Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Długoletnie doświadczenie z N75J

  1. #1

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    88

    Długoletnie doświadczenie z N75J

    Hej,
    podczas sprawdzania mojego samochodu, mój N75 rozpadł się.
    Myślę o N75J. Czy ktoś ma z nim wieloletnie doświadczenie? Obawiam się, że samochód będzie pracował ze zbyt dużą ilością powietrza!


    Hello,
    while checking my car, my N75 fell apart.
    I'm thinking of getting the N75J. Does anyone have long term experience with it? I'm afraid the car will run to lean?!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Bez Chip

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    N75 nic nie ma do składu mieszanki.. Nawet gdyby było odrobinę większe doładowanie to ECU skoryguje dodając więcej paliwa.
    Wszystko co co chcesz wiedzieć o różnych odmianach N75 znajdziesz w artykule w linku poniżej.

    ps.zabawne jak google czasem tłumaczy, długoletnie doświadczenie zamiast długoterminowe doświadczenie




    N75 has nothing to do with AFR. Even if there was a slightly higher boost, then ECU will correct it by adding more fuel.
    All you need to know about the different N75 versions can be found in the article in the link below.
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...ll=1#post74379

    ps. funny how google translates sometimes .. Many years' experience instead of long-term experience




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    88
    Dziękuję Ci bardzo. Pozostało tylko jedno, czego nie rozumiem: przełączenie z F na J, ECU dostosuje doładowanie (i obniży je) lub nie. O ile rozumiem, nie. Albo tak?

    Thank you very much. There's just one thing left I don't understand: Switching from F to J, will the ECU adapt the boost (and lower it) or not. As far as I understand, no. Or yes?

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Będziesz miał z ''J'' to samo doładowanie jakie miałeś na ''F''. J jedynie będzie w stanie je utrzymać przy niższym duty cycle i ecu do tego się zaadoptuje.
    Być może odczujesz jedynie przyjemniejszą charakterystykę doładowania
    J może być bardziej przydatny przy tuningu bo da się dokładniej i precyzyjniej kontrolować nim doładowanie..



    You will have the same boost with ''J'' as you had with ''F''.
    ''J'' will only be able to maintain it at a lower duty cycle and ECU will adopt for that.
    Perhaps you will feel only a more pleasant boos curve.
    ''J'' can be more useful in tuning because it can be controlled more precisely..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    88
    Pożyczyłem części, aby sprawdzić, czy są uszkodzone, od użytkownika tutaj.
    Jego BAM (bez chipa) ma znacznie większy moment obrotowy i właśnie tego chcę od mojego. Zasób 280 Nm jest cichy, niezadowalający.

    I borrowed parts, to check if they are broken, from a user here.
    His BAM (without Chip) has way more torque and that's just what I wish from mine. The stock 280 Nm is quiet not satisfying.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie powinno być wielkiej różnicy w osiągach pomiędzy BAM a APX przy sprawnych silnikach.
    Mówiąc o przydatności zaworu do tuningu miałem am myśli przypadek kiedy zmieniamy oprogramowanie ECU specyficznie pod dane auto.



    There should not be a big difference in performance between BAM and APX , ofcourse if both engines are in good working condition.
    When I was talking about the suitability of the J valve for tuning, I meant case when we change the ECU software specifically for the given car.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    88
    http://vaglogi.pl/log-002_115_5dOMv.html

    Wstawiłem N75J. Krzywa wzmocnienia jest o wiele bardziej płynna, co mi się nie podoba.

    I put the N75J in. The boost curve is way more smoother, which I don't like.

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Płynne doładowanie to jedna sprawa, przez niektórych pożądana, inni wolą bardziej agresywny przebieg.
    U Ciebie doładowanie jest bardzo słabe, ale z drugiej strony cóż można powiedzieć po takim logu....
    Zrób to pod pełnym obciążeniem czyli przyśpieszając na 3 biegu od 2 tyś do odcinki ma max otwartej przepustnicy.
    To doładowanie nie wygląda dobrze na tym logu i chcę zobaczyć jak będzie pod pełnym obciążeniem.

    Smooth boost curve is one thing... For some desirable, others prefer a more aggressive boost curve.
    I the other hand, You do not have much of a boost... But what can we say judging from that log....
    Do it under full load, i.e. accelerating in 3rd gear from 2K to red line on full open throttle.
    Boost does not look good on this log and I want to see how it will be under full load.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    88
    Przykro mi, ale jest trochę pomieszany. w czwartek kable się zepsuły i byłem w trybie awaryjnym. musisz rzucić okiem na dane z piątku.

    I'm sorry but it's a bit mixed up. on thursday the cables broke and I was in limp mode. you have to take a look on the Friday data.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •