Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: P0442 Układ odprowadzania oparów paliwa, mała nieszczelność

  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708

    P0442 Układ odprowadzania oparów paliwa, mała nieszczelność

    Witam. Niestety nadal borykam się z Check Engine. Winowajcą niestety jest nawracający P0442. Dokładnie nie pamiętam numeru, ale to raczej był 16826. Problem powraca jakieś 20-30 km po wykasowaniu błędu. Raz przez niedociśnięcie korka wlewu pojawił się w towarzystwie p0456, ale nie to jest istotą problemu. Potencjalnych winowajców z lektury internetowej jest dwóch; Korek wlewu paliwa lub układ odpowietrzania spalin (EVAP czy tam N80). Obydwu miejscom się przyjrzałem i obydwu nie jestem pewny. Macie dla mnie jakieś inne porady niż wymiana na ślepo? Pacjentem jest amerykański TTS 2011, silnik EA113 265 KM.

    Korek wlewu paliwa nie syczy przy otwieraniu. Dorzucę filmik, byście mogli go porównać u siebie.
    https://youtu.be/VQ39X_vNamQ

    N80/EVAP nie wygląda na jakoś szczelnie założony, nie zdziwił bym się gdyby te wężyki czy zaciski miały już dość.
    Nazwa:  3.jpg
Wyświetleń: 1122
Rozmiar:  304.9 KB
    Nazwa:  4.jpg
Wyświetleń: 1124
Rozmiar:  342.9 KB
    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 1123
Rozmiar:  328.9 KB
    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 1121
Rozmiar:  269.3 KB
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Mam ten sam problem. We czwartek robię podmianę zaworka EVAP. U mnie problem pojawia się w bardzo ciepłe dni.
    Jak temperatura spada problemu nie ma.

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Mk2 nie jest moim 'konikiem' ale ja bym obstawial nieszczelny n80. Jest to elektrozawor, ktory dziala zero - jedynkowo. Jezeli nawet jest elektrycznie sprawny (inaczej mialbys inny blad), nie oznacza ze jest szczelny, a jesli jest nieszczelny to stad Twoj problem. Wezyk i opaski wygladaja w/g mnie jak najbardziej w porzadku, no chyba, ze widzisz, ze wezyk jest gdzies pekniety fizycznie czego nie widac na zdjeciu to wtedy wiadomo. Zaworek mozesz sprawdzic dmuchajac w niego ustami zgodnie z kierunkiem zaznaczonym strzalka, jesli puszcza cokolwiek po dluzszym przytrzymaniu cisnienia, to masz winowajce. Tak sie to ma w mk1 ale te uklady nie sa od siebie bardzo rozne. Warto sprawdzic.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 21-08-2018 o 19:59

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Z korkiem masz wszystko ok, jakiś czas temu porównywałem ze swoimi.
    W TTS bład EVAP lubi się pojawiać po zatankowaniu samochodu pod korek. U Ciebie też tak jest?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Zawsze tankuję do pełna, ale nie dolewam po odbiciu. Wydaje mi się, że nie zawsze błąd był kasowany z pełnym zbiornikiem, więc raczej to nie to.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •