Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 75

Wątek: Logi do oceny MKI APX

  1. #46

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    Ja mam u siebie ustawione w nastepujacy sposob (wyczytane z zagranicznych forow): ustawiasz sztange na spoczynek i trzy pelne obroty nakretki.

  2. #47

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Xelix Zobacz posta
    Ja mam u siebie ustawione w nastepujacy sposob (wyczytane z zagranicznych forow): ustawiasz sztange na spoczynek i trzy pelne obroty nakretki.
    Witam,

    Dzięki za podpowiedź, ale jeszcze nie zdecydowałem się na taki zabieg.

    Dodam tylko, że dziś jadąc (trasa) patrzyłem na wskaźnik turba (dość często) i jadąc na 4-tym biegu depnąłem gaz do podłogi, tak od 2300 obr/min i już przy 2800 miałem 0,9-1,0bar., no to 5-bieg i tak samo, no to 6-tka i też tak samo (nie piłowałem do odcinki). Czuć było jak silnik ciągnie, a że trza było tankować LPG (także zgaszenie silnika) no to próba jeszcze raz i jeszcze.... i naprawdę turbina pompowała jak powinna, byłem w szoku. Możliwe, że przepływomierz BOSCH się coś na uczył ?

    Sprawdzę kolektor oraz turbinę, (jak koledzy sugerowali) z zewnątrz, ale za około 3000 km, bo będę zmieniał olej na kanale, a mam osłonę pod silnikiem, więc będzie to okazja.

    Dziwne, że robiąc logi na 3-biegu tak dobrze nie było, jeśli chodzi o szybkość wstawania turbiny.

    Z tego co ja się orientuję, logi robi się na 3-biegu (kwestia dystansu i odległości a także i bezpieczeństwa) ale jeśli jest taka możliwość (chyba w tedy bardziej dokładnie jak na 3-ce), można zrobić logi na 4-tym, czy nawet na 5-tym biegu ? Jak można do tego podejść wg logów?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 24-08-2018 o 17:51

  3. #48
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Z tego co mowisz to jest ok, jesli zegar pokazuje dokladnie. Najlepiej logi zrobic wtedy bedzie wszystko jasne. Na 3ce sie logi robi wiec ja bym sie tego trzymal.

  4. #49

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Z tego co mowisz to jest ok, jesli zegar pokazuje dokladnie. Najlepiej logi zrobic wtedy bedzie wszystko jasne. Na 3ce sie logi robi wiec ja bym sie tego trzymal.
    Witam,

    Jasne AidT rozumiem, a powiedz mi jeszcze, czy robiąc logi zawsze kasuje się błędy przed ich zrobieniem, choć ich nie ma ?
    Ja robiąc wcześniejsze logi (są na Naszym forum), zawsze kasowałem (oczywiście przed wymianą były błędy G40 i N75) ale już po wymianie ich, już nie ma - jest czysto. Czy robiąc w przyszłości następne logi (a przed nimi sprawdzam błędy silnika) i ich nie ma, czy muszę kasować ? Jak to wygląda w praktyce ?

    Pozdrawiam.

  5. #50
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie musisz, jesli bledow nie ma to nic nie ruszasz. Ecu tez sie adoptuje do wskazan z czujnikow w aucie wiec jak za kazdym razem kasujesz to wraca do ustawien fabrycznych. Ja bym sprawdzil czy bledy sa, nic nie kasowal jesli bledow nie ma i smialo wtedy robil logi.

  6. #51

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Nie musisz, jesli bledow nie ma to nic nie ruszasz. Ecu tez sie adoptuje do wskazan z czujnikow w aucie wiec jak za kazdym razem kasujesz to wraca do ustawien fabrycznych. Ja bym sprawdzil czy bledy sa, nic nie kasowal jesli bledow nie ma i smialo wtedy robil logi.

    AcidTT, Wielkie dzięki za zainteresowanie jak i za konkretną odpowiedź.
    Właśnie tu chyba popełniałem błąd, że za każdym razem robiąc logi, kasowałem nic bo nie było błędów, więc powracałem do ustawień fabrycznych, a przepływomierz się nie adoptował co do ECU, czy tam odwrotnie.

    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Logi najlepiej (z tego co tu już wyczytałem na Naszym forum ) powinno się robić na benzynie, najlepiej na Pb 98, niż na Pb 95.
    Wiem też, że komputer LPG z czytuje mapy z komputera TT Pb.

    A dlaczego pytam, bo:
    Nie ukrywam, że mając TT z instalację LPG, jazda na LPG wychodzi o połowę taniej, nawet jak spali te 15l gazu na 100 km / 2 = 7,5l Pb przy tej mocy 224KM itd. a (Pb 95 tylko dla rozruchu i zagrzania silnika) to patrząc na wszystkie moje logi (a już, co nie co wiem) nawet na te, których nie dałem tu na forum to zauważyłem, że jednak na LPG silnik zbiera się nie co lepiej jak na Pb95 (w moim przypadku) - turbo wcześniej nieco wstaje, więcej też pompuje. Czy dlatego, że LPG ma 110 oktan, a Pb 98 ? Jak to wygląda w praktyce ?

    Więc pytam Ciebie i Was, na jakim najlepiej paliwie zrobić wiarygodne logi ?

    Pozdrawiam i dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 24-08-2018 o 21:06

  7. #52
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ja bym robil logi zawsze na porzadnej benzynie, czyli Pb98. W/g mnie w pierwszej kolejnosci trzeba ogarnac podstawy na ktorych silnik pracuje fabrycznie, czyli na Pb. Jesli osiagnie sie zamierzony cel to wtedy nalezy zajac sie LPG jezeli bedzie taka potrzeba. Oczywiscie ze auto na porzadnej instalacji lpg bedzie zbieralo sie lepiej gdyz tak jak mowisz, gaz ma wiecej oktan. W momencie gdy silnik smiga na Pb jak trzeba, wtedy nalezaloby sprawdzic czy zasilanie lpg jest bezpieczne dla silnika (czy zaplony i mieszanka jest ok) i ewentualnie zrobic korekty skoro bedzie to docelowe paliwo. Jednak trzeba pamietac ze LPG to 'tylko' paliwo i sposob jego zasilania, a cala reszta zostaje bez zmian, czyli szczelnosc, wysokosc doladowania i cala reszta czujnikow z ktorych zczytuje ECU.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-08-2018 o 21:13

  8. #53

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Jeszcze raz Wielkie dzięki AcidTT.
    Tu na forum, to kopalnia wiedzy.

    Pozdrawiam.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam Panowie.
    Mam dwa pytanie:
    Ile powinien pokazywać nowy orginalny przepływomierz BOSCH ? Z tego co mi wiadomo, że 80% mocy silnika, czyli z 224KM powinno być +/- 180g/s. To co wyczytałem w necie, dokładność przepływomierza powinna oscylować w granicach 2%.
    Czy wartość 170 g/s (z moich logów) przy max obciążeniu to dobry wynik, czy powinienem go reklamować? Ile naprawdę powinno być? Filtr nówka stożkowy na 300KM.

    Drugie pytanie.
    Dziś pozbyłem się tak zwanego odkurzacza (już z 1 rok 1,5 nie działał), robiłem to tylko od spodu, więc dojście nie było najlepsze, ale poszło.
    Po wymontowaniu odkurzacza, wylałem z niego z 2-3 setki wody (skąd tam woda, nie wiem). Zostały jeszcze rury powietrzne do wyrzucenia, oraz zaślepienie rurki wychodzącej z głowicy.
    Zawór zaznaczony na zdjęciu jest połączony rurką z owalnymi flanszami, jedna flansza przy zaworze (nie co mniejsza) a druga przy głowicy (nie co większa) ale dojście gorsze.
    I pytanie :
    Czy usuwając ten zawór i w w jego miejsce wstawię zaślepkę, uzyskam taki sam efekt, jak bezpośrednio zaślepiony otwór w głowicy?

    Nazwa:  TT.jpg
Wyświetleń: 204
Rozmiar:  204.6 KB

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 30-08-2018 o 03:58

  9. #54
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Czy usuwając ten zawór i w w jego miejsce wstawię zaślepkę, uzyskam taki sam efekt, jak bezpośrednio zaślepiony otwór w głowicy?
    Tak. Po prostu usuwasz zbędny element i w jego miejsce zaślepka.

    Musisz kupić zaślepka np taką:
    https://allegro.pl/zaslepka-sai-comb...472882859.html
    __________________________
    Pozdrawiam

  10. #55

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Tak. Po prostu usuwasz zbędny element i w jego miejsce zaślepka.

    Musisz kupić zaślepka np taką:
    https://allegro.pl/zaslepka-sai-comb...472882859.html
    Witam,

    Dzięki kolego, ale nie bardzo zrozumieliśmy się. Chodzi mi o ten zawór z podciśnieniem, usuwając go i w jego miejsce chcę wstawić zaślepkę, nie tam przy głowicy ale w miejscu usuniętego zaworu *na końcu tej stalowej rurki wychodzącej z głowicy. Po usunięciu tego zaworu jest mniejsza flansza z gwintem. Zaślepkę chcę narysować i dać do wypalenia ze stali nierdzewnej AISI 316.

    Nazwa:  TT SAI.JPG
Wyświetleń: 231
Rozmiar:  190.1 KB

    Proszę jeszcze o odpowiedzi z/w zapytania.

    Pozdrawiam.

  11. #56
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Przepływka ok

    Ideał to faktycznie okolice 180, ale wiesz jak to jest, nie zawsze jest wszystko na 100%, przepływka Ci pokaże 180 jak auto będzie w 100% sprawne a u Ciebie coś delikatnie jeszcze niedomaga.

    Trubo już pompuje normalnie? wrzuć może nowe logi, bez kasowania błędów

  12. #57
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,

    Dzięki kolego, ale nie bardzo zrozumieliśmy się. Chodzi mi o ten zawór z podciśnieniem, usuwając go i w jego miejsce chcę wstawić zaślepkę, nie tam przy głowicy ale w miejscu usuniętego zaworu *na końcu tej stalowej rurki wychodzącej z głowicy. Po usunięciu tego zaworu jest mniejsza flansza z gwintem. Zaślepkę chcę narysować i dać do wypalenia ze stali nierdzewnej AISI 316.

    Nazwa:  TT SAI.JPG
Wyświetleń: 231
Rozmiar:  190.1 KB

    Proszę jeszcze o odpowiedzi z/w zapytania.

    Pozdrawiam.
    Możesz tu też zaślepić.
    Pytanie tylko po co tutaj? Wywal całe to ustrojstwo i zaślep przy głowicy.
    Będzie Ci sterczał zaślepiony taki "gnat", a można go usunąć
    __________________________
    Pozdrawiam

  13. #58

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Możesz tu też zaślepić.
    Pytanie tylko po co tutaj? Wywal całe to ustrojstwo i zaślep przy głowicy.
    Będzie Ci sterczał zaślepiony taki "gnat", a można go usunąć
    Witam,
    Dobra Panowie, przekonaliście mnie, potrzebuję wymiarów tej zaślepki, wymiar owalu wzdłuż i wszerz, odległość i średnicę otworów. Myślę, że z grubości 4-6 mm wystarczy, stal nierdzewna AISI 316. Zaprojektuję i dam do wypalenia na laserze. Nie mam jak tego zmierzyć, bo auto potrzebne do pracy i nie tylko.
    Wypalę więcej takich zaślepek. Czy trzeba spuszczać płyn przy jej montażu ?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 30-08-2018 o 18:16

  14. #59

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    59
    Nie trzeba, ja ostatnio zaślepiłem nie ruszając kroćca wody.

  15. #60

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Patrząc po zdjęciach jw. faktycznie, że można to odkręcić bez ruszania króćca wody.
    Dziś pozbyłem się wszystkich węży od odkurzacza, czyli SAI. Czekam na wymiary zaślepki w głowicy.
    Chyba wymienię jeszcze uszczelkę (uszczelki) bo nie wiem, pod pokrywę zaworów, bo zauważyłem, że tam się poci.
    Być może powrócę do orginalnej puszki + nowy filtr powietrza, bo jak się depnie to dość głośno to sapie.
    Jak wszystko dopracuję, do zrobię zaś logi, oczywiście wcześniej sprawdzę czy nie ma jakiś błędów.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 30-08-2018 o 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •