Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Oryginalne radio do Audi TT 8n

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42

    Oryginalne radio do Audi TT 8n

    Hej,

    jestem posiadaczem Audi TT 8n z 2000 roku i chcę powrócić do oryginalnego radia, z tym że przerobione o bluetooth Coś takiego:

    https://www.youtube.com/watch?v=DK39TKuVuvY

    Czy muszę na coś uważać, żeby to dobrze współgrało z FIS'em między innymi? Czy o coś jeszcze trzeba zadbać?

    Pozdrawiam
    Skoczek135

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Ktoś w s3 to miał i pisał że sprawuje się super. O żadnych problemach nie pisał. Jak chcesz to mam ori radio z kodem.
    Części TT 8N 225KM i R32

  3. #3
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Mam radio przerobione przez maxelectronics.pl od prawie roku i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że sprawuje się bardzo dobrze.

    Bluetooth działa dobrze, nigdy nie miałem z nim problemów. Przez telefon również da się bez problemu rozmawiać - jakość naszej mowy nie jest powalająca ze względu na to, że mikrofon jest wbudowany w radio a nie zewnętrzny. Prócz tego w moim radiu został dołożony AUX (którego użyłem tylko żeby sprawdzić czy działa ), sterowanie pilotem oraz wyżej wymieniony mikrofon. Dodatkowo w radiu naprawiono dość popularny problem z regulacją dźwięku.

    Oczywiście - w cenie przeróbki można kupić lepsze, nowsze i mocniejsze radio z bluetooth, ale zazwyczaj nie o to chodzi Dla osób które chcą zachować oryginalny wygląd i mieć choć trochę multimedialne radio taka przeróbka to wyśmienite rozwiązanie.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Dzięki za odpowiedzi

    @akrisu to pewnie niedługo będę miał również to radyjko u siebie, kosztem jakości audio, ale z czasem mam zamiar zakupić jakiś wzmacniacz i wymienię seryjne głośniki w aucie, to może jakoś uda się pobudzić granie.
    Powiedz mi proszę, czy wszystko widać elegancko na FIS'ie u Ciebie? Czy raczej nie ma kontaktu z tym radiem FIS? Oraz przy zakupie sprawdzałeś czy powinieneś mieć CAN bądź nie?

  5. #5
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Hmm… FIS jedynie wyświetla mi napis PLAYER podczas połączenia telefonu po bluetooth. Podczas zmiany głośności również wyświetla aktualną. Odwzorowuje on dokładnie to, co jest wyświetlane na tym małym wyświetlaczu na radiu. Nie ma żadnych informacji z telefonu nt. odtwarzanej piosenki czy czasu jaki minął od jej rozpoczęcia.

    Podejrzewam że winą nie jest tu sam FIS czy też radio, lecz moduł bluetooth użyty do instalacji Osobiście mi to nie przeszkadza i nigdy na to nie zwracałem uwagi. Kontakt z FIS jak najbardziej jest - kwestia że ubogi Nie wiem czy wyczerpałem temat, jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Ważne jest to dla mnie, że jest jakakolwiek komunikacja z telefonem
    A który masz model radia Concert I? Bo tam są jakieś akcje z magistralą CAN i nie jestem pewny, który i ja powinienem wziąć

  7. #7
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Ja mam Chorus I

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    dzięki za info postaram się ogarnąć, który model ja powinienem mieć i liczę, że niedługo w moim aucie również będzie niedługo oryginalne radio Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Piaseczno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    20
    jaki jest koszt takiej przeróbki?

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez marycha Zobacz posta
    jaki jest koszt takiej przeróbki?
    Koszt przeróbki to 550 zł z kosztem radia + wysyłka.

    Niestety razem z sprzedającym nie możemy dojść, jakie radio powinienem mieć i mówi, że mogę mieć namieszane z kablami. Rzuci ktoś okiem na moje kostki?
    https://drive.google.com/open?id=1CY...Es3YEnBAuyyR7P

    Pozdrawiam
    Skoczek135

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    A co konkretnie chcesz wiedzieć, masz przerobioną instalacje pod niefabryczne radio na nowe iso, jakiegoś pioneera itp itd. , zamontowany separator antenowy który trzeba wyrzucić w przypadku ori radia, z tego co widzę ktoś obciął tylne głośniki - ciekawe dlaczego, dodatkowo cała instalacja zamiast 1 przejściówki z oryginału jest pocięta i zakostkowana - robił to albo janusz elektryki albo wyjątkowy partacz bez pojęcia. Na twoim miejscu przywróciłbym oryginał wiązki a jeśli chciałbyś niefabryczne radio wystarczy zamówić albo kostki z wiązką i powpinać piny w odpowiednie miejsca albo gotową wiązkę - przejściówkę pomiędzy ori instalacje a konkretne radio. Płakać mi się chce jak widzę takie coś. Trochę mało widać po twoim filmie ale nie masz obsługi zmieniarki i info, czyli masz półfisa na liczniku ? Jak kolega z wawy możemy zerknąć co dałoby się zrobić.
    Pozdrawiam

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Tarnów
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Polecam Radio od Maxelectronics, tak jak wyżej opisali koledzy, jest wszystko okej. Połączenie z BT jest okej, przez Aux oraz Karte SD tak samo. Jedyny minus to taki że straciło dość dużo z basu, oraz ja mam taki problem że jak słucham radia i podgłośnie lub przycisze, to po kilku sekundach nic nie słychać na sekunde i później jest okej. Koszt to tak jak pisali 550zł ale jeśli chce się zachować oryginalny wygląd, to jak najbradziej godne polecenia!

  13. #13
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cytat Zamieszczone przez PaciorJr Zobacz posta
    Jedyny minus to taki że straciło dość dużo z basu, oraz ja mam taki problem że jak słucham radia i podgłośnie lub przycisze, to po kilku sekundach nic nie słychać na sekunde i później jest okej.
    To ciekawe, ja nie odczułem takiej zmiany. Jeśli to przerywanie Ci przeszkadza to odezwij się do Pana Andrzeja bo ja nie mam takiego problemu

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Tarnów
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Akurat nie denerwuje, po prostu tylko opisuje moje odczucia haha, nie Pamiętam którą wersje Radia posiadam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •