Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Alarm i centralny zamek

  1. #1
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90

    Alarm i centralny zamek

    Audi tt mk1 2001 wczoraj zmaknąłem samochód jak zwykle dziś przychodzę pilot w kluczyku nie działa nie otwiera nie zamyka.Wymieniłem baterie dalej nic.Zakodowałem kluczyk na sposób dwa kluczyki i wsadzenie do zamka drzwi udało sie ,ale nie słychać klaksonu przy zamykaniu buub!! kierunki nie migają.Podłaczyłem vaga test wyjść wszystko działa.Niestety nie umiem dokonać adaptacji bo nie znam kanałów ani kodów może ktoś coś?Pomoże?Moze sie rozprogramowało..
    Ostatnio edytowane przez Kemese ; 20-06-2018 o 16:47

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Ciekawy temat, ja też się dołączę. Auto stało 6h w słońcu. Jak chciałem otworzyć to włącza się syrena. Jak otwieram z pilota, widać że alarm się wyłącza - czerwone kropki przestają migać. Nie mogę odpalić auta (kręci ale nie chce zapalić). Na FISie jest duże „Ok”. O co chodzi ja się pytam? po trzech godzinach (już jest chłodniej) wciąż problem występuje. Jak wyłączyć alarm abym mógł przeskanować auto?


    Edit:
    Otworzyłem, alarm się włączył, klikam wyłączenie monitorowania wnętrza. Wysiadam z auta, drzwi otwarte i cisza. Macham nimi, jest Ok. Wsiadam do auta - wycie syreny. Do tego magia, szyba kierowcy mi zjechała w dół, podniosłem. Potem pasażera, podniosłem. Jakby zamknąłem auto - spokojnie sobie stoi. Chociaż mam pewność że jej przez noc nie ukradną
    Ostatnio edytowane przez Pieniadz ; 20-06-2018 o 19:27 Powód: Dodatkowe info
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  3. #3
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    U mnie w błędach jest 1559 i 1560 ale nie wiem o co kaman.szyby sie domykają switche w zamkach ok swiatełko sie zapala ale nie ma dziwęku i kierunków.
    Doszło kolejne zagadnienia przyciski na kanale srodkowym do otwierania drzwi pasażera i blokowania wiszą pali się czerwona lampka na nich i nie działają
    Ostatnio edytowane przez Kemese ; 21-06-2018 o 08:48

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Dziś przyjechał spec od alarmów, zerknął, pogrzebał, wyjął zepsuty dodatkowy alarm, odpalił auto, wszystko działa cacy 300zł mniej w portfelu na paliwo... Ale za to wiem, że gdzieś w przyszłości wleci nowy system antykradzieżowy, chociaż to tak drogo wyjdzie (1000zł), ale czego się nie robi dla bezpieczeństwa TT
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  5. #5
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    A ja dalej nic nikt sie nie odezwał więc w przyszłym tygodniu odstawiam do fachowca niech grzebie.

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  7. #7
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    cdn.samochód wrocił z warsztatu wszystko wróciło do normy oprócz wyswietlania otwartych drzwi i klapy.otwierając drzwi zapala sie lampka w kabinie szyby sie domykają nie wyswietla sie tylko na fisie ma ktos pomysł jak to przywrócić?

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Skoro zapala się lampka i opuszczają szyby po otwarciu drzwi świadczy to o tym że wyłączniki w zamkach działają.
    Czemu nie oddasz auta z reklamacją żeby to poprawili Skoro podjęli się naprawy i dostali kasę to trzeba wymagać żeby działało tak jak powinno.

    Co do diagnozy to trzeba by zrobić auto skan całej fury, błędy które podałeś wcześniej dotyczą silnika a przydało by się jeszcze licznik i centralny zamek + alarm zdiagnozować..
    Może nasi fachowcy od liczników będą mieli jakiś pomysł






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Juz sie poddałem oddałęm do warsztatu nie poradzili sobie.Juz kodowaniem MK sobie radzę samo programuje funcje .Z tym ze nie wyswietla sie na fisie otwarcie klapy ani drzwi .Poddaje sie.
    chyba ze ktos porafi odpowiedziec na pytanie co steruje fisem i informacjami wyswietlanymi??

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Rafałku podjedź nooo daleko nie masz adres i telefon znasz, wsadzim inny licznik i obaczysz. Teraz mam ich trochę bo mnie kolega Jerry poratował złoty chłop
    Nie musimy kodować kluczyka tylko wydłub dziada ze śrubek żeby był na wierzchu , dziwne że tylko czujniki źle wyświetla a reszta ok - zbyt mało na uszkodzony licznik, wiązka od czujników napewno cała ?

  11. #11
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Coż metodą dedukcji.... jesli w zamku jest jeden switch ktory zarzadza sygnałem i swiatło sie zapala okno domyka uwazam ze wiazka ok. w sumie to zaczeło sie od tego ze wieczorem było ok a rano dead wszystko .wpisałem kody do MK ale fis nie wrocił.No i jesli wiązka to jednych drzwi ok drugich no powiedzmy tez sie zwaliłą ale i klapy tył? coś mi tu nie gra.

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Mnie też dlatego proponuje najszybszą metodę sprawdzenia, podaj nr licznika, ja go narychtuje, podjedziesz, wsadzimy i zobaczymy co dziad na to. Czas to 10 min i sprawa do przodu
    Jeśli pokaże poprawnie zamykanie klapy i drzwi - licznik do sprawdzenia, może piny w kostce popuściły tylko ,
    jeśli nie to coś z wiązką lub po drodze. Może w kostce od licznika piny zaśniedziałe lub poluzowane. Trudno oceniać ale nie spotkałem się żeby licznik był zepsuty i tylko drzwi źle wyświetlało. Zazwyczaj objawów jest więcej ale wszystko możliwe nie mówie nie.

  13. #13
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Coż metodą dedukcji.... jesli w zamku jest jeden switch ktory zarzadza sygnałem i swiatło sie zapala okno domyka uwazam ze wiazka ok. w sumie to zaczeło sie od tego ze wieczorem było ok a rano dead wszystko .wpisałem kody do MK ale fis nie wrocił.Aha i test z przycisku na fisie sie wyswietla wiec fis jako wyswietlacz działa

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Jak dla mnie czujnik tylko daje sygnał czy drzwi otwarte czy zamknięte, steruje raczej moduł komfortu bo bez licznika tez światło gaśnie jak zamkniesz pilotem centralny - tak ?, ja to wiem bo sprawdzałem wielokrotnie
    domykanie szyb w grupie VAG też kodujesz w module komfortu i to stąd jak dla mnie biegnie sygnał do licznika. Nie przeglądałem schematu elektrycznego MK1 bo nie mam takiej potrzeby więc nie powiem na pewno.
    Ja po prostu proponuje najszybszą metodę eliminacji i tyle .

  15. #15
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    wchodze w ten temat ..
    a tak z innej beczki kupiłem inny moduł komfortu ale nie umiałem go założyć odrazy migał swiatłami awaryjnymi.
    Ostatnio edytowane przez Kemese ; 22-10-2018 o 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •