Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 46

Wątek: TT_MK2_8j_MÓwca

  1. #16
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Moc a możliwość jej dobrego i bezpiecznego przeniesienia na asfalt to różne sprawy.
    Najwidoczniej niezbyt potrafisz to zrozumieć.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #17
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Jest pewna granica fizyczna dla aut z przednim napędem, po przekroczeniu której tył musi się gonić z przodem i powoduje to zarzucenia... W dobrych warunkach to i najgorszy aparat robi dobre zdjęcia, ale jak się pogorszą warunki to dopiero widać sens pewniejszych rozwiązań. Na prostej FWD polata, ale w zimę, na zakrętach, w deszczu wyjdzie taka baletnica na lodzie. Jeździmy po drogach publicznych i bezpieczeństwo powinno być priorytetem... Jak jesteś dobrym kierowcą, to sobie poradzisz. Ale w gorszych warunkach zabija to przyjemność z prowadzenia.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #18
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez MÓwca Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem? Wzrost mocy silnika wpłynie na spadek trakcji w aucie z napędem FWD a w innych napędach trakcja nie spada?
    Dziwny temat sobie wybraliście... Muszę znajomego uświadomić, że ma mega bezsensu auto 420KM w FWD...
    Ja kilkukrotnie porównywałem przy starcie od 0, bądź z rolki z TTkami nieco mocniejszymi od mojej (quattro 3.2 250km vs ośka 2.0 -300km) i o dziwo, moje auto było szybsze. Wynikało to z nieco mokrej nawierzchni, gdzie ośka mieliła kołami, a moje quattro po prostu jechało.

    Moim zdaniem zrobienie koło 250km będzie najrozsądniejsze, bo to i tak i będą krańcowe moce, gdzie ośka jeszcze jakoś trzyma przyczepność. Wiadomo są auta FWD, które dobrze sobie radzą z dużą mocą (Focus RS, ale on ma mechanizm różnicowy, i tam z tyłu uchwyt łączący piastę koła z amortyzatorem jest dużo dłuższy niż standardowo), ale akurat ośka TT ma z tyłu zwykłą belkę.

  4. #19

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Jest pewna granica fizyczna dla aut z przednim napędem, po przekroczeniu której tył musi się gonić z przodem i powoduje to zarzucenia... W dobrych warunkach to i najgorszy aparat robi dobre zdjęcia, ale jak się pogorszą warunki to dopiero widać sens pewniejszych rozwiązań. Na prostej FWD polata, ale w zimę, na zakrętach, w deszczu wyjdzie taka baletnica na lodzie. Jeździmy po drogach publicznych i bezpieczeństwo powinno być priorytetem... Jak jesteś dobrym kierowcą, to sobie poradzisz. Ale w gorszych warunkach zabija to przyjemność z prowadzenia.
    Tylko dobre warunki, tylko rozgrzany olej i nagrzane opony. Zimą auto odpoczywa w ciepłym garażu - nie mam opon zimowych nie planuję zakupu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Moc a możliwość jej dobrego i bezpiecznego przeniesienia na asfalt to różne sprawy.
    Najwidoczniej niezbyt potrafisz to zrozumieć.
    Nie przypominam sobie aby, zadawał pytanie "czy mam dość umiejętności na 300+ w FWD". Ogarniam 420 FWD, 150 na dwóch kołach to jakoś 300 w TT mnie nie przeraża.

    Nie każdy potrzebuje 4WD, Automat i LC aby wystartować jak 70 letnia babcia

    https://www.youtube.com/watch?v=hwShZj-BkzI&t=296s

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Ja kilkukrotnie porównywałem przy starcie od 0, bądź z rolki z TTkami nieco mocniejszymi od mojej (quattro 3.2 250km vs ośka 2.0 -300km) i o dziwo, moje auto było szybsze. Wynikało to z nieco mokrej nawierzchni, gdzie ośka mieliła kołami, a moje quattro po prostu jechało.

    Moim zdaniem zrobienie koło 250km będzie najrozsądniejsze, bo to i tak i będą krańcowe moce, gdzie ośka jeszcze jakoś trzyma przyczepność. Wiadomo są auta FWD, które dobrze sobie radzą z dużą mocą (Focus RS, ale on ma mechanizm różnicowy, i tam z tyłu uchwyt łączący piastę koła z amortyzatorem jest dużo dłuższy niż standardowo), ale akurat ośka TT ma z tyłu zwykłą belkę.
    Dzięki za ten komentarz. A jak sprawa na suchym? Robiłeś może ustawki?

  5. #20
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez MÓwca Zobacz posta

    Dzięki za ten komentarz. A jak sprawa na suchym? Robiłeś może ustawki?
    Raz robiłem z TT ośką 2.0 270km i praktycznie łeb w łeb z moją minimalną przewagą.

  6. #21
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Moc a możliwość jej dobrego i bezpiecznego przeniesienia na asfalt to różne sprawy.
    Najwidoczniej niezbyt potrafisz to zrozumieć.
    Cytat Zamieszczone przez MÓwca Zobacz posta
    Nie przypominam sobie aby, zadawał pytanie "czy mam dość umiejętności na 300+ w FWD". Ogarniam 420 FWD, 150 na dwóch kołach to jakoś 300 w TT mnie nie przeraża.

    Nie każdy potrzebuje 4WD, Automat i LC aby wystartować jak 70 letnia babcia

    https://www.youtube.com/watch?v=hwShZj-BkzI&t=296s
    Gdzieś tu widzisz nawiązanie do umiejętności jazdy samochodem?
    Uparcie trzymasz się swojego pomysłu, nie dopuszczając sensownych i konstruktywnych uwag.
    Nikt nie napisał, że masz tego nie robić. Wypowiedzieli się forumowicze, dlaczego takie moce lepiej sprawdzają się w napędzie na 4 koła, niż tylko na przód.
    Oczywiście dopuszczam myśl, że Ty potrafisz wystartować jak 70 letnia babcia bez 4WD, automatu i LC.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 23-08-2018 o 10:22
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #22

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Raz robiłem z TT ośką 2.0 270km i praktycznie łeb w łeb z moją minimalną przewagą.
    FWD nadrabia mocą na kołach i niższą masą.
    Właściciel ośki też twierdził, że więcej mocy nie robi bo ma już za dużo?

    Różnica niby tylko 20KM w rzeczywistości z 70KM. Duże straty mocy na 4WD.

    Na jak długim odcinku?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Gdzieś tu widzisz nawiązanie do umiejętności jazdy samochodem?
    Uparcie trzymasz się swojego pomysłu, nie dopuszczając sensownych i konstruktywnych uwag.
    Nikt nie napisał, że masz tego nie robić. Wypowiedzieli się forumowicze, dlaczego takie moce lepiej sprawdzają się w napędzie na 4 koła, niż tylko na przód.
    Oczywiście dopuszczam myśl, że Ty potrafisz wystartować jak 70 letnia babcia bez 4WD, automatu i LC.
    "W 1.8TFSI z FDW ponad 300KM jest bardzo bez sensu..." Ah ta konstruktywna krytyka

  8. #23

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Sam jestem ciekaw jak to właściwie jest. Ośka lżejsza i mniejsze opory stawia, niż AWD. Ze startu pewnie zawsze przegra, ale od 100 przy podobnej mocy powinna lepiej ogarniać,

  9. #24
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    OT się zrobił bez sensu, a do Ciebie i tak nie trafiają rzeczowe argumenty. Zrób sobie te 300+ i wtedy się pochwal jak wygląda sprawa z trakcją.

  10. #25

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    OT się zrobił bez sensu, a do Ciebie i tak nie trafiają rzeczowe argumenty. Zrób sobie te 300+ i wtedy się pochwal jak wygląda sprawa z trakcją.
    Sam zacząłeś OT bez sensownym wpisem. I te Twoje rzeczowe argumenty.

  11. #26
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    MÓwca akurat argumenty przedstawiono Tobie rzeczowe. Z jakiegoś powodu one jednak nie trafiają tam, gdzie powinny.
    Nikt nie chce źle, nikt nie pisze, że masz nie zwiększać mocy do założonego pułapu. Próbujemy sensownie wytłumaczyć, że pomysł nie jest z kategorii ,,najlepszych". O silniku 1.8, który chcesz poddawać modyfikacjom już nawet nie wspominam.
    Miałem okazję jeździć AUDI TT 8J z napędem na przednią oś, w których moc była podniesiona. I wystarczyło nawet 240 KM, żeby pojawiały się problemy z jej właściwym przeniesieniem na suchy asfalt. Nie mam tu na myśli ruszania ,,ze świateł", a codzienną jazdę.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 24-08-2018 o 00:34
    AUDI nie przestaje się kochać.

  12. #27
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Mogła to też być kwestia budżetowych opon, ale już przy 300 to i dobre opony nie będą mistrzem.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  13. #28
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Kolega niech zrobi i 500KM, jego auto jego piaskownica, ale na forum są osoby które podnosiły mocno moce w ośkach i potem był tylko lekki żal że to nie 4x4.

    MÓwca - zrób co masz w planach, najwyżej kolejna tt będzie quattro

  14. #29
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    TT_MK2_8j_MÓwca

    Mam ośkę z dwustu trzydziestoma paroma końmi i więcej uważam ze nie ma sensu.
    Co prawda jedynie ostry start na światłach wymaga umiejętnego naciśnięcia gazu (nie za dużo) a ze mi to nie zawsze najlepiej wychodzi odczuwam wtedy brak quattro.
    Niedosyt jest tylko przy mocnym starcie z miejsca, reszta bajka.
    W żadnym wypadku nie uważam ze mam tych koni za dużo.

    Pozdr
    Miki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 24-08-2018 o 13:49

  15. #30

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    MÓwca akurat argumenty przedstawiono Tobie rzeczowe. Z jakiegoś powodu one jednak nie trafiają tam, gdzie powinny.
    Nikt nie chce źle, nikt nie pisze, że masz nie zwiększać mocy do założonego pułapu. Próbujemy sensownie wytłumaczyć, że pomysł nie jest z kategorii ,,najlepszych". O silniku 1.8, który chcesz poddawać modyfikacjom już nawet nie wspominam.
    Miałem okazję jeździć AUDI TT 8J z napędem na przednią oś, w których moc była podniesiona. I wystarczyło nawet 240 KM, żeby pojawiały się problemy z jej właściwym przeniesieniem na suchy asfalt. Nie mam tu na myśli ruszania ,,ze świateł", a codzienną jazdę.
    Akurat Twoje argumenty były, rzeczowe i rozumiem ich argumentację. Dzięki za Twoją opinię.
    Rozumiem, że sporo osób nie poradzi sobie z dużą mocą na ośce a raczej ostrym przebiegiem momentu obrotowego.
    Mam świadomość co planuję zrobić, jeździłem autem z dużą mocą na ośce. Wiem jaki chcę mieć przebieg momentu obrotowego.

    Obecnie jest 220KM/312Nm z łagodnym narastaniem momentu i mam bardzo duży niedosyt mocy (na brak trakcji nie narzekam).

    Co do silnik 1.8TFSI jakie są przeciwwskazania w jego wzmacnianiu?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Mam ośkę z dwustu trzydziestoma paroma końmi i więcej uważam ze nie ma sensu.
    Co prawda jedynie ostry start na światłach wymaga umiejętnego naciśnięcia gazu (nie za dużo) a ze mi to nie zawsze najlepiej wychodzi odczuwam wtedy brak quattro.
    Niedosyt jest tylko przy mocnym starcie z miejsca, reszta bajka.
    W żadnym wypadku nie uważam ze mam tych koni za dużo.

    Pozdr
    Miki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Co do płynnego startu bez uślizgu łatwiej jest go wyczuć jak moment mniej gwałtownie narasta. Pomyśl o re-mapie pod tym kątem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    https://drive.google.com/open?id=1Dj...JdS2xZMIeVDMRx

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Kolega niech zrobi i 500KM, jego auto jego piaskownica, ale na forum są osoby które podnosiły mocno moce w ośkach i potem był tylko lekki żal że to nie 4x4.

    MÓwca - zrób co masz w planach, najwyżej kolejna tt będzie quattro
    Spoko zrobię co mam w planach nie jest to wymysł z dnia na dzień

    Co do Quattro auta są dużo droższe w gorszym stanie, najechane kilometrów jak w rodzinnym aucie nie wiadomo jak kto o napęd dbał i jak się z nim obchodził.

    Wolę nadwyżkę na mody przeznaczy
    Ostatnio edytowane przez MÓwca ; 24-08-2018 o 18:10 Powód: przerobienie linku na obraz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •