Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 115 118 oraz 002 APX po programie HELP

  1. #1
    Awatar jacq
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    43

    115 118 oraz 002 APX po programie HELP

    Siemanko.
    Sprawa jest taka, że został zrobiony program i od samego początku po programie dręczy mnie przeładowanie, błąd 17963. Silnik APX

    Wymieniłem dolot na sztywny TIP, zmieniłem N75, DV, sprawdziłem szczelność całego układu, pozmieniałem wężyki podciśnieniowe na nowe. Niestety lub stety nie udało mi się wcisnąć oryginalnej puchy z filtrem (brakło miejsca po długości i nie dałem rady nasunąć pokrywy obudowy filtra na dolną część) i założyłem stożek. Grucha sterująca na turbie sprawna, otwiera klapę aż miło.

    Dodatkowo teraz oprócz 17963 wyświetla się za każdym razem błąd 16487.

    >>UWAGA! 16487 wyświetlał się sporadycznie również na seryjnej puszce filtra i miękkim, gumowym TIPie<<

    Jesteśmy w trakcie strojenia, będziemy zmniejszać ciśnienie doładowania, choć bardzo bym tego nie chciał zakupię też pewnie jakąś inną przepływkę.

    A tymczasem proszę o analizę logów.
    W 115 widzę, że przeładowuje. Szukamy przyczyny dlaczego. Logi robiłem sam, więc najpierw wolałem się shamować, a potem klikałem w kompa.

    LOG 002

    LOGI 115 i 118
    Ostatnio edytowane przez jacq ; 17-07-2018 o 22:47

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja to bym sie bardziej przejal zapetlonymi wtryskami...i dziwnym spadkiem przeplywu gora

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Sprawdziłeś wszystko co trzeba w przypadku przeładowania więc sugerowałbym sprawdzić czy ścięgno gruszki nie jest zbyt naciągnięte przez co klapka WG nie będzie otwierać się na tyle szeroko aby skutecznie zmniejszać doładowanie.

    Faktycznie wtryski zapętla w pewnym zakresie tak jak Paweł zauważył ale i również przeładowuje w tym momencie. Gdyby utrzymywał zadane to i czas wtrysków byłby inny.

    Zmniejszcie trochę doładowanie i zobaczcie czy utrzyma zadane, jak nie to trzeba się przyjrzeć tej gruszce..
    Jak ogarniecie doładowanie to dalej trzeba sprawdzać pozostałe problemy czyli wtryski i tą górę ...









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Sprawdź wężyk między n75 a rura wylotowa ze strony zimnej turbo

  5. #5
    Awatar jacq
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    43
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    sugerowałbym sprawdzić czy ścięgno gruszki nie jest zbyt naciągnięte przez co klapka WG nie będzie otwierać się na tyle szeroko aby skutecznie zmniejszać doładowanie.
    dzięki za tą radę. w przyszłym tygodniu będziemy zakładać przelota z kwasówki od turba to akurat potestujemy WG, bo będzie na wierzchu. Coś z turbem było na pewno robione, bo jest wpis w książce serwisowej, ale odręczny i po niemiecku, więc nie wiadomo co tam szkopy nabazgrały.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Ja to bym sie bardziej przejal zapetlonymi wtryskami...i dziwnym spadkiem przeplywu gora
    co to znaczy, że wtryski są zapętlone? z takim stwierdzeniem się jeszcze nie spotkałem.

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez jacq Zobacz posta
    co to znaczy, że wtryski są zapętlone? z takim stwierdzeniem się jeszcze nie spotkałem.
    Na logikę, to wtryski pracują w pętli, czyli w sposób ciągły. Najprościej - podają paliwo bez przerwy.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar jacq
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    43
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Na logikę, to wtryski pracują w pętli, czyli w sposób ciągły.
    wtryski pracowały w pętli ponieważ wynikało to z przeładowania. Komputer dolewał paliwa.

    Problem prawdopodobnie zażegnany. Problem wygenerowałem ja sam montując przed przepływomierzem rurę dolotową ze stożkiem o mniejszej średnicy niż przepływka (redukcja 70 -> 80 mm tuż przed przepływką).
    Jeszcze wieczorem jazdy na seryjnej puszce filtra, którą udało się połączyć z TIPem i ostatnie poprawki softu.

    Grucha działa bardzo dobrze, twardo i mocno "pod większe moce" nie jest miękkim flakiem, więc niedoładowanie mi nie grozi
    Ostatnio edytowane przez jacq ; 29-07-2018 o 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •