Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
Właśnie Torque w płatnej wersji może pokazywać praktycznie wszystko co można by było sobie wymyślić na różne sposoby, a ilość informacji ograniczona jest tylko do ilości dostępnych pikseli (ale zawsze są dostępne kolejne "pulpity" i można sobie przestawiać). Bardzo podobne to do możliwości Liquid gauge.
Bardziej mnie interesowało czy trzeba jeszcze jakiś dodatkowy czujnik wrzucić, czy może jakiś wymienić, bo nie daje wystarczających informacji.

Nie zupełnie wszystko co można by sobie wyobrazić, bardziej wszystko co można odczytać z czujników dostępnych przez gniazdo OBD i dodatkowo są aplikacje które wykorzystują i obliczają dane z tych czujników podając dane które normalnie nie są dostępne jak np wykorzystywana w danym momencie moc , max moc , czasy przejazdów danych dystansów itd ..
Tak jak kolega Acid TT wspomniał, przykładowo ciśnienie oleju... Nie ma w TT prawdziwego czujnika ciśnienia oleju tylko właśnie taki który informuje o osiągnięciu min wartości.
Nawet jak byś chciał dokupić taki czujnik to gdzie go podłączysz ?

Do zabawy na torze podstawowe wartości jakie trzeba by mieć to;
- Doładowanie, ciśnienie i podciśnienie
- Temperatura oleju
- Ciśnienie oleju
Dobrze by było mieć
-AFR
-EGT

Z OBD wyciągniesz :

-Doładowanie ale tylko ciśnienie. Nie będzie podciśnienia
-Temp oleju
-AFR , ale tylko w przypadku aut z sondą szerokopasmową. BAM się kwalifikuje.
-EGT , też nie wszystkie TT mają . Bam BAM akurat ma.

Reasumując, nie będziesz miał ciśnienia oleju a jest to bardzo potrzebna opcja na tor i nie będziesz miał podciśnienia bo seryjny MAP go ''nie widzi''. Moim zdaniem warto mieć na to podgląd choćby jako narzędzie do monitorowania prawidłowej pracy silnika.
W starszych TT odpadnie jeszcze AFR i EGT bo z sądy wąskopasmowej to wróżenie z fusów a czujnika EGT nie ma..

Żeby podłączyć dodatkowe czujniki w których nie ma w aucie potrzebna by była dodatkowa centralka do której byłyby podłączone i która komunikowała by się bezprzewodowo z telefonem czy tabletem.
Nie słyszałem żeby takie coś oferowali, choć być może coś się zmieniło i ja o tym nie wiem. Jeśli tak to proszę o linka do tego patentu

Moim skromnym zdaniem może ta aplikacja być przydatna i dać poza tym jeszcze dodatkowy ''fun'' ale osobiście nie zastąpiłbym tym moich zegarów
Rozumiem jednak dlaczego dla wielu ludzi jest to atrakcyjna opcja ..





Pozdrawiam