Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 42

Wątek: Szarpanie przy przyśpieszaniu

  1. #16

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    T-ów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    10
    Jeśli chodzi o mnie, wymieniłem zawór DV i auto już nie szarpie.

  2. #17
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Wymieniłem sondę i auto odzyskało trochę mocy, ale przy dobrym kopnięciu pojawiają się szarpnięcia. Może auto nie skacze mocno, ale czuć jakby coś się rozszczelniło. VAG nie pokazuje żadnego nowego błędu jak na tą chwilę.

    W mojej wersji najłatwiej do sondy było dobrać się demontując rurę dolotu koło podszybia. Wtedy od strony podszybia był dostęp do sondy.

  3. #18
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Mam podobny problem i napiszę co ja na razie zrobiłem (bez skutku):
    -wymieniłem świece i sprawdziłem ich odpowiednie rozszcelnienie
    -sprawdziłem cewki
    -wyczyściłem przepływomierz (powoduje brak mocy jak jest burdny)
    -wyczyscilem wtryski (warto je sprawdzić, bo może uszczelka w nich powoduje przecieki)
    -wymieniłem filtr paliwa
    Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że zawór EGR może powodować szarpanie/brak mocy
    Warto też sprawdzić czujnik MAP.

    U mnie w komputerze wyskakuja bledy sondy, wiec bede ja wymienial we wtorek i zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Dodam jeszcze, że dla modeli APP to czujnik lambdy bardzo łatwo mozna wymienić gdyż wystarczy podnieść samochód lub wjechać na kanał i zobaczysz od razu jedną przed i drugą za katalizatorem. W niektórych modelach trzeba rozbierać rury itd. ale ja byłem miło zaskoczony.

    To co napisał kolega Noiz o DV jest ciekawe.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Update: po wymianie lambdy dalej to samo. Szarpie przy nizsych ptedkosciach... szukamy dalej.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 09-09-2018 o 15:38

  4. #19
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Ja dziś wymieniłem wszystkie świece i dalej to samo. Skanowałem VAG-iem samochód i nie ma żadnego nowego błędu.

    Przy wymianie świec zauważyłem, że rozpada się powoli jakiś czujnik. Ktoś na forum pisał już o nim ale w sieci nie mogę znaleźć nic na jego temat.
    Link do tematu LINK

    Po wymianie świec na jakiś czas obroty były powyżej 1k. Oczywiście cały czas są skoki na wolnych obrotach.

    Z ciekawości odpiąłem jedną cewkę i nic. Żadnej różnicy nie zauważyłem. Więc nie wiem jak je sprawdzić a w ciemno kupować nowe to trochę bez sensu.

    Po wymianie przejechałem się na jazdę próbną. Najpierw nagrzałem silnik spokojną jazdą a później na trasie dałem mu kopa. Zaczął szarpać momentami jak wcześnie. Gdy szarpie mam wrażenie jakby coś go hamowało i mial wibracje. Później cały czas utrzymywały się drgania. Jak mocniej depnąłem to nawet jakies strzały metaliczne przy szarpnięciu pojawiły się.

    Zaczynam opadać z sił


    Jedyne błędy jakie mam to jakiś czujnik g113 od klimy:
    00604 - Potencjometr silnika wykonawczego klapy spiętrzania (G113)
    30-10 - Przerwa / zwarcie z plusem - Sporadyczny

    00526 - Przełącznik świateł hamowania (F)
    27-00 - Niezrozumiały sygnał

    I inne związane z centralnym zamkiem.

    Czy przy wymianie świec powinienem sprawdzić dokładny odstęp w świecy ?
    Ostatnio edytowane przez Lskierka ; 13-09-2018 o 19:24

  5. #20

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Cytat Zamieszczone przez Lskierka Zobacz posta
    Ja dziś wymieniłem wszystkie świece i dalej to samo. Skanowałem VAG-iem samochód i nie ma żadnego nowego błędu.

    Przy wymianie świec zauważyłem, że rozpada się powoli jakiś czujnik. Ktoś na forum pisał już o nim ale w sieci nie mogę znaleźć nic na jego temat.
    Link do tematu LINK

    Po wymianie świec na jakiś czas obroty były powyżej 1k. Oczywiście cały czas są skoki na wolnych obrotach.

    Z ciekawości odpiąłem jedną cewkę i nic. Żadnej różnicy nie zauważyłem. Więc nie wiem jak je sprawdzić a w ciemno kupować nowe to trochę bez sensu.

    Po wymianie przejechałem się na jazdę próbną. Najpierw nagrzałem silnik spokojną jazdą a później na trasie dałem mu kopa. Zaczął szarpać momentami jak wcześnie. Gdy szarpie mam wrażenie jakby coś go hamowało i mial wibracje. Później cały czas utrzymywały się drgania. Jak mocniej depnąłem to nawet jakies strzały metaliczne przy szarpnięciu pojawiły się.

    Zaczynam opadać z sił


    Jedyne błędy jakie mam to jakiś czujnik g113 od klimy:
    00604 - Potencjometr silnika wykonawczego klapy spiętrzania (G113)
    30-10 - Przerwa / zwarcie z plusem - Sporadyczny

    00526 - Przełącznik świateł hamowania (F)
    27-00 - Niezrozumiały sygnał

    I inne związane z centralnym zamkiem.

    Czy przy wymianie świec powinienem sprawdzić dokładny odstęp w świecy ?
    Witam.

    Miałem podobną sytuację z delikatnym szarpaniem, więc kupiłem nowe dedykowane świece i je wkręciłem. Auto jeszcze bardziej szarpało, no to powrót do starych (bo mniej szarpało).
    Myślę, że cewki już robią pa pa.., więc kupiłem tu na forum używane w dobrym stanie, no to zaś nowe świece i zakupione cewki - próba, a auto bardziej szarpie. Myślę, co jeszcze może nie domagać. Wziąłem stare świece i sprawdzam szczelinę i jest lekko ponad 1 mm, więc wykręciłem nową świecę i sprawdzam szczelinę, jest ponad 1,1 mm.
    Ustawiłem w nowych świecach szczelinę między 0,75 a 0,8 i jak ręką odjął - brak szarpań.
    Także sprawdź przerwę w swoich świecach.

    Pozdrawiam.

  6. #21
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Sprawdziłem świece i jest około 0,7 - 0,8.

    Nie wiem czy coś nie jest z tłumikiem albo katalizatorem. Bardzo dziwne dźwięki mam przy włączonym silniku właśnie z okolicy katalizatora.




    Silnik przy nagranym filmie już trochę się rozgrzał.
    Więc aż tak bardzo tego nie słychać.

  7. #22
    Awatar SCRash
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Strzelce Opolskie - Kluczbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    GW Green
    Posty
    41
    Coś jakby nieszczelność. Zatkaj mu wydech i zobacz wtedy czy się zmieni dźwięk. Pisałeś wcześniej, że odpiąłeś jedną cewkę i nic. Może dla przykładu odepnij inną i zobacz czy zmieni się praca silnika. Jeśli się zmieni to cewka lub świeca, którą wypiąłeś wcześniej jest uszkodzona.
    Nie polecam na pracującym silniku odpinać cewek gołymi rękami, złap ją przez jakąś izolację.
    Polecam jednak kupić jedną cewkę , podmieniać po kolei i za każdym razem w drogę. Nawet jeśli okaże się że to nie cewka to i tak lepiej wozić ją w bagażniku w razie awarii w trasie.
    Ostatnio edytowane przez SCRash ; 15-09-2018 o 14:38

  8. #23
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Jutro zrobię test z zapchaniem wylotów z tłumika. Jeśli chodzi o cewki to jak ponownie wykręcałem świece to zwróciłem uwagę na to, że dwie były delikatnie zwilżone olejem. Jeszcze zapomniałem wspomnieć wcześniej, że przy demontażu pierwszych świec w ostatniej był jakiś metalowy pręcik około 5 cm. Jutro mogę zrobić jakieś foto tego.

  9. #24
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Ja wczoraj za radą mechanika zamieniłem cewki z samochodu mamy. Jak na razie to ja nie mam żadnych problemów z szarpaniem a mama wręcz przeciwnie; ledwo przyspieszał, szarpał i kontrola silnika migała (wyjąłem te cewki dwea razy w celu potwierdzenia czy je zle nie podpiąłem).

    Jeśli tego wcześniej nie spróbowałeś to wydaję mi się, że warto, bo ja niby odpinałem cewki i po zauważeniu, że nic się nie zmieniło stwierdziłem, że z cewkami ok, a tu taki psikuś.

  10. #25
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Oddałem samochód do warsztatu. Wstępna diagnoza padła na cewki czyli to co my tutaj podejrzewaliśmy. Panowie wymienili cewki na jakieś używane i było niby ok. Dziś zamontowali nowe 4 cewki BERU ZSE 0009 - takie miałem wcześniej. Samochód dalej pracuje nierówno. Dziś diagnoza to coś z jakimś sterownikiem. Mają oddać go w poniedziałek do diagnozy. Wiecie może o jaki sterownik może chodzić? Czy przypadkiem nie próbują mnie naciągnąć na koszty? Sama diagnoza usterki oraz wymiana:
    - 4 Cewki,
    - mcpherson przód
    - amortyzatory tył,
    - łożysko w jednym kole
    - tuleje wahacza przód

    I już szacują to na około 3k

  11. #26
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Bardzo współczuję... po dwóch miesiącach męczenia się u mnie wystarczyło wymienić cewki na nowe. Moje stare były jeszcze hitachi, pewnie jedyne od fabryki. Też założyłem Beru i mój samochód już nie szarpie i wszystko działa jak powinno.

    Próbowałeś wyczyścić przepływomierz? Zostaje też przepustnica i ten czujnik od temperatury powietrza, który wystaje z góry kolektora koło przepustnicy (nie wiem czy on powoduje szarpanie, ale w sumie wszystko co ma dać komputerowi dane powinno być sprawdzone). Jest też czujnik MAP, ale on jest z przodu pod zderzakiem.

    A jak sytuacja z wtryskami? Wez sobie sprawdz na yt jak domowymi sposobami je wyczyścić: ja spróbowałem i, pomimo tego, że szarpanie nie ustało, to poczułem, że lepiej samochód jezdzi.

    Nie wiem czy to co napisze jest trafne, ale *wydaję* mi się, że natknąłem się na info, że filtr paliwa jeśli jest stary to jakiś syf może zablkowować wtryski itd.

    Powodzenia.

    P.S. jeśli chodzi o nieszczelnośc to zawsze można odpalić fajka/cygaro i wdmuchać do któryś z rur, żeby zobaczyć czy jest nieszczelność. Na yt jest masa tego.

  12. #27
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    W poniedziałek mają brać ten sterownik do diagnozy. Póki co to nie mogę sam nic działać bo samochód stoi u mechaników.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie,
    czy ktoś z Was kojarzy sterownika/ moduł sterowania cewkami zapłonowymi w TT 1.8T 224 8N ? Spece z warsztatu twierdzą, że on steruje źle napięciem. W necie nie mogę nic takiego znaleźć i do tego mówią, że być może trzeba będzie wymienić komputer.
    Coś czuje, że próbują szukać nie tam gdzie trzeba, a przy okazji naciąć mnie na koszty.

  13. #28
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Odebrałem auto od mechanika. Po wymianie cewek i komputera samochód nie szarpie. W dalszym ciągu delikatnie falują mu obroty. Wczoraj zlokalizowałem uszkodzenie jednej gumowej rury od kolektora. Podciąłem ja i zamocowaniem tak by powietrze nie uciekało. Jest trochę lepiej. Jednak mam wrażenie ze moja Tetunia jest nieco zamulona


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  14. #29
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    jakieś 2 miesiące temu zauważyłem lekkie szarpanie przy przyśpieszaniu i obr. 3K
    wymiana świec za bardzo nie pomogła
    vag nie pokazał żadnych błędów
    problem zaczął się nasilać zwłaszcza na rozgrzanym silniku: obroty falowały, szarpał już z samego dołu obrotów, silnik głośno i nierówno pracował
    wymieniłem cewki na nowe = całkowite ustąpienie objawów, cisza, równe przyśpieszanie, brak falowania obrotów

  15. #30
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    U mnie też jest poprawa ale kosztowało mnie to trochę.
    Zamieściłem nowe logi w swoim poprzednim temacie więc prośba o zerknięcie na nie. Mam wrażenie, że auto dalej jest jakieś zamulone. Ale już nie szarpie.

    LINK

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •