Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: "Nie" polecany mechanik / sprzedawca części

  1. #1
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359

    "Nie" polecany mechanik / sprzedawca części

    Witam Wszystkich zarejestrowanych i nie zarejestrowanych na forum klubTT.

    Temat powstał w celu opisu "nie polecanych mechaników i sprzedawców części". Każdy z nas korzysta z usług warsztatów samochodowych i usług mechaników samochodowych, oraz sprzedawców części. Niejednokrotnie usługi są jednorazowe i nie chcemy, aby inny klubowicz trafił do takiego speca. Temat właśnie dlatego powstał, aby opisać na kogo uważać i jakie uwagi mamy w obsłudze, serwisie, stanie przedmiotów. Coś w deseń "będzie Pan zadowolony".
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 09-06-2018 o 21:09
    __________________________
    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dodam swoje 5 groszy - piszą opinie tylko osoby które naprawiały gdzieś auta, a nie słyszały od kogoś na forum czy śwagra....

  3. #3
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Widzę, że chyba każdy ma same dobre wspomnienia to może ja zacznę
    BIAŁYSTOK
    1. AutoDuet - w 8N padł mi przedni amortyzator, a był to Bilstein B14. Czas oczekiwania na nowy komplet wynosił chyba ponad 6 tygodni, nie mogłem tyle czekać, więc postanowiłem zregenerować w Wawie, natomiast wspomniany autopartacz zobligował się wymontować przednie amortyzatory, a po regeneracji je zamontować (całość trwała ok. 4 dni roboczych - 2 dni regeneracja i 2 wysyłka w obie strony). Oczywiście usłyszałem, że auto nie może tyle stać na podnośniku, więc coś wykombinowali i wypchnęli auto z warsztatu na parking. Po montażu od razu czułem, że coś jest nie tak, ale musiałem jechać na samolot do Gdańska. Po powrocie okazało się, że geometria została zwalona przez to wypchnięcie i po 1000km opony do wyrzucenia FOTO Chciałem, żeby oddali mi 2 opony i zrobili geometrię. "Serwis" w ogóle nie poczuł się do winy, a wręcz wmawiali, że to moja wina. Nawet nie zaproponowali zrobienia geometrii po montażu. Tylko dzięki mojej nieustępliwości łaskawie ustawili prawidłową geometrię w gramach "gwarancji" (jak się okazało było chyba -13st. na obu...). Później właściciel, który jest strasznym chamem przyznał, że nie robią normalnie takiego zawieszenia i po prostu się nie znają na innym niż standardowe... Dobrze, że nic mi się nie stało w czasie jazdy, a była to zima.
    2. Cupper - dość świeży temat. Zleciłem im regenerację felg i zacisków. Pierwsza wstępna wizyta, cena za wszystko 1500zł, na drugiej już 1800zł (dostałem rzekomo 100zł rabatu na wymianę opon). Zgodziłem się, bo chciałem mieć wszystko zrobione kompleksowo. Zostawiłem auto na tydzień na czas wyjazdu. Niestety panowie nie potrafili poradzić sobie z felgami skręcanymi BBS (dwuczęściowe) i zaproponowali mi ich malowanie proszkowe w całości ze śrubami!!! (mimo, że wcześniej widzieli felgi). Nie zgodziłem się i zostałem przy regeneracji i malowaniu zacisków hamulcowych, po czym cena za tą usługę magicznie wzrosła o 600zł... Dobrze, że nic nie zepsuli, tylko auto się zakurzyło.
    3. Autoklinika - zleciłem im regenerację boczków przednich foteli w 8J, skóra była już trochę wygnieciona i lekko wytarta. Po 3 miesiącach boczek kierowcy wyglądał gorzej niż przed regeneracją. Na moje uwagi właściciel odparł, że sam tak chciałem... Po dość burzliwej dyskusji zaproponowali mi, że tapicer naprawi jeden boczek w ramach gwarancji - drugi wygląda lepiej ale tylko dlatego, że rzadko wożę pasażerów...

  4. #4
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Inochi motorsport z Łodzi - cała przygoda opisana w moim wątku TU konkretnie post #85

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •