Pokaż wyniki od 1 do 15 z 75

Wątek: Logi do oceny MKI APX

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Witam,

    Dziś (zeskanowałem silnik po około 150-170km - brak błędów) więc zabrałem się za układ PCV po rozebraniu kilku elementów było widać że ktoś był przede mną. Wężyk idący od kolektora do zaworka był sztukowany tzn. włożony jeden w drugi (redukcja średnic, zaciśnięte opaską). Wszystko wyjąłem na stół, sprawdzam zaworek (dmucham ustami i minimalne powietrze przechodziło) założyłem wężyk i na kompresorze od 0,00 dodawałem ciśnienie (było słychać na początku, że ucieka) ale już od około 0,2-,03bar do 1,5bar cisza. No to benzyna, mycie, czyszczenie i sprawdzenie - zaworek szczelny. No to montaż już z nowym wężykiem + el. wcześniej odkręcone i sprawdzam szczelność do 1,3bar - jest wszystko OK (słychać tylko bulkotanie)

    Nazwa:  Szczelność.jpg
Wyświetleń: 289
Rozmiar:  234.5 KB
    Nazwa:  Całość.jpg
Wyświetleń: 278
Rozmiar:  361.6 KB

    No to logi, dwie próby z odłączonym wężykiem od gruszki:

    Nazwa:  01.JPG
Wyświetleń: 303
Rozmiar:  178.8 KB

    Następnie, skasowałem błędy i logi benzyna:

    Nazwa:  02.JPG
Wyświetleń: 277
Rozmiar:  147.0 KB

    Spr. błędów brak no to logi na LPG

    Nazwa:  03.JPG
Wyświetleń: 282
Rozmiar:  132.6 KB

    Prawdopodobnie jeszcze dziś, jak A3 przyjedzie podmienię DV (choć jeszcze jest fabrycznie zaciśnięta)
    To co ja widzę, to że nadal przepływomierz za mało pokazuje, choć to orginał BOSCH a turbo wstaje o jakieś 400-600 obr. późno.
    Tracę już nadzieję, co może jeszcze być w tym silniku nie sprawne ?

    ================================================== =============================================
    ================================================== =============================================

    Witam ponownie,

    Podmieniłem swoją DV z A3 mojej żony (nawet są te same nr) i (test z palcem taki jak u mnie, czyli OK). W TT błędów brak, ale przed robieniem logów kasuję, nawet jak i ich nie ma (nie wiem, czy to dobrze, czy źle)

    Nazwa:  01.JPG
Wyświetleń: 271
Rozmiar:  137.8 KB

    i LPG

    Nazwa:  02.JPG
Wyświetleń: 268
Rozmiar:  242.4 KB

    Czy coś to zmieniło hm... chyba nadal jest tak samo ?
    Ale mam nadzieję, że jeszcze coś nie domaga, tylko pytanie CO ? Właśnie co ?
    Czy jeszcze są potrzebne jakieś logi ?
    Proszę o wnioski i co jeszcze powinienem sprawdzić.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 19-08-2018 o 09:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •