Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 46

Wątek: TT_MK2_8j_MÓwca

  1. #31
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Silnik 1.8 TFSI często cierpiał na problem z nadmiernym zużyciem oleju.
    Jego ograniczeniem jest mniejsza pojemność skokowa w stosunku do pozostałych silników stosowanych w TT 8J.
    Następnym ograniczeniem jest konieczność modyfikacji lub wymiany wielu elementów, by osiągnąć wysokie i bezpieczne dla silnika moce. A to idzie niestety w parze z nakładami finansowymi ( nie siedzę u Ciebie w portfelu i nie wyliczam na co wydajesz pieniądze ).
    Jeśli poruszyłeś kwestię napędu quattro, to powinieneś wiedzieć, że w 8J jest on naprawdę wytrzymały i niezbyt kosztowny w serwisowaniu.
    Osobiście tylko w jednym moim TT miałem napęd na przód, reszta to quattro.
    Niemniej rozumiem, że ktoś jest zwolennikiem FWD lub RWD.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 25-08-2018 o 00:43
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #32

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Silnik 1.8 TFSI często cierpiał na problem z nadmiernym zużyciem oleju.
    Również się spotkałem z opinią "wady olejowej" w tych silnikach.
    Panuje też opinia, że wada w 2.0 TFSI jest dużo bardziej powszechna.
    Obejrzałem kilka sztuk 2.0 TFSI i każdy jeździł z Bańką oleju w bagażniku.
    1.8 TFSI oglądałem 3 sztuki i w 2 z nich (wiem od swojego mechanika, który je serwisował) żaden ubytek oleju nie występuje.
    Co zresztą potwierdzają moje doświadczenia. Nie ubywa oleju między wymianami (co 6-7tyś).
    Dodatkowo znajomy w Skodzie ma ten sam silnik CDAA z przebiegiem 270tyś (auto ma od nowości).
    Również nie dolewa oleju. (wymiany co 10tyś)

    Wybrałem 1.8 TFSI jako bezpieczniejszą opcję pod tym względem.
    Znajomy ze skody tłumaczył, iż większość ludzi załatwia sobie te silniki na własne życzenie.
    Stosują oleje o obniżonej zawartości czynników czyszczących (long life) i nie wymieniający w terminie filtra oleju.

    Chcąc przekroczyć 300KM w 1.8 i 2.0 (200-211). Czekają mnie te same wymiany (dolot, DP, Intercooler, turbo).
    Ostatnio edytowane przez MÓwca ; 26-08-2018 o 02:47

  3. #33
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Problemem olejożernych silników był wadliwie zaprojektowany układ uszczelniający tłoków i cylindrów. W skrócie pierścienie i tłoki.
    Wymiana oleju w systemie long life nie pomaga w sprawnej i bezawaryjnej pracy żadnemu silnikowi.
    Fakt, że silniki EA113 do najbardziej udanych jednostek nie należały, ale nie były tak awaryjne, jak omawiany właśnie EA888.
    Problem z uszczelnieniem, to zresztą nie jest jedyny problem tej serii. Do tego dochodzą wadliwe napinacze rozrządu. Silnik ten niejednokrotnie był modyfikowany ( lub jego części składowe ), by zminimalizować i wyeliminować ryzyko awarii.
    Oczywiście w każdej rodzinie znaleźć można zarówno egzemplarze, które nie przysparzają właścicielom zmarszczek i ubytków pieniędzy, jak również spotkać można silniki, które reprezentują biegun przeciwny.
    Wracając do Twojego tematu, to w dalszym ciągu pozostają wady Twojego wyboru w postaci mniejszej pojemności skokowej i relatywnie kosztownej modyfikacji silnika.
    Wiele osób błędnie sądzi, że silnik o takiej samej pojemności, ale o różnych zakresach mocy różni się oprogramowaniem, bądź oprogramowaniem i kilkoma drobnymi zmianami konstrukcyjnymi. Nic bardziej mylnego.
    Powinieneś dokładnie zweryfikować, jaką moc i moment obrotowy może bezpiecznie wygenerować silnik, który masz w TT.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #34

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Problemem olejożernych silników był wadliwie zaprojektowany układ uszczelniający tłoków i cylindrów. W skrócie pierścienie i tłoki.
    Wymiana oleju w systemie long life nie pomaga w sprawnej i bezawaryjnej pracy żadnemu silnikowi.
    Fakt, że silniki EA113 do najbardziej udanych jednostek nie należały, ale nie były tak awaryjne, jak omawiany właśnie EA888.
    Problem z uszczelnieniem, to zresztą nie jest jedyny problem tej serii. Do tego dochodzą wadliwe napinacze rozrządu. Silnik ten niejednokrotnie był modyfikowany ( lub jego części składowe ), by zminimalizować i wyeliminować ryzyko awarii.
    Oczywiście w każdej rodzinie znaleźć można zarówno egzemplarze, które nie przysparzają właścicielom zmarszczek i ubytków pieniędzy, jak również spotkać można silniki, które reprezentują biegun przeciwny.
    Wracając do Twojego tematu, to w dalszym ciągu pozostają wady Twojego wyboru w postaci mniejszej pojemności skokowej i relatywnie kosztownej modyfikacji silnika.
    Wiele osób błędnie sądzi, że silnik o takiej samej pojemności, ale o różnych zakresach mocy różni się oprogramowaniem, bądź oprogramowaniem i kilkoma drobnymi zmianami konstrukcyjnymi. Nic bardziej mylnego.
    Powinieneś dokładnie zweryfikować, jaką moc i moment obrotowy może bezpiecznie wygenerować silnik, który masz w TT.
    zgłębiałem już temat przed zakupem i wypytałem kilku tunerów co do mocy osiąganych na tych silnikach bez ingerencji w układ Tłokowo korbowodowy.
    Do 350KM każdy tuner podejmuje się modyfikacji.

  5. #35
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez MÓwca Zobacz posta
    zgłębiałem już temat przed zakupem i wypytałem kilku tunerów co do mocy osiąganych na tych silnikach bez ingerencji w układ Tłokowo korbowodowy.
    Do 350KM każdy tuner podejmuje się modyfikacji.
    A moment obrotowy?
    350 KM, to nie 400 jak pierwotnie planowałeś.
    Pozostańmy przy planach na 350 KM. Zapewne tunerzy udzielili Tobie informacji, co należy wymienić, by osiągnąć cel? Samym wydechem, K04-64, IC i programem możesz mieć problem.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #36

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    A moment obrotowy?
    350 KM, to nie 400 jak pierwotnie planowałeś.
    Pozostańmy przy planach na 350 KM. Zapewne tunerzy udzielili Tobie informacji, co należy wymienić, by osiągnąć cel? Samym wydechem, K04-64, IC i programem możesz mieć problem.
    Dlaczego 400KM pierwotnie planowałem? Nic mi o tym nie wiadomo
    300+KM i 400NM można na seryjnym sprzęgle.
    Jaki maksymalny moment dla tego silnika nie pamiętam.

    Znam bardziej ceny niż co dokładnie będą zmieniać.
    Całość wychodzi taniej niż quattro TT z niskim przebiegiem i nie cieknącym silnikiem
    Ostatnio edytowane przez MÓwca ; 26-08-2018 o 22:30

  7. #37
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    TT_MK2_8j_MÓwca

    Wydaje mi się, ze przy niutach koło 400 to już raczej lepsze sprzęgło pasowałoby zastosować...

    Bo chyba nie najlepszy to pomysł, żeby kupować graty (turbo wydech, IC) i nie wykorzystać ich potencjału w stu proc.

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 26-08-2018 o 22:32

  8. #38
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez MÓwca Zobacz posta
    Dlaczego 400KM pierwotnie planowałem? Nic mi o tym nie wiadomo
    Fakt, coś mi się pomyliło.
    Planowany przyrost mocy jest jak najbardziej do osiągnięcia. Tylko trzeba będzie trochę więcej pozmieniać.

    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Wydaje mi się, ze przy niutach koło 400 to już raczej lepsze sprzęgło pasowałoby zastosować...
    Możesz mieć rację, bo podejrzewam, że w najlepszym układzie seryjne sprzęgło będzie na skraju swoich możliwości. A warto mieć zapas.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 26-08-2018 o 22:37
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #39

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Wydaje mi się, ze przy niutach koło 400 to już raczej lepsze sprzęgło pasowałoby zastosować...

    Bo chyba nie najlepszy to pomysł, żeby kupować graty (turbo wydech, IC) i nie wykorzystać ich potencjału w stu proc.

    Pozdr
    Miki
    Graty z zapasem to dobry pomysł. O zmianie (wzmacnianie sprzęgła) myślę, raczej i tak je wzmocnię z czasem.
    Wtedy też NM pójdą w górę.
    Ostatnio edytowane przez MÓwca ; 27-08-2018 o 13:19

  10. #40
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    ładne autko czarny i do tego ciekawy jak dla mnie wzór felg... jakiś plan na poprawienie wyglądu czarnego lakieru jest może?

    ps. nie moge sie wypowiedzieć w kwestii tuningu bo nic mądrego nie mam do powiedzenia.

  11. #41
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Witaj na forum.
    chciałem dodać 3 grosze dot. ośki i większej mocy w TT FWD.
    U mnie 8j FWD 260-270 ps.
    1. nie ma szans zrobić wzorowego startu 0-100. Opony Michelin Pilot 255. Zawsze jest uślizg i pierwsze momenty po starcie od 0 są zawsze upierdliwe i są bolączką
    2. gdy spadnie deszcz przy prędkości 160km/h na 6 biegu po wciśnięciu pedału gazu do podłogi miga kontrola trakcji do 200km/h
    3. o zimie nie będę wspominał (bo w zimie Twoje TT będzie stało w garażu niczym Carrera RS u Clooneya)
    4. gdy jest sucho powyżej 50km/h można już śmiało korzystać z mocy do oporu bez obaw o utratę trakcji
    5. "ograniam FWD" - bo kolega kolegi ma auto 420 PS WOW
    Dla jasności miałem kilka TT i miałem z napędami na dwie osie.
    Absolutnie nie można robić porównania są do zdecydowanie dwa zupełnie odmienne auta, ale doskonale wiedzą to te osoby, które jeździły właśnie tymi modelami z różnymi opcjami. Ja miałem to szczęście (lub nie)
    I proszę nie zarzucaj mi czasem braku umiejętności w kierowaniu, nie zwykłem się chwalić doświadczeniem w sporcie motorowym i nie będę tego robił.
    Koledzy na forum, którzy z TT są od wielu wielu lat dobrze radzą. Musisz się pogodzić, że masz pseudo-sporowe auto a w przypadku FWD masz golfa na sterydach.
    Oczywiście moc można mieć większą ale ciężko z niej korzystać. Inwestowanie mija się tu z celem. W mojej ocenie inwestycja w DP i program całkowicie wykorzystuje potencjał 8j w FWD.
    MARUDA

  12. #42

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    ładne autko czarny i do tego ciekawy jak dla mnie wzór felg... jakiś plan na poprawienie wyglądu czarnego lakieru jest może?

    ps. nie moge sie wypowiedzieć w kwestii tuningu bo nic mądrego nie mam do powiedzenia.
    We własnym zakresie, postaram się dokładnie doczyścić lakier. Na przyszły rok w planach jest korekta lakieru i powłoka ceramiczna.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witaj Limbo,
    dzięki za komentarz.

    Trochę sprzeczne z niego wnioski wychodzą ale rozumiem co chciałeś powiedzieć.

    Zdaję sobie sprawę iż szybki start w FWD jest problematyczny (nawet na serii 1.8TFSI).

    Jeżeli powyżej 50km/h FWD z 260-270KM klei jak trzeba to dlaczego poprzestać na DP i programie?

    Obecna moc jest niewystarczająca. Na brak trakcji nie narzekam.

    Teraz w planach jest intercooler i dolot. Moc powinna być bliska 250KM. Zobaczymy jak będzie z trakcją.


    LEON FWD 275KM, Felga 16", zima:

    https://www.youtube.com/watch?v=4_TwBvUSCS8
    Ostatnio edytowane przez MÓwca ; 06-09-2018 o 21:20

  13. #43
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Problemy ze startem, o których pisałem, będą się pojawiać nie tylko na prostej ale i na zakrętach. Prędkości w przedziale których pojawiają się kłopoty najczęściej dokazują podczas jazdy w mieście.
    Film, którym chcesz się pochwalić.... naprawdę? ale rozumiem już dlaczego uważasz, że można mieć mnóstwo mocy i ogarniać ogarnięciem nie jest dodanie gazu na prostej, naprawdę. Pomijam, że Panowie nawet nie umieli się zgrać.
    MARUDA

  14. #44

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Problemy ze startem, o których pisałem, będą się pojawiać nie tylko na prostej ale i na zakrętach. Prędkości w przedziale których pojawiają się kłopoty najczęściej dokazują podczas jazdy w mieście.
    Film, którym chcesz się pochwalić.... naprawdę? ale rozumiem już dlaczego uważasz, że można mieć mnóstwo mocy i ogarniać ogarnięciem nie jest dodanie gazu na prostej, naprawdę. Pomijam, że Panowie nawet nie umieli się zgrać.
    film jest ciekawostką wg panującej na grupie opinii o FWD ten Leon (w dwie osoby mniejsza moc) w takich warunkach nie ma prawa się rozpędzać a jakoś z rolki mocniejsze od niego quattro z jedna osobą nie robiło wrażenia.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    ogarnięciem nie jest dodanie gazu na prostej, naprawdę. Pomijam, że Panowie nawet nie umieli się zgrać.
    Akurat w FWD ogarnięciem jest dodanie gazu na prostej i przy wyjściu z zakrętu.

  15. #45
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Twojej ostatniej wypowiedzi o wciskaniu gazu na prostej i przy wyjściu z zakrętu.. nie będę komentował pojedz kiedyś na tor a zobaczysz, że Twoje 1,8 z mocą 300ps dostanie lanie od starego CRX z mocą 130 ale dość tego.
    Bardziej zaciekawiła mnie Twoja teoria o tym, że 1,8 tfsi to lepszy wybór od 2,0. Niestety prawda jest taka ze to 1,8 była pierwszą gen i to właśnie ten silnik jest główną przyczyną bólu głowy u techników grupy VAG. Mimo nazwy gen2 dla tego silnika, powstał on szybciej niż 2,0 gen1. I niestety najczęściej to ten silnik jest najbardziej olejożerny i aby wszystko było jasne.. pierwsze zmiany, które wpłynęły na poprawę tej sytuacji nastąpiły w 2011 roku.
    MARUDA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •