Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Termostat

  1. #1
    Awatar mody
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    20

    Termostat

    Witam, ostatnio w mojej TT mam następujący problem. Temperatura rośnie do 130stopni gdy się na chwile zatrzymam, po ruszeniu po chwili w sekunde spada na 90. Dzis po odpaleniu klimy leciało z wywietrzników ciepłe powietrze. Tu pytanie, problem z termostatem czy raczej szukać gdzie indziej?

  2. #2
    Awatar PiterSTR
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Tarnów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    158
    Sprawdz w skrzyce nad akumulatorem, bezpieczniki bodajże 1 z lewej 30A jak dobrze pamietam.
    Jak sprawne to może byc termowłącznik wentylatorów jesli nie działaja.
    Inne propozycje sprawdzenia to bardziej doswiadczeni TTkowicze dopiszą.
    Powodzenia w usuwaniu usterki!

  3. #3
    Awatar mody
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    20
    Wentylatory sprawne, dzieki

  4. #4
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    jeśli temp rosnie po wyłączeniu auta gdy idziesz np zatankowac i jak wracasz po kilku sekundach jest 90 to norma, jesli rosnie podczas jazdy do blisko stowy to niedobrze

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez arhuzz Zobacz posta
    jeśli temp rosnie po wyłączeniu auta gdy idziesz np zatankowac i jak wracasz po kilku sekundach jest 90 to norma, jesli rosnie podczas jazdy do blisko stowy to niedobrze
    To nie jest norma. Kiedy po przyjsciu do auta temp wzrosnie powyzej 90 stopni to najprawdopodobniej nie chodzi pierwszy bieg wentylatora. Gdy ruszasz pompa wody puszcza plyn przez obieg i temp spada. W wersji 225 moze byc rowniez uszkodzona elektryczna pomocnicza pompa wody i wtedy bedzie podobny efekt. Jesli podczas jazdy temp trzyma sie w normie a skacze podczas postoju do 130 stopni to z cala pewnoscia nie chodza wentylatory na drugim biegu. A co tego moze byc przyczyna jest bardzo dokladnie wyjasnione w temacie -- temperatura -- jak i cala reszta problemow zwiazanych z temperatura jak i jej zlym wskazaniem (uszkodzony silniczek w zegarach) itd. Warto poczytac.

    ps. Mi osobiscie przytrafil sie problem wzrostu temperatury po wymianie termostatu na wadliwy, ktory nie otwieral sie do konca i nie przepuszczal plynu z odpowiednia predkoscia na duzy obieg. Latwo to wylapac przykladajac dlon do chlodnicy ktora byla czesciowo chlodna, duzo chlodniejsza w kazdym razie niz jej reszta zwlaszcza na dole. Jednak w tym przypadku raczej to nie bedzie problemem poniewaz podczas jazdy temperatura trzyma sie na 90*C takze, skoro wentylatory sa sprawne (rozumiem ze byly sprawdzane na krotko) winowajca moze byc modul wentylatorow lub np czujnik w chlodnicy, temat --temperatura-- do przeczytania, tam wszystko jest.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 25-07-2018 o 05:53

  6. #6

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    Mam podobny problem w dni upalne podczas jazdy trzyma 90 stopni ale podczas postoju potrafi wzrosnąć do 100-110 max, zaobserwowalem ten sam przypadek gdy zgasze szybciej auto po jezdzie i wracam za 10min odpalic potrafi być koło 110 stopni. Najczęściej się do dzieje w dni bardzo gorące i po bardziej dynamicznej jeździe.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    A u mnie z kolei odwrotna sytuacja - 90 stopni trzyma jedynie w ciepłe dni, przez całą pozostałą część roku jest 80-85. Zdanie podzielone - jedne opinie, że ok, inne, że nie. Nic z czujnikiem i termostatem nie robię - poprzedni właściciel też nic nie robił - negatywnych objawów brak, więc jeżdżę
    Ostatnio edytowane przez Nikosnikos ; 27-07-2018 o 16:55

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Nikosnikos Zobacz posta
    A u mnie z kolei odwrotna sytuacja - 90 stopni trzyma jedynie w ciepłe dni, przez całą pozostałą część roku jest 80-85. Zdanie podzielone - jedne opinie, że ok, inne, że nie. Nic z czujnikiem i termostatem nie robię - poprzedni właściciel też nic nie robił - żadnych negatywnych objawów brak, więc jeżdżę
    Wymień termostat.
    U mnie we wszystkich TT zawsze było 90 stopni.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #9
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    No jest to solidny argument.
    Pytanie czy ma to jakiś negatywny wpływ... Sądowałem ten temat w ASO - „w okolicach połowy skali jest jak najbardziej ok”. W instrukcji też jest napisane „waha się w okolicach środka skali”, a nie „równo w połowie skali”. Jak pomyślę o autach, jakimi w życiu jeździłem, to też zdarzały się takie, gdzie temperatura robocza była w przedziale 80-90st. Niby jednym z objawów niedogrzanego silnika jest zwiększone spalanie - z przejechanych TTS’em 23kkm mam średnią 9,9l/100km, więc jest lepiej niż dobrze
    Wprawdzie nie próbowałem na zimno, ale kojarzy mi się, że gdzieś wyczytałem, iż LC działa dopiero po osiągnięciu normalnej temperatury silnika - tak?

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Nikosnikos Zobacz posta
    Wprawdzie nie próbowałem na zimno, ale kojarzy mi się, że gdzieś wyczytałem, iż LC działa dopiero po osiągnięciu normalnej temperatury silnika - tak?
    Dokładnie, musi być zagrzany zarówno silnik, jak i skrzynia. Inaczej LC nie zadziała.
    P.S. Dziś się okazało, że jednak mam auto, które ma wahania na wskaźniku temperatury, jakie masz i Ty.
    Profilaktycznie wymienię termostat, zobaczę wtedy, czy coś się zmieni.
    W TTS Grey temperatura jak wspomniałem wcześniej jest zawsze idealnie na 90.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Cytat Zamieszczone przez Nikosnikos Zobacz posta
    A u mnie z kolei odwrotna sytuacja - 90 stopni trzyma jedynie w ciepłe dni, przez całą pozostałą część roku jest 80-85. Zdanie podzielone - jedne opinie, że ok, inne, że nie. Nic z czujnikiem i termostatem nie robię - poprzedni właściciel też nic nie robił - negatywnych objawów brak, więc jeżdżę
    W mojej mk2 po zakupie też było podobnie tj. 80-85 stopni. Od razu wymieniłem termostat i od tej pory zawsze trzyma idealnie 90 stopni. Termostat nie jest drogi więc warto go wymienić.

  12. #12

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    Taka temperatura na postoju szukać gdzieś przyczyny?

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  13. #13
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez mrskower Zobacz posta
    Taka temperatura na postoju szukać gdzieś przyczyny?
    Mogą być trzy przyczyny:
    - problem z silniczkiem wskazówki licznika,
    - problem z termostatem,
    - problem z wiatrakami chłodnicy.
    __________________________
    Pozdrawiam

  14. #14
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Dokładnie, musi być zagrzany zarówno silnik, jak i skrzynia. Inaczej LC nie zadziała.
    No właśnie - u mnie działa zawsze, więc temperatura pracy musi być w jakimś przyjętym przez producenta przedziale.
    A jaką temperaturę oleju pokazuje FIS przy 90st. chłodziwa?
    Ostatnio edytowane przez Nikosnikos ; 29-07-2018 o 04:22

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Nikosnikos Zobacz posta
    No właśnie - u mnie działa zawsze, więc temperatura pracy musi być w jakimś przyjętym przez producenta przedziale.
    A jaką temperaturę oleju pokazuje FIS przy 90st. chłodziwa?
    Sprawdzę dopiero za tydzień, teraz plażowanie i cała ta reszta.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •