Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 136

Wątek: Czy ktoś tankował '99 oktanową benzynę na Shellu?

  1. #121
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Kiedyś zatankowałem do Ibizy 1.8t wynalazek, który nazywa się Shell Fuel Save tylko dlatego, że wycofali ze stacji zwykłą 95. Jak dla mnie paliwo porażka, spalanie wzrosło o 1-2 litry mimo tego samego stylu jazdy, delikatnie gorzej się zbierała, ogólne odczucia były na minus. Całe szczęście wlałem tego mało, po zatankowaniu 98 na bp, auto się odmieniło. Cała ta historia z 95 sprawiła, że leję teraz 98 i zero problemów

  2. #122
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Moze bylo malo paliwa w paliwie, moze bylo goraco, moze testowales przyspieszenie, itd itd.

  3. #123
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Pt Crusier 2,4A
    Kolego, a jesteś pewien, że PT Cruiser powinien jeździć na europejskiej benzynie 87-oktanowej a nie amerykańskiej 87-oktanowej? Amerykańskie 87 oktanów to europejskie 95 bo USA i Kanada maja troszkę inne normy co do wyznaczania liczby oktanowej. Pozdrawiam

  4. #124
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Tak jak pisalem, w US jest przystosowany do 87. U nas nie ma takowej, a czy to tak wyglada ze US87=EUR95....no nie wiem czy tak to dziala. To jak do tego dalej isc? W US masz 85, 87, 89, 92/93 - mowie o standardowych, bo sa jeszcze np 101 ale to inna bajka.

  5. #125

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    Kolego, a jesteś pewien, że PT Cruiser powinien jeździć na europejskiej benzynie 87-oktanowej a nie amerykańskiej 87-oktanowej? Amerykańskie 87 oktanów to europejskie 95 bo USA i Kanada maja troszkę inne normy co do wyznaczania liczby oktanowej. Pozdrawiam
    Jesteś pewien ? jak dla mnie amerykańskie 87 oktanów to tyle samo co każde inne 87 oktanów. Z tego co piszesz to 1 oktan amerykański jest bardziej "wypasiony" od europejskiego... nie wiem gdzie w internecie znalazłeś takie info, ale jakoś nie jestem w stanie w to uwierzyć... Po to jest standaryzacja oznaczeń benzyny, żeby każdy wiedział gdziekolwiek będzie co tankuje... To tak jakby kilogram polski był lżejszy niż kilogram innego kraju...

  6. #126
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wszystko jest możliwe amerykański kilometr jest np wypasiony bo ma więcej niż polski, standaryzacja, a usa to dwie inne bajki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #127

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Ale wiesz amerykański kilometr to nie kilometr tylko mila chyba że jest coś takiego jak amerykański kilometr, ale nie słyszałem Jeżeli chodzi o oktany, to nie uwierzę jak zobaczę potwierdzające to badania to ok BTW. Wie ktoś gdzie w polsce można kupić coś co ma więcej oktanów niż v-power racing ? Tak z czystej ciekawości pytam

  8. #128
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    Jesteś pewien ? jak dla mnie amerykańskie 87 oktanów to tyle samo co każde inne 87 oktanów. Z tego co piszesz to 1 oktan amerykański jest bardziej "wypasiony" od europejskiego... nie wiem gdzie w internecie znalazłeś takie info, ale jakoś nie jestem w stanie w to uwierzyć... Po to jest standaryzacja oznaczeń benzyny, żeby każdy wiedział gdziekolwiek będzie co tankuje... To tak jakby kilogram polski był lżejszy niż kilogram innego kraju...
    A to nie o to się rozchodzi http://en.wikipedia.org/wiki/Octane_rating ?

  9. #129
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pewnie wszystko szczegółowo jest napisane w linku ale wytłumaczę w uproszczeniu

    W USA jest oferowane paliwo o podobnych do EU wartościach liczby oktanowej tyle że podawane wartości określane są liczbą wyliczaną inną metodą . W EU jest to wartość eg. normy RON podczas gdy w USA ( RON + MON ) / 2

    W uproszczeniu , amerykańskie 93 to to samo co europejskie 98 ( a dokładniej 97 z hakiem )

    Jeśli chodzi o kwestię 95 vs 98 to nie sugerujcie się panowie eksperymentami robionymi na Cinquecento 900 i artykułami pisanymi na tej podstawie przez jakiegoś dziennikarzynę
    Auto turbodoładowane ma jeździć na takim paliwie na jakim zaleca producent ewentualnie tuner jeśli był robiony program .
    W instrukcji naszych aut jest napisane że powinno być używane paliwo minimum 95 i lub wyższe i że dopuszczalne jest używanie paliwa o niższej liczbie oktanowej jednak trzeba się liczyć z odczuwalnym spadkiem mocy .

    Biorąc pod uwagę mniej optymistyczny scenariusz że na wielu stacjach paliwo jest chrzczone , tankując 95 możemy nie mieć nawet tego minimum o które prosi producent .
    W przypadku silnika doładowanego nie traci on mocy bo ''taka czy siaka'' kaloryczność paliwa tylko przez to że na niższym oktanie jest cofany kąt wyprzedzenia zapłonu ( mniej agresywny ) i dla tego moc spada .

    Lejąc 98 jest większa szansa że zalewamy to co sugeruje producent , ECU nie będzie nam korygować zapłonu i w efekcie na prawdę auto może mieć więcej mocy a w dodatku wyższy oktan jest bezpieczniejszy dla silnika turbodoładowanego .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #130
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    nie jestem znawca tematu, ale nie chce mi sie wierzyc ze te wartosci sa rownowazne, to jak zaliczymy US85?

  11. #131
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    nie jestem znawca tematu, ale nie chce mi sie wierzyc ze te wartosci sa rownowazne, to jak zaliczymy US85?
    To poczytaj trochę i dokształć się w temacie Ten wątek nie jest od tego





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #132

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LZ9X
    Posty
    17
    Przyklejam się do tego wątku bo jest o vpower racing.
    Mam 1.8T 225KM, dziś wlałem kolejny raz racinga. Po dogrzaniu szybka rundka, w czasie przyspieszania mała przerwa(nie wiem, czy zgubił zapłon, czy jak? świece mam nowe). Potem ostudziłem auto pod sklepem i przy wolniutkich manewrach na parkingu zapaliła się kontrolka check engine. Martwić się już? czy po prostu na razie odpiąć klemy, zobaczyć, czy zniknie i czy znów się pojawi, czy od razu jechać pod kompa?? Ja niestety nie mam kabla ani vaga, więc muszę jechać... gdzieś, ale właściwie nie wiem gdzie, bo nie wiem kto porządnie w Toruniu to ogarnia, może od razu ktoś podpowie gdzie w Toruniu można to auto w potrzebie oddać pod dobra opiekę?

    pozdrawiam,

  13. #133
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Kup kabel za złotych 30 i ciesz się mozliwoscia zczytywania bledow na bierząco.
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 07-11-2014 o 20:40

  14. #134

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LZ9X
    Posty
    17
    hubi_pl, masz może taki? Może dołączysz mi do paczki, która już zamówiłem? A skąd vag?

  15. #135
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dawno wysłana

    VAG z netu a kabel Allegro, niebieski np.

    Jest wątek na forum o VAGu - poczytaj.

Podobne wątki

  1. Wrócą kartki na benzyne?
    Przez boost.pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-08-2022, 09:08
  2. VAG 311 czy ktoś ma?????????
    Przez tomus00000 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 20:34
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 22:18
  4. Dropsy dla mojej TT które podnoszą liczbę oktanową paliwa
    Przez Pawel-2005 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 11:19
  5. miesieczne wydatki na benzyne
    Przez Cezary w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-08-2007, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •