Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Tylna szyba - cabrio - pytanie

  1. #1
    Awatar dymitr
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srerbny
    Posty
    13

    Tylna szyba - cabrio - pytanie

    Dzień dobry wszystkim,

    Tylna szyba w moim MK1 zaczęła się lekko odklejać od zewnętrznej strony w prawym dolnym rogu. (Załączę zdjęcia jak uda mi się wyjść z domu bo aktualnie chodzę o kulach i ciężko cokolwiek zrobić po operacji).

    I teraz mam do Was pytanie. Czy jest możliwość przyklejenia tego czymś żeby wyglądało w miarę normalnie czy w grę wchodzi wymiana całego poszycia. Szyba jest nieuszkodzona. Czy ktoś z Was ma jakiś sprawdzony sposób na połączenie materiału z szybą? Spróbowałbym sam jakimiś silikonami albo czymś ale boje się że po prostu mi nie wyjdzie.

    Może ktoś z Was zna kogoś w okolicach Poznania kto zajmuje się właśnie dachami cabrio?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Wielu ludzi klei, ale jak i czym niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  3. #3
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Cześć,
    Ja ostatnio kleiłem swoją bo jak padał deszcz to woda trafiała do środka.

    Kupiłem sobie klej do szyb szybkoschnący, aktywator, aplikator, alkohol do czyszczenia i wziąłem się za pracę. Najpierw od zewnętrznej strony czyściłem alkoholem. Naniosłem aktywator gruntujący i poczekałem około 30 min. Po tym czasie naniosłem klej - uważaj na ilość bo później będziesz musiał to czyścić. Dobrze jest też zabezpieczyć auto folią - ja swoje nieco pobrudziłem ale wszystko zeszło dzięki alkoholowi.
    Jak wyschnie to zabierz się za robotę od środka. Jeśli masz możliwość to najlepiej zdemontuj dach i zrób wszystko gdzieś na zewnątrz. Będzie to dokładniejsze, bo szyba nie jest płaska i ciężko jest to robić od środka.

    Powodzenia!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •