Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z kompresorem klimatyzacji

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108

    Problem z kompresorem klimatyzacji

    Witam,

    Mój problem objawił się już dawno (2 miesiące temu około). Pewnego dnia jadąc z włączoną klimą naglę usłyszałem spod maski zgrzytanie i dźwięk zacierania się czegoś. Byłem u mechanika i okazało się, że sprężarka klimy do wymiany (swoje lata już ma). Niestety aktualnie miałem dużo wydatków i odłożyłem to na później. Jeździłem dotychczas na econ. Było dobrze aż do zeszłego tygodnia. Wkręcając auto na obroty i wyprzedzając auto na nagle usłyszałem ten sam zgrzyt co w tedy co dziwnie po wciśnięciu sprzęgła "zgrzyt" słychać słabiej. Miałem już tak parę razy i jedyne co pomaga w tej sytuacji to zgaszenie i odpalenie silnika. Po tym wszystko jest git. Nie umiem dokładnie sprecyzować kiedy to się dzieje ale najczęściej jak gwałtownie przyspieszam. Dziś miałem to 3 razy a przez ostatni tydzień w ogóle. Później również normalnie jeździłem i nic.. Czy możliwe w ogóle jest to, że to ten kompresor klimy? Byłem również w serwisie klimatyzacji tam wszystko mi zdiagnozowali i powiedzieli, że niemożliwe jest to, żeby tak się działo przy trybie "econ". Ja już zgłupiałem i nie wiem co jest przyczyną. Dodam, że kompletny rozrząd był wymieniany w czerwcu. Czy ktoś może wiedzieć co się dzieje z autem?
    Ostatnio edytowane przez Dudek ; 03-08-2018 o 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •