Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Układ wydechowy

  1. #1
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140

    Układ wydechowy

    Witam, z racji tego, że w moim samochodzie układ wydechowy jest w stanie agonalnym planuje go wymienić. Zamierzam wstawić pełen przelot, pisałem do wielu firm, które się tym zajmują jednak cena jest dla mnie przerażająca (najtańsza oferta to 2500 zł). Stąd zacząłem szukać alternatywnych możliwości i zrodził się taki oto pomysł -
    Zakup Downpipe"u konkretnie tutaj
    http://baq-garage.pl/produkt/downpip...oledo-octavia/
    3" oraz następnie dorobienie dalszej części samodzielnie. Mam na myśli zakup kwasówki 3" zespawanie z DP i to tyle (bez żadnego tłumika).
    I tutaj dochodzimy do sedna sprawy, sam zabieg wydaje się banalny lecz czy ma to prawo bytu (chodzi głównie o hałas) o przeglądach nie ma co pisać gdyż tutaj problemu żadnego nie będzie. Chciałbym zapytać o wasze zdanie na ten temat, przy tym rozwiązaniu cena całości nie przekroczy 800 zł więc różnica jest ogromna (przynajmniej dla mnie). Pozdrawiam i czekam na wasze zdanie
    Ostatnio edytowane przez Hubson1995 ; 15-08-2018 o 23:08

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Będzie super
    Jak nigdy nie spawales tigiem albo chociaz migomatem rur cienkosciennych to szkoda materialu.
    Pomijam ze pomysl wydechu bez tlumika to chory pomysł
    Nie wiem tez jak chcesz druga czesc zrobic za ponizej 100zl skoro koszt materialu jest wiekszy ale chetnie zobacze efekty prac.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pełen przelot bez żadnych tłumików to słaby pomysł do auta na co dzień. Będzie głośno, będzie rezonans w kabinie a poza tym że dźwięk będzie głośny to nie będzie taki rasowy bas tylko głośne ''pierdzenie'' połączone z gwizdem turbiny.
    Zdemontuj wydech i przejedz się dla próby na samym seryjnym Down Pipe , będzie mniej więcej zbliżony efekt.










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Koszty by nie były większe, kwasówke miałbym za free (napisałem wyżej zakup wiem). Ze spawaniem też by nie było problemu jednak odpuszczam po waszych wypowiedziach

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jezeli masz quattro, to moze poszukaj kompletnego ukladu od 225KM, przespawaj same flansze z Twoich katalizatorow ktore lacza sie z dp do katow od 225KM. Zmienisz blende i masz dwie rurki z tylu, uklad od 225 jak nie pogiety to praktycznie nic sie z nim nie dzieje, masz plus do wygladu i wiekszy przekroj rur (dlatego szukac trzeba z katalizatorami jak cos).. same plusy. Oczywiscie TYLKO jesli masz quattro, do oski nie podejdzie.

  6. #6
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Niestety mam ośkę - układ od 225 km nie podjedzie rozumiem?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Chodzi mi tutaj o część środkową i końcową, tak jak mówiłem będę chciał zamontować DP.

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak, od DP w tył nie podejdzie. DP też jest inne tak więc zwróć uwagę jak będziesz zamawiał..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Układ wydechowy

    Cytat Zamieszczone przez Hubson1995 Zobacz posta
    Niestety mam ośkę - układ od 225 km nie podjedzie rozumiem?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Chodzi mi tutaj o część środkową i końcową, tak jak mówiłem będę chciał zamontować DP.
    Ja mam do sprzedania standardowy kompletny do ośki. Ma tylko 6tys km przebiegu.
    Dobra baza pod przeróbkę.
    Tylny tłumik walker, środkowy płóciennik, katalizator jakiś za 6stow z Allegro razem z plecionką.
    Generalnie hulal bardzo ładnie , zero błędów ze sondy - na hamowni moc o 10 koni wyższa niż nominał.
    Wywaliłem z uwagi na poczynione modyfikacje.

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 20-08-2018 o 17:36

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    120
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Witam

    Coś ostatni auto przestało dobrze przyspieszać i widać , że brakuje mu siły. Mechanik mówi , że będę miała do wymiany katalizator bo zabity czy coś takiego. Czy muszę kupić nowy czy może być używany i też będzie działał?

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Używanego nie kupuj, bo to mała oszczędność, a ryzyko zakupu zużytego duże.
    Na jakiej podstawie mechanik postawił taką diagnozę?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Na jakiej podstawie mechanik postawił taką diagnozę?

    Dokladnie



    Cytat Zamieszczone przez magda621 Zobacz posta
    Witam

    Coś ostatni auto przestało dobrze przyspieszać i widać , że brakuje mu siły. Mechanik mówi , że będę miała do wymiany katalizator bo zabity czy coś takiego. Czy muszę kupić nowy czy może być używany i też będzie działał?

    Odnosnie testu katalizatora.

    Nie jestem pewien na 100% gdyz test katalizatora robilem dawno temu, naprawde dawno, ale o ile dobrze pamietam w vagu wchodzi sie w Basic Settings, kanal 046, naciska sie pedal hamulca i rozpoczyna test, obroty wzrastaja do 1400-1500obr (wzrasta temp w katalizatorze) i na podstawie odczytow z sond wyskakuje komunikat czy katalizator jest ok czy nie -- CAT B1 - OK lub Cat B1 - NOT OK


    Warto miec pewnosc bo katalizator to wydatek, a przyczyn spadku mocy moze byc bardzo wiele. Jakies bledy sa?? Podstawowe logi byly zrobione??
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-08-2018 o 15:48

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez magda621 Zobacz posta
    Witam

    Coś ostatni auto przestało dobrze przyspieszać i widać , że brakuje mu siły. Mechanik mówi , że będę miała do wymiany katalizator bo zabity czy coś takiego. Czy muszę kupić nowy czy może być używany i też będzie działał?
    Witam,

    Niech mechanik odkręci katalizator i niech sprawdzi jaki jest stan, (dobrze by było być przy takiej diagnozie) jeśli zatkany to usunąć wszystko ze środka i założyć pustą puszkę. Jeśli odczujesz, że auto odżyło, to (jeśli masz potrzebę, to kupisz kata), ale znając życie będziesz tak jeździł do końca, a turbina będzie lżej oddychać.

    Pozdrawiam

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,

    Niech mechanik odkręci katalizator i niech sprawdzi jaki jest stan, (dobrze by było być przy takiej diagnozie) jeśli zatkany to usunąć wszystko ze środka i założyć pustą puszkę. Jeśli odczujesz, że auto odżyło, to (jeśli masz potrzebę, to kupisz kata), ale znając życie będziesz tak jeździł do końca, a turbina będzie lżej oddychać.

    Pozdrawiam
    Nie jest to takie proste i nie zawsze usuniecie katalizatora to dobre wyjscie z sytuacji, zwlaszcza w aucie seryjnym. Sonda lambda tez musi pracowac w odpowiedniej temp i dawac odpowiednie info do ecu zeby moglo dobrac odpowiednia mieszanke.. zaczyna smierdziec paliwem pozniej itp itd Jesli chcesz zadbac o przelot to lepiej w takiej sytuacji zalozyc katalizator o lepszym przeplywie, np. magnaflow itp. O zmianie kultury pracy po usunieciu katalizatora nawet nie wspomne, napewno bedzie glosniej a nie kazdemu na tym zalezy
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-08-2018 o 17:00

  14. #14
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    120
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Mechaniki oddały gdzieś do naprawy napisze jak coś powiedzą.

  15. #15
    Awatar Hubson1995
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Mosina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    140
    Mam jeszcze pytanie odnośnie mojego planu związanego z układem wydechowym (TT 8N 180 km ośka). Na pewno montuje downpipe lecz dalej pojawiają się wątpliwości. Czy kupić downpipe z wejściem na 3" który posiada zwężkę do seryjnej średnicy - jak się nie mylę 2,25", pójść dalej zwykłym tłumikiem środkowym i kupić np. coś takiego https://www.olx.pl/oferta/tlumik-spo...tml#cebb661d2e
    Jest jakaś inna opcja oprócz zakładów robiących wydech na zamówienie, żeby tak nie zmniejszać średnicy do seryjnej?
    Najbardziej chciałbym zamontować przelot o średnicy 2.75" od początku do końca (bez kata, bez tłumika środkowego - tylko końcowy) lecz z tego co się orientowałem to cena zrobienia takiego układu to około 3 tys zł. Chyba, że zna ktoś zakład gdzie ceny są niższe lub zna inne możliwości.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •