Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 37

Wątek: Audi TT Mk1 Q+ by Mrskower

  1. #1

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34

    Audi TT Mk1 Q+ by Mrskower

    Witam wszystkich, od nie dawna jestem posiadaczem mojej perełki TT`ki.
    Autko pochodzi z roku 1999, pierwsza rejestracja 2000.
    Silnik APX 225km quattro, silnik aktualnie seria, bez żadnych modyfikacji, powoli będzie się to zmieniać o czym będe informował, na chwile obecną musze doprowadzić silnik do pełnej sprawności i wymienić wadliwe podzespoły.











    Po zakupie auta na drugi dzień przejechane 700km w trasie, padła cefka, kilka dni później zawór n75, przypadek ? Nie wiem podczas jazdy testowej nie było to wyczuwalne. Zawór n75 wymienony przez jakiś czas było dobrze niestety znowu pokazuje błąd ciśnienia doładowania zaworu n75, autko nie jeździ tak jak powinno. Powoli będę dodawał nowe posty.


    Pozdrawiam wszystkich
    Ostatnio edytowane przez mrskower ; 24-07-2018 o 12:54

  2. #2
    Awatar neder399
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    36
    Gratulacje tt'ki, ładna sztuka! Ja bym osobiście tylko pomyślał nad innymi felgami, ale to tylko moja osobista sugestia, po za tym na prawdę ładnie się prezentuje i w środku też super zadbana

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Pomyśl nad dystansem, ładnie to wygląda jak koła nie są schowane do środka.
    Ładnie utrzymana kierownica, czyściłeś ją czy była obszywana?

  4. #4

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Pomyśl nad dystansem, ładnie to wygląda jak koła nie są schowane do środka.
    Ładnie utrzymana kierownica, czyściłeś ją czy była obszywana?
    Właśnie będę musiał zamontować dystanse przy wymianie opon , zauważyłem że przy maksymalnym skręcie kół opona musiała lekko obcierać w środku o błotnik, jakie dystanse polecasz? Kierownica była taka jak kupiłem , autko w środku naprawdę zadbane jak na przebieg 264k, wydaje mi się oryginalny chodź nie było auto serwisowane do końca. Jak myślisz?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez neder399 Zobacz posta
    Gratulacje tt'ki, ładna sztuka! Ja bym osobiście tylko pomyślał nad innymi felgami, ale to tylko moja osobista sugestia, po za tym na prawdę ładnie się prezentuje i w środku też super zadbana
    Dzięki , felgi wpadną napewno nowe myślałem nad 19", ale to zobaczymy czy wejdą na początek silnik , potem troszkę blacharki jest kilka miejsc w których wychodzi minimalna rdza najwiecej na słupku przy szybie , jakie felgi byś proponował ?


    Edit: Jutro wpada dokładna konserwacja podwozia bo od dołu nie wyglądało to zbyt dobrze, autko odbieram w nastepnym tyg

  5. #5
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Wygląda całkiem, całkiem pracuj i dbaj o nią! Motyw z 19' będzie zacny + dystans będzie przefantastycznie. W środku fotele polift (ostatnio na spocie rozmawialiśmy na temat foteli i nie doszliśmy do porozumienia czy fotele "polift" wychodziły już z kierą "polift" ?czy wychodziły również w mieszanej konfiguracji czyli kierownica przed lift z znaczkiem plus fotele polift) , kierownica na zdjęciach wygląda na serio zadbaną to dobrze.

    Rozpraw się najlepiej przed zimą z tymi ewentualnymi poprawkami koniecznie! no i brawo TY !

  6. #6

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    Mały update

    tt'tka dostała już nowy duzy centralny fmic oraz wydeszek u Przemo-car.pl Świetny efekt , piękny basowy dźwięk. Polecam!! auto zdecydowanie tez odżyło duzo szybciej wkreca się na obroty i czasem przy zmianie biegów potrafi strzelić I dzieki fmic w końcu nie bede bał się spadków mocy w upalne dni

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluję nowych modów.
    Masz jakieś fotki wydechu jak jest skonstruowany i wykonany ? Cały łącznie z Down Pipe czy od katalizatorów w tył ?
    Na jaki FMIC się zdecydowałeś ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    Piękna;D!!! koniecznie dystanse jak napisał kolego powyżej. Koła w sumie są ładne nagraj wydech jak gada;D choć sam miałem to zrobić u siebie i jeszcze tego nie zrobilem;p co jeszcze będzie robione z modów??

  9. #9

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    Z modow na ten rok aby bezpieczne strojenie pod nowy wydech i fmic w Ame-Tuning Lublin, mysle że spokojne około 250-260km /360Nm bedzie bez wysilania nadmiernie innego osprzętu.
    Wydech nagram jak i dodam zdjęcie od spodu jak to jest zrobione, wydech był robiony od samego downpipe ponieważ stary przy rozkreceniu sie rozleciał, katalizatora nie ma i to odrazu poczułem najbardziej od niskich obrotów, zdecydowanie łatwiej się wkreca i mniej męczy, przy wyższych obrotach raczej nie czuć zwiększenia mocy.


    Autko wczoraj oddane na dokładny przegląd przed softem i wymianę uszczelki zaworów, gdzieś tam minimalnie przepuszcza i poci się olej. Na jesieni biore sie za dokładne zakonserwowanie podwozia(niestety dlugie terminy oczekiwania ale chce to zrobic przed zima) i bedzie kilka poprawek lakierniczych oraz zabezpieczenie aby w najbliższych latach nigdzie nie wyszła ruda.
    W planach kupienie nakładki na tylny spojler i wymiana przedniego spojlera na r32 może jeszcze w tym roku.
    A jak będą $$$ to w następnym roku już wieksze turbo i zakucie silnika bo już będę celował w moce 350km, ale wtedy juz także trzeba wrzucic i porządne hamulce. Bo moim zdaniem seryjne słabo wypadają. Pozdrawiam


    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez mrskower ; 14-08-2018 o 09:13

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Ze swojej strony polecam wymianę każdej gumy w układzie, większość po tylu latach jest sparciała i się sypie, a nie jest to jakiś wielki koszt. Warto przy okazji pozbyć się odmy i wrzucić oil catch tanka. Polecam zajrzeć do mojego tematu, bo akurat ostatnio przygotowywałem samochód pod tor, bez softa, i myślę, że może dać Ci pogląd na co zwracać uwagę.

  11. #11

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    Witam,
    Auto odebrane wszystko wymienione przed softem dokładnie aby nic już nie wyszło dodatkowo wymieniony n75,dv. Rozwiązał sie problem szybkiego popsucia zaworu n75, zwarcie na stykach i po 3 tyg padł więc teraz powinno być ok. Teraz pora na strojenie bo poprzez wiekszy IC turbo później wstaje i max doładowanie osiąga dopiero około 3500obr i dmucha max 0.9bar., wydaje mi się że moment jest bardziej liniowy z większym IC. Z tego co mówił mechanik. A tak to brzmi na filmie, sorry za jakość na żywo lepiej Może jak mi się uda zrobić i się naucze to z chęcia bym wrzucił jeszcze logi do oceny, tylko które mogły by się przydać ?



  12. #12

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Żywiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    85
    zajebisty wydech

  13. #13
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Fakt, wydech gada jak należy.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Faktycznie ładnie brzmi ale trzeba koniecznie używać słuchawek albo dobrych głośników żeby docenić
    Czekam na fotki układu jak będziesz miał okazję pstryknąć.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    34
    Witam , wszystkich trochę mnie tutaj nie było ale natłok pracy i jakoś ciężko było się zebrać. Z tt`ka minęło już ponad pół roku i trochę się zmieniło. Dodaje zdjęcia wydechu robionego od dołu.

    48952878_377565963010572_1978312703051038720_n.jpg

    TT`ka od początku przeszła troszkę napraw:
    - nowy rozrząd wraz z pompą wody
    - rozwiązany bład n75, cisnienia doładowania po wymianie zaworu na nowy z aso, kostka dotykała kolektora i powodowała zwarcie, dlatego ciagle występował błąd
    - nowy zawór dv
    - padły 2 swiecie zostały wymienione na nowe(z tego co mówił mechanik powodowały wypadanie zapłonów
    - nowa uszczelka pokrywy zaworów i napinasza(ciękł olej)
    -regeneracja pompy wspomagania

    niestety po zrobieniu softu na 250km/360Nm sprzęgło okazało się za słabe i padło(okazało sie że oryginalne było od nowosci, ktoś wymienił dwumas a pożałował na sprzęgło ,270tys km nalatane i skończyło swój żywot, uważam to za bardzo dobry wynik)
    Wpadł nowy komplet LUK, + mechanik polecił wymienić uszczelkę pod wałem korbowym.

    W miedzy czasie wymieniliśmy kolektor wydechowy bo poprzedni miał minimalne pękniecia, a udało się znaleść w bardzo dobrym stanie w okazyjnej cenie.

    20180830_160911.jpg


    Po wymianie i doprowadzeniu silnika do stanu bdb, oddałem auto na konserwacje podwozia, zostały zdjete i wyczyszczone nadkola, wyczyszczone i zakonserwowane podwozie(szkoda że nie powiedziałem blacharzowi o robieniu zdjęc na bieżąco ale trudno), została wymieniona także tylna klapa. W poprzedniej ktoś wyjął odboje(jesli tak to mozna nazwac, te zatyczki) nalewała sie do środka woda i klapa była w opłakanym stanie dlatego nie chciałem sie bawic w nakładanie szpakli . Znalazłem w bardzo dobrym stanie klape bez ogniska rdzy, z czarnym spojlerem co widać na zdjęcia. Naklejki zostały zmyte a szyba została przyciemniona. Czarny spojler został moim zdaniem pasuje


    aaaa20181002_183928.jpg

    W ostatnim czasie zakupiłem kilka kosmetyków i wraz z kolegą zrobiliśmy glinkowanie lakieru, polerke i nałożyliśmy wosk. Co zastaliśmy pod przednią rejestracją widać na zdjęciach.

    13920372_aaaaaaa966318727168_n.jpg

    bbbbbb.jpg

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A tu efekt końcowy





    I już z przyciemnioną tylną szybą, został jeszcze oklejenie tego paska czarną folią żeby było połaczenie z dachem



    W najbliższym czasie do zrobienia po nowym roku
    -wymiana przednich tylnych tuleji wachaczy, może wleci poliuretan zobaczymy
    -ustawienie geometrii
    - naprawa podswietlenie wyswietlacza nie działa to też musze zrobić

    Z takich dodatków zamontowałem z tyłu swiatła led fajne się prezentuje auto, zamierzam zamontowac w srodku takie same.




    Pozdrawiam wszystkich i Życze Wesołych Świąt , wszystkiego dobrego w Nowym roku i pieniążków na Nowe Mody
    Ostatnio edytowane przez mrskower ; 25-12-2018 o 10:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •