Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Pomoc w sprawie Sprężyn

  1. #1
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35

    Pomoc w sprawie Sprężyn

    Mam problem, otóż muszę sobie wymienić sprężyny na przodzie i jestem w rozsypce bo chcę wymienić tylko na przodzie bo z tyłu są dobre, a ciężko znaleźć jakieś dobre sprężyny sprzedawane na sztuki.
    Stąd moje pytanie , może ma ktoś jakieś linki do sprężyn lub zna stronkę gdzie można zamówić?
    Też mam dylemat bo byłem u mechanika pytając o sprężyny jakie ma na stanie i powiedział, że ma PowerSprinxy oraz Caymany i jedynie to moge u niego zamówić i od razu zrobić na przód, tyle, że ani nie znam twardości ani koloru sprężyny a wcześniej miałem czerwone przód i tył, podejrzewam , że są to czarne(Cayman oraz PowerSprinx) i jeśli takie bym wstawił dwie czarne na przód mając dwie czerwone na tyle , to jak auto się będzie zachowywać ?
    Chciałbym zachować to co miałem a jest dosyć sztywno i dobrze się na trasie jeździ. Obecnie jeżdżę na felgach 19' , ośka 180. Eibachy bym wziął na przód czerwone ale nigdzie nie ma pojedyńczych sztukto przy wymianie

    edit: Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli wymieniałbym sprężyny to czy przy wymianie trzeba wyciągać sworznie czy nie? Bo jeśli tak to mam kolejne koszty jeśli nie uda się sworznia wyjąć.
    Ostatnio edytowane przez LILsaint ; 19-06-2018 o 00:05

  2. #2
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Pisz do michalwruszak@o2.pl tez akurat kupuje nowe sprężyny tylko tylnie

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez LILsaint Zobacz posta
    edit: Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli wymieniałbym sprężyny to czy przy wymianie trzeba wyciągać sworznie czy nie? Bo jeśli tak to mam kolejne koszty jeśli nie uda się sworznia wyjąć.
    Żeby wymienić sprężyny trzeba wyciągnąć amortyzatory. Amortyzator od góry mocowany jest jedną nakrętką a od dołu jest mocowany na ścisk do zwrotnicy. Wystarczy odkręcić śrubę / nakrętkę która ściska to połączenie, rozszerzyć to połączenie i amortyzator wychodzi. Dobrze jest pomóc sobie choćby WD40 żeby łatwiej wyszło.
    Polecałbym jednak przy tej okazji założyć nowe gumy + łożyska na górnym mocowaniu..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35
    W związku z tym ze ciężko kupić sprężyny obniżające po sztuce , znalazłem takie w necie , podpowie ktoś coś ? https://www.olx.pl/oferta/sprezyny-s...5-IDqpuyb.html

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak jak widzisz są to sprężyny H&R do Leona w dieslu.. Co do podpowiedzi to mechanicznie będą pasować ale twardość na pewno nie będzie ta sama bo oferowane przez H&R sprężyny do TT mają inny numer części..

    Moim zdaniem źle się za to zabierasz.. Kup komplet sprężyn i wymiń wszystkie.
    Nowych sprężyn ''tuningowych'' nie kupisz na sztuki jedynie tylko oryginały z ASO lub ich zamienniki ..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35
    Kupiłem nowe pod sportowe zawieszenie z lesjöfors . Dedykowane pod auto także mam nadzieje ze jest git , po 172 zł za sztukę.

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ale tylko na przód kupiłeś ? Wiesz jaka twardość tych sprężyn ? Zakładam że obniżenie takie same jak tylne sprężyny (biorąc pod uwagę scenariusz że sam przód wymieniasz).








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35
    Tak tylko na przód, bo jednak kupiłem opony no i fundusze nie pozwoliły na to by wymieniać cały komplet sprężyn, dlatego na sam przód kupiłem z tej firmy , jaka twardość własnie dokładnie nie wiem bo nie wiem jak to sprawdzić ale są koloru czarnego, nie mam za dużego wyboru, musiałem w końcu coś wybrać, a zamawiałem z InterCarsa, więc mam nadzieję, że będzie git bo musi być :P Będę wymieniał w środę to się okażę.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Informację odnośnie twardości powinny być do zdobycia u producenta. Kolor nie jest wyznacznikiem twardości i nawet jak jeden producent oferuje sprężyny o różnej twardości i wyróżnia je innymi kolorami to nie jest to norma która jest stosowana przez innych producentów.
    Tak czy inaczej, powinno być Ok do powiedzmy normalnej jazdy, zawsze trudno w takich przypadkach przewidzieć jak zachowa się auto gdy zostanie ''poproszone'' o jakiś manewr na granicy przyczepności.. Zakładając oczywiście czarny scenariusz że sprężyny są bardzo nieproporcjonalnie dobrane a tego nie wiemy przecież






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35
    Auto oddane do mechanika, sprężyny okazało się, że nie pasują , więc mechanik zamówił inne które tez nie pasują , nie mam pojęcia co teraz, sprężyny nie pasuja do amortyzatora na to wygląda.
    Co w takiej sytuacji można zrobić?
    edit: Stara po lewej vs nowa po prawej tą którą zamowiłem i nie pasuje , jest jakaś różnica prócz tego że czarna jest węższa?
    numer sprężyny z tego co odczytałem: vw019 va 43/05
    Załączone obrazki Załączone obrazki   
    Ostatnio edytowane przez LILsaint ; 27-06-2018 o 13:03

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez LILsaint Zobacz posta
    Co w takiej sytuacji można zrobić?
    edit: Stara po lewej vs nowa po prawej tą którą zamowiłem i nie pasuje , jest jakaś różnica prócz tego że czarna jest węższa?
    W zasadzie to czerwona jest węższa u góry, o to właśnie chodzi i dla tego czarna nie pasuje.. Jak widzisz, w czerwonej górny zwój jest ciaśniejszy i jest tak po to aby zmieścił się w ''talerzyku'' mocowanym do górnej części amora.. Nie wiem czy to perspektywa fotograficzna ale wydaje mi się że czarna ma dodatkowo mniejszą średnicę na dole gdzie znowu powinna ta średnica zgrywać się z dolnym kielichem amora ..

    W takiej sytuacji nic z tym nie zrobisz poza zakupem odpowiednich sprężyn. Opcja rzeźbienia w tym żeby niepasująca sprężyna spasowała jest raczej nie do przyjęcia.

    Oddaj te sprężyny weź kasę i kup komplet dedykowanych pod auto







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35
    Tak sprężyny są do oddania, tylko teraz jest problem bo auto stoi u mechanika i mechanik zamawia rożne sprężyny i żadne nie pasują , a te tutaj u góry czarne są dedykowane pod auto jak i pod silnik 1.8T gdzie z numerem katalogowym itd wszystko się zgadza :P
    I tu właśnie chodzi o to, że ciężko dokupić takie sprężyny żeby ten talerzyk wszedł w sprężynę. Masakra
    A ta sprężyna czerwona u góry na zdjęciu od dołu była pęknięta dlatego jest jej mniej :P
    Edit: okazało się że mam amortyzatory od a3 , cały problem rozwiązany
    Ostatnio edytowane przez LILsaint ; 28-06-2018 o 11:36

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez LILsaint Zobacz posta
    Edit: okazało się że mam amortyzatory od a3 , cały problem rozwiązany
    Teraz to ja nic nie rozumiem
    Problem rozwiązany czy wydaje Ci się że tak bedzie po odkryciu że masz amory od A3 ?
    Z tego co się orientuję to te talerzyki będą takie same w A3...





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35
    Po prostuechanikowi udało się odczytać numery amortyzatora i dopasowali odpowiednie sprężyny bo tak to nic nie wiedzieliśmy i czemu dedykowane do TT nie pasują. Wiec zostały zamówione takie jakie maja być cZyli a3 i zamontowane włącznie z gumami i łożyskami nowymi. Kiedyś się te amory zmieni na takie jakie powinny być no ale póki co jest okey.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •