Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Logi do oceny przed softem 1.8t 225 apx

  1. #1

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34

    Logi do oceny przed softem 1.8t 225 apx

    Witam jutro wpada soft pod nowy wydech i IC, udało mi sie zrobić logi , nie znam sie za bardzo ale z tego co mówił mechanik to przez fmic`a turbo później wstaje i nie ładuje tyle ile powinno, powinni to skorygować softem? . Mógłby ktoś ocenić logi ? Po zamontowaniu fmic`a mam wrażenie że auto bardziej liniowo się rozpedza od dolnych obrotów ale też nie ma takiego kopa w granicach 3 tys jak wczesniej.
    Nazwa:  logiAPX.PNG
Wyświetleń: 261
Rozmiar:  49.8 KB

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Z powodu wiekszego IC turbo pozniej wstaje i nie laduje ile powinno?? Bezsens, bzdura. Sam mam fmic'a ponad dwa razy wiekszego niz standardowy i turbo bryka z miejsca, ponizej 3tys obr mam pelen boost. No chyba ze masz baaaaaaardzo duzy uklad, z rurami o przekroju rynny, w co watpie.

    Caly uklad doladowania do przejrzenia, szczelnosc do sprawdzenia, trzeba by posprawdzac czy wogole wszystko Pan Mechanik prawidlowo poskladal.... czy n75 prawidlowo zalozyl... zaden program Ci nie skoryguje np fizycznej nieszczelnosci.

    Masz (i to nie pelne) doladowanie przy 4000obr a powinienes przy mniej niz 3000.. zrob jeszcze logi 002 + 020.

    Z tym co tam sie teraz dzieje nie masz po co jechac po soft. Auto na 100% nie trzyma serii i zaden tuner nie bedzie stroil takiego motoru, no chyba ze tuner wgrywa gotowce z netu, to wtedy szczesc Boze.. Szukaj innego tunera.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 17-08-2018 o 20:06

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    AcidTT prawdę pisze, też mam problem z późnym doładowaniem, ale u Ciebie to już dużo później wstaje turbina jak u mnie, a silniki te same czyli APX 224KM. Tak jak AcidTT pisze, sprawdź szczelność - to podstawa, a jeszcze wczeniej przeskanuj auto (jakie są błędy) skasuj je, i dopiero logi 002+020+031 i 115+118 następnie zaś skanowanie i jakie błędy ? Wrzuć te ww logi a koledzy już Ci napiszą co dalej i jakie są przyczyny.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 17-08-2018 o 20:44

  4. #4

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    dzięki dziś zrobie logi, nie znam się jeszcze na tyle dobrze i mechanik powiedział że to pewnie przez IC a może sam coś nie szczelnie założył, niestety takich mam mechaników w mojej okolicy (pierwszym razem założył tak zawór n75 że po 3 tyg jakoś spadł przewód i się tłumaczył że dotykał kolektora i auto przechodziło w tryb awaryjny) . A mogła by to być wina intercoolera , czy tam może wystąpić jakaś nieszczelność ?

    Dziś jestem umówiony do ame-tuning Panowie mają sprawdzić auto, szczelność i powiem żeby nie robili softu jeżeli coś będzie nie tak.

  5. #5
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez mrskower Zobacz posta
    mechanik powiedział że to pewnie przez IC
    totalna masakra

    koniecznie zmień mechanika - większej niewiedzy mieć nie mozna

    i bez kitu nie pisze tego złośliwie czy prześmiewczo

    daj szanse komuś innemu

  6. #6

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    Dokładnie przejżany dolot żadnych nieszczelności, sprawdzone turbo i kolektor. Turbo powoli kończy swoją żywotność, do tego lekko pęknięty kolektor stąd problem że turbo nie doładowywało i tak późno wstawało a z tą seria nie było tak źle jak widać W tym tyg turbo leci do regeneracji i kupuje nowy kolektor wtedy się wystroi ładnie od nowa. I dodam logi i wynik z hamownii. Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •