Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Wyciek z obudowy filtra oleju po wymianie

  1. #1
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191

    Wyciek z obudowy filtra oleju po wymianie

    Witajcie,
    Mam od wczoraj problem, przy wymianie filtra oleju i oczywiście oleju, kapie z góry obudowy filtra oleju.
    Obudowa jest plastikowa, uszczelka dobrze się wyłożyła, dokręcone jest solidnie, ale nie tak na maxa, nie chcę uszkodzić tej obudowy która jest plastikowa i się poddaje.

    Jaka może być przyczyna? Mysle że chyba opełniłem błąd że kupiłem inny filtr oleju, podejrzewam że może być np 1-2mm dłuższy przez co się nie dokręca.
    Swoją drogą uszczelka ma taki ząbek. Powinien iść od góry czy dołu, bo już zwariowałem.
    Aha, ostatnio wymiana odbyła się zakładzie, filtr był tak dokręcony że dopiero po kilkunastu minutach odkręcił się.
    Obawiam się że za mocno mi wkręcili i uszkodzili miejsce w którym wkręca się obudowa z dołem silnika, widoczność jest tam bardzo słaba, nie widzę pęknięć.
    Auto mam ponad 4 lata, pamiętam że kiedyś był też taki problem i coś kojarzę że trzeba było inny filtr dać.
    Stary filtr to MAHLE KNECHT OX 379D, nowy UFI.


    Dzięki za info, swoją drogą jakiś dedykowany klucz (tam jest rozmiar 36) do dokręcenia tego filtru polecacie? Takim standardowym nie dokręcisz bo ten plastik się wygina.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dla potomnych, bo miałem źle założoną uszczelkę w filtrze.
    A więc ząbek uszczelki idzie do góry co istotne na obudowie filtra jest oznaczenie i właśnie w jego miejscu ma być ten ząbek.
    Lepiej filtra nie zalewać olejem żeby nic nie zruszyć.
    Można zamknąć, ale niech google indeksuje, nie każdy jest warsztatowym wyjadaczem.

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Niestety większość wycieków to wina uszczelek... Dobrze że sobie poradziłeś.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •