemie i pojedziesz na inna stacje gdzie na to przymkna oko, jesli oczywiscie tak sie jeszcze da, albo faktycznie zalozyc sprawny katalizator i miec problem z glowy przy kolejnych przegladach. Ja bym tak zrobil.
    Wiesz co, ja od kilku lat obserwuję w Polsce wzrost liczby kopcących aut (i nie mówię tylko o dieslach), niebieski dym auta to niemal codzienność. I ja tu nie mówię o 25 letnich autach, tylko o 10-15 letnich (które w Polsce jak na nasze realia są stosunkowo młode). Niestety, kultura dbania o auta w Polsce nieco kuleje.

  11. #11

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Czyli w sumie mógłbym spróbować na zaprzyjaźnionej stacji jak tak, ale chyba atrapę jakąś bym wspawać mógł i tak aby nie było czepiania się. Szkoda tylko stówki. Muszę przeczytać kwity które od nich dostałem czy jest tam coś o tym, że koniecznie do nich muszę wrócić.

  12. #12
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Próbuj nic nie robiąc skoro zaprzyjaźniona firma. Zawsze się mogą wykpić ze na badaniu był, a ze potem został usuniety...

    Jak masz grzebać to już zrób porządnie z katem.

    Pozdr
    Miki

  13. #13

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Raczej wstawię aby było jak trzeba, bo całe auto w serii.

  14. #14
    Awatar Lupin
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    Kato
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    green
    Posty
    158
    Ja podjeżdżam na zaprzyjaźniona stacje i sie mnie pytają, czy chce płacić normalnie 100zl, czy 150 i zawsze wybieram druga opcje 😆

  15. #15

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Cytat Zamieszczone przez Lupin Zobacz posta
    Ja podjeżdżam na zaprzyjaźniona stacje i sie mnie pytają, czy chce płacić normalnie 100zl, czy 150 i zawsze wybieram druga opcje ������

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •