Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Direct ram air

  1. #1
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389

    Direct ram air

    Chciałbym doprowadzić wiecej zimnego powietrza pod maske i zmniejszyć temperaturę w komorze silnika. Próbowałem zrobić ram air ze strony wak tt ale jest na prawdę mało miejsca i rura klimatyzacji fi80 nie do przeprowadzenia. Macie jakieś koncepcje jak doprowadzić i którędy powietrze pod maskę. Druga koncepcja to poprawa wentylacji hamulców. Może tu też jakaś rura?

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    80mm będzie tam ciężko zmieścić, z tego co pamiętam nawet Wak używał 70mm
    W czasach kiedy miałem puszkę BMC CDA miałem tak poprowadzoną rurę i wymaga to powiększenia wejścia pod maską, dystans z twardej pianki pomiędzy karoserię a plastikowe nadkole żeby zmieścić rurę ( jest tam trochę miejsca i opona nie będzie ocierać ) a i tak rura musiała być delikatnie spłaszczona. Tule że była 76 mm i nie używałem plastikowego wejścia powietrza do seryjnej puszki tylko tą rurę...
    Na kocu rury ''trąbka'' podobna do tej jaka jest w puszce przed przepływką i zamocowane jak najbliżej mogłem przy dolnej kratce.

    Sporo łatwiej jest to zrobić po pozbyciu się akumulatora i jeśli lubisz grzebać i poprawiać auto to przeniesienie akumulatora do bagażnika jest samo w sobie dobrym modem a i ułatwi Ci poprowadzenie rury inną drogą..


    Co do hamulców to tylko kwestia wykombinowania jak mocować rurę i postarania aby kierować to jak najbliżej środka tarczy.
    Inną opcją do auta na co dzień bylo by zamontowanie kierownic przepływu z TT RS. Wymagają lekkiej przeróbki, przykręca się je do wahacza i po prostu kierują część przepływającego powietrza w stronę tarczy ..



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    A podniesienie maski od strony podszybia o jakieś 4mm i wywalenie uszczelki która jest pomiędzy maską a podszybiem ?

    Taki zabieg skutecznie obniża temperaturę w komorze silnika.

    Ja mam na stałe uniesioną maskę, a uszczelkę zwalam na lato a zakładam na zimę


    Jeśli chodzi o heble - trzeba samemu kombinować ułożenie rury.

    Fajnie się z tym pracuje:

    http://sidmotorsport.pl/pl/uklad-dol...lastyczna.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •