Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 136

Wątek: Czy ktoś tankował '99 oktanową benzynę na Shellu?

  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    Czy ktoś tankował '99 oktanową benzynę na Shellu?

    Tak jak w temacie, jeżeli można to jak wyglądają właściwości jezdne po takim doładowaniu?

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Ja tankuję tylko vpower racing (czasami też tą lepszą benzynę na bp) i różnica jest "mierzalna". Jakiś czas temu, regularnie ścigałem się 4fun na 1/4 mili z audi a4 quattro 2.8 193 km znajomego i po tankowaniu vpowerracing byliśmy albo równo, albo wygrywałem, a na zwykłej 95/98 dostawałem po dupie. Choć może to zbieg okoliczności, bo żeby to zbadać naprawdę rzetelnie, trzeba by zrobić z 20 prób na torze z dokładnym fotokomórkowym pomiarem czasu. Tak czy siak polecam, bo czy auto szybsze czy nie, to jest milsza dla silnika i mniejsze spalanie wychodzi (z moich obliczeń wynika, że kiedy zwykła benzyna była po 4.50 a vpowerracing po 5 zł, za 50 zł można było na obu przejechać taki sam dystans - więc czemu nie tankować tej lepszej dla silnika). Ufff, trochę się rozpisałem
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    ja rowniez tylko na racingu jezdze bo pod takie paliwo mam napisany program i nie ma on 99 oktanow tak jak kiedys tylko ponad 100 nie wiem dokladnie ile i na szczescie ta benzyna jedzie z daleka pytalem sie na stacji skad ale niestety nie pamietam ale wazne jest to ze jakies chrzczenie nie wchodzi w gre Apropos odczuc na tym paliwie to ja nie zauwazam zednej roznicy bo nie mam porownania, ale napewno nie jest gorzej jak na zwyklej 98

    pozdro

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja zawsze leje paliwo o najwiekszej dostepnej liczbie oktanowej ..
    Bez ingerencji w program nie bedzie wielkich przyrostow , jednak auto bedzie szybsze bo komp nie bedzie cofal zaplonu przy max doladowaniu w gornym zakresie obrotow ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Ja wracam na 95... 3 miesiace temu (chyba niecale) zmienialem swiece, paliwo leje tylko 98 na markowych stacjach - w sobote mechanik mi znowu wymienil swiece bo powiedzial ze tankowalem paliwo do bani. Dobrze ze w sierpniu jade na wakacje to przepale auto na zagranicznym paliwie, w Polsce to juz widac wszedzie syf leja
    ttless..

  6. #6

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Zdecydowanie leje tylko paliwo o najwyzszej dostepnej liczbie oktanowej. Jakie to przynosi skutki bylo juz gdzies powiedziane i to wraz z umieszczonym przeze mnie filmikiem. Tak dla dopelnienia tematu dodam ze jak jestem autem w Niemczech to leje 102 oktanow bodajze z BP (albo to Aral byl???) nie pamietam teraz dokladnie - w kazdym badz razie przy takim paliwie spalanie jest jeszcze mniejsze.
    ...

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    U mnie ta sama sytuacja co u Kilazza swiece do wymianny po 5 miesiącach na 98 też myśle na migracja na 95 i wiecej bedzie !!!!!
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie ale 95 to bardziej badziewne paliwo , jak to ma wplynac pozytywnie na zywotnosc swiec ??


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Witam tak czytam tego posta i się zastanawiam co to za różnica 95 czy 98, jak tankuje się kręconą wachę a u nas to na prawie wszystkich stacjach takie paliwo mają, rok temu swoją mazdą zatankowałem na rafinerii gdańskiej i po przejechaniu 20 km silnik padł. Na naprawę wydałem ponad 2 tyś. a mechanik jak spuszczał benzynę z baku to powiedział że już dawno takiego syfu nie widział. Od roku tankuje na NESTE bezdotykowej i według mnie tam mają najlepsze paliwo ( a i ceny przystępne) czasami wale nawet 30 km. na rezerwie żeby tylko tam zatankować, osobiście uważam że na BP i SHELLU też jest całkiem dobre paliwo na innych nie tankuje.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  10. #10

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    chyba trudno komuś zaufać pod kątem dobrego paliwa. Ja jakiś czas temu tankowałem na Neste - w sumie prawie nówkę japońca - a jak wiadomo wysokoobrotowe japońce mają czułe na jakość paliwa silniki - po zatankowaniu na Neste obroty zaczęły falować i wyskoczył check engine. W ASO diagnoza - przepustnica walnięta i jakiś czujnik. Mechanik jednak zapytał czy nie tankowałem gdzieś na jakiejść syfiatej stacji - powiedziałem że na Neste - dostałem info żeby tam nie tankować bo leją totalny syf i już 4 hondy po Neste im przyjechały - podobno paliwo było mieszane z rozpuszczalnikiem. Gość powiedział żebym przed wymianą przepustnicy zalał na jakiejś renomowanej stacji - po zalaniu na BP wszystko wróciło do normy. A taka Nestle miała być pilnowana pod kątem jakości, szefowie koncernu się w piersi prawie bili...

    ehh...
    pzdr.
    DJK

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Panowie ale 95 to bardziej badziewne paliwo , jak to ma wplynac pozytywnie na zywotnosc swiec ??
    Pozdrawiam
    Pozytywnie raczej nie wplynie ale gorzej juz chyba byc nie moze?
    ttless..

  12. #12
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    No właśnie tak to z tymi stacjami bywa, chciałem tylko dodać że tankuje na NESTE od roku ale zawsze na tej samej stacji (mam ją po drodze do roboty) i póki co (odpukać) nie miałem żadnych problemów.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  13. #13
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Takze tankuje na Neste i odpukac wszystko w pozio.

    ktos kiedys wspominal ze wszystkie stacje i tak maja paliwo z Orlenu, bo nie opłaca sie importowac paliwo z daleka.
    Moze to ktos potwierdzic??? Bo juz sam nie wiem...

  14. #14
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Ja shell V-power racing 100 oktanowa - 5,29zl
    Albo (czesciej) na Statoil 95-98 bezsiarkowa

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Panowie według mnie na statoil i lotos jest zajebiste paliwo co do liczby oktanowej kazdy mówi co innego ale ludzie obudzcie sie zalecają 98 ale w niemczech nie u nas !!!! a paliwo sie różni wiecie sami
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

Podobne wątki

  1. Wrócą kartki na benzyne?
    Przez boost.pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-08-2022, 09:08
  2. VAG 311 czy ktoś ma?????????
    Przez tomus00000 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 20:34
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 22:18
  4. Dropsy dla mojej TT które podnoszą liczbę oktanową paliwa
    Przez Pawel-2005 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 11:19
  5. miesieczne wydatki na benzyne
    Przez Cezary w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-08-2007, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •