Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Audi TT 8N na 19" by Ronhard

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12

    Audi TT 8N na 19" by Ronhard

    Witam, skończyłem aktualnie przerabiać według mojego uznania autko. Z uzyskanego efektu jestem bardzo zadowolony - zamieszczę zdjęcia przed jak auto świeżo kupiłem, jak i finalnie ono wygląda. Na chwilę obecną chciałem się wyrobić, aby zrobić większość rzeczy, ponieważ jak na razie nie mam czasu jeździć autkiem i stoi już w garażu, naprawdę fajne auto na wyjazdy weekendowe.

    Z optyki położyłem folię karbonową na dach i na tylny spojler, zmieniłem felgi na 19", dystanse po 1,5cm na każdą stronę, postojówki LED, które akurat mają cieplejszą barwę od xenonów, ale w nocy poprawiają mocno komfort w porównaniu do zwykłych. Podświetlenie tablicy rejestracyjnej również zmienione na LED. Nie chciałem przepłacać za opony, wybrałem Kumho Ecsta PS91, które nie dość że dobrze wyglądają to dobrze lepią się do drogi, czuć mocno ich zapach po wyjściu z auta jak popracują na zakrętach Dekielki na felgi pomalowałem na czarno oraz nakleiłem emblematy audi 50mm zamiast 70mm, niestety nie było na miejscu oryginalnych 70, nakleiłem i tragedii nie ma Oprócz tego z mechaniki musiałbym zerknąć w fakturę co robiłem u mojego mechanika na serwisie startowym po zakupie, ale był problem z modułem od wentylatorów, w zawieszeniu trzeba było pogrzebać, wymienić wszystkie płyny eksploatacyjne, filtry, oraz parę innych drobiazgów. Prawdopodobnie do wymiany będę miał napinacz łańcucha rozrządu, bo na zimnym delikatnie dzwoni, poza tym jak na takie stare auto czasami coś trzeszczy i trzeba albo wymienić uszczelkę, albo jakąś gumę, albo nasmarować zawiasy w drzwiach. Z zakupu jestem bardzo zadowolony.






    Oraz zdjęcie porównawcze auta przed zakupem



  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ładne TT.
    Osobiście obniżyłbym trochę zawieszenie, dodał z tyłu blendę w plaster miodu lub przynajmniej ją też okleił w karbon.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Cześć! Rozważałem oklejanie blendy, ale zdecydowałem się tego nie robić. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest dać ją w czarny plaster miodu, ale rozumiem że w grę wchodzi tylko wymiana zderzaka, zawieszenie chętnie bym obniżył ale akurat mam bardzo ciężki wjazd do domu, z dużym krawężnikiem. Prawdopodobnie może się coś zmieni, bo będą u mnie przerabiać ulicę. W ogóle oklejanie dachu dla mnie było odważnym ruchem bo nie miałem pojęcia jak auto będzie się potem prezentować, miałem jedynie zarys tego jak to będzie wyglądać. Nie żałuję, bo wygląda teraz bardzo indywidualnie

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez Ronhard Zobacz posta
    Jedynym sensownym rozwiązaniem jest dać ją w czarny plaster miodu, ale rozumiem że w grę wchodzi tylko wymiana zderzaka
    Wymieniasz tylko blendę, zderzaka nie musisz wymieniać.
    Czarny spoiler wygląda średnio moim zdaniem. Trzeba by było dorzucić dokładkę z r32, aby w tym kolorze to miało ręce i nogi. Takie odnoszę wrażenie, nie wiem jak to się prezentuje na żywo.

    Z obniżaniem bym uważał. Jak miałem auto zrzucone ~3cm, to miałem problemy z progiem zwalniającym na osiedlu. Musiałem się przez niego dosłownie przetaczać, aby o nic nie zahaczać. Wygląd to jedno, ale funkcjonalność jest najważniejsza, jeśli to auto na co dzień. Sam planuję obniżanie, ale jak auto przekształci się w trzecie "w garażu".

    Z ciekawości: jak komfort jazdy na 19''?

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Komfort jazdy na 19" jest taki jak komfort podróży tramwajem po Poznaniu Czuć każdą nierówność Auto akurat nie jest do codziennej jazdy, więc spoko. Ja aktualnie chciałbym go zostawić takim jakim jest i nic już więcej nie oklejać, ewentualnie wrzuciłbym inny zderzak z przodu, tak jak np. koledzy z forum miki lub hubi.

  6. #6
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Bardzo ładne AuTTko.
    Zmiany na plus, fajne te felgi —> już wiem z których zgapione są moje zimowe MAM-my .
    Nic nowego nie wniosę, uwagi kolegów bardzo celne zwłaszcza Elmacho o obniżeniu - koniecznie to zrób.

    Pozdr
    Miki

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Niewątpliwie lepiej by wyglądał, ale jak pisałem - mam duży krawężnik przy wyjeździe z domu, ogólnie wiem że gdy obniżenie auta dodaje dużo do wyglądu i prowadzenia, ale potrafi czasami więcej problemów przynieść niż korzyści.

    Nie jestem zwolennikiem dużych tuningów optycznych, szczerze to cały czas zastanawiam się czy to perspektywy trzeciej osoby dobrze wygląda ta okleina na dachu i spojlerze, mi się podoba, ale mam wątpliwości

  8. #8
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Zderzak o którym piszesz jest od r32 i jego cena może Cie delikatnie zaskoczyć jesli auto nie jest do jazdy na codzien zastanowiłbym sie jednak nad lekkim obniżeniem, na 19tce straszna koza sie robi, plaster miodu na tył jak sie trafi to kupisz za 2-3 stówki a duzo zmieni

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Zastanowię się nad tym tylnym dyfuzorem / blendą, a na jakiej stronie będę mógł znaleźć taką część, najlepiej nową może być zamiennik oryginału i czy gdy sam bym podjął się montażu czy to sprawiało by jakąś trudność?

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Znajdziesz u naszego forumowego sprzedawcy michal26

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...light=michal26

    Zamontować możesz sam, nie jest to specjalnie trudne.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Dzięki serdecznie, już zamówione. Jednak takie tanie te dokładki od R32 to nie są, mam nadzieję że będzie super wyglądać

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Polecam się - fakt kiedyś byly tańsze - teraz cena lekko ponad 400zl , trzeba kupować pilnie póki nie zostały wycofane przez AUDI

  13. #13
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Ronhard Zobacz posta
    mam nadzieję że będzie super wyglądać
    Jedyny słuszny mod wizualny w srebrnej TT

    P.S.
    Co do montażu, to na końcach od spodu masz dwie śruby typu torx, a po obwodzie blendy ze zderzakiem zatrzaski. Jedna uwaga, jak będziesz swoją obecną blende ściągnał to za mocno od przodu nie ciągnij, czasem blenda pęka przed zaczepem. Lepiej od ośrodka czymś dociskać. A jak paczka przyjdzie od Michała, to fizycznie zobaczysz jak wyglądają zaczepy.
    __________________________
    Pozdrawiam

  14. #14
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    No ja ci powiem że ten dyliżans na 19' zacnie wygląda ... ogólnie każdy kto mówi "OBNIŻAAAAJ!!!" ma trochę racji nie ma co ukrywać ale... jeśli faktycznie masz tam nie za ciekawą sytuacje pod domem i miało by się to skończyć uszkodzeniem zderzaka/felg lub czego innego tooooo ... ja bym się przeprowadził

    A tak serio i na poważnie to obniżaj jeśli miałbyś sobie zniszczyć coś w aucie, wygląda bardzo atrakcyjnie a jeszcze ją poprawisz tym "plastrem miodu" na tyle

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Panowie i panewki... Jednak mieliście racje, żeby zakładać ten plastik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •