Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: audi tt roadster problem z zamykaniem dachu

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2018
    Płeć
    Skąd
    WŁOCŁAWEK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    BIAŁY
    Posty
    2

    audi tt roadster problem z zamykaniem dachu

    WitAM od niedawna jestem użytkownikiem, problem mam z z automatycznym zamykaniem dachu. w jedną stronę otwieranie działa prawidłowo jednak nie działa zamykanie. w momencie gdy wciskam przycisk od zamykania szyby boczne lekko opuszczają się i podnoszą z pworotem do góry. co może być przyczyną? gdzie szukac usterki. dodam ze operację wykonuję przy zamkniętym windshocie. co ciekawe czasem zdarzy się ze dach zamyka się bezproblemowo w czym moze tkwic problem? proszę o poradę i pozdrawiam uzytkowników

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Objawy które opisałeś świadczą o tym, że czasami proces zamykania dachu zostaje przerwany (szyby wracają na swoje miejsce). W takim wypadku ja bym sprawdził czy nie poluzował Ci się kabelek przy przycisku od dachu, bo skoro raz działa, raz jest problem, to raczej jest coś chwilowego (moim zdaniem w tym miejscu może być problem).
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie chcę Cię martwić ale przeważnie jak łatwo się otwiera i nie chce zamykać to jest to problem niskiego ciśnienia w układzie hydraulicznym czyli prawdopodobnie jest gdzieś wyciek w układzie. Sprawdź wykładzinę za siedzeniami czy przypadkiem nie ma śladów wycieku.
    Nie pamiętam czy ktoś opisywał na forum jak sprawdzić poziom płynu w pompie ale trzeba ściągnąć trochę ''plastików'' a i tak dostęp nie jest dobry.
    Może ktoś z posiadaczy roadstera kto przerabiał to u siebie pojawi się z jakimiś wskazówkami

    Zawsze możliwe jest też jakiś banalne zwarcie czy przerwa w obwodzie więc warto całe auto ( wszystkie sterowniki ) przeskanować na błędy.. Nic nie kosztuje a kto wie może coś podpowie ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nie chcę Cię martwić ale przeważnie jak łatwo się otwiera i nie chce zamykać to jest to problem niskiego ciśnienia w układzie hydraulicznym czyli prawdopodobnie jest gdzieś wyciek w układzie. Sprawdź wykładzinę za siedzeniami czy przypadkiem nie ma śladów wycieku.
    Nie pamiętam czy ktoś opisywał na forum jak sprawdzić poziom płynu w pompie ale trzeba ściągnąć trochę ''plastików'' a i tak dostęp nie jest dobry.
    Może ktoś z posiadaczy roadstera kto przerabiał to u siebie pojawi się z jakimiś wskazówkami

    Zawsze możliwe jest też jakiś banalne zwarcie czy przerwa w obwodzie więc warto całe auto ( wszystkie sterowniki ) przeskanować na błędy.. Nic nie kosztuje a kto wie może coś podpowie ..







    Pozdrawiam
    To co napisałeś jest sensowne i sam bym tak zrobił, ale nie wziąłeś pod uwagę jednej rzeczy - przerywania procesu zamykania - szyby podnoszą się. Jeśli jest wyciek i system nie daje rady, to proces cały czas trwa (szyby pozostają w obniżonej pozycji do zamykania dachu), pompa pompuje, a dach stoi w miejscu. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda niedziałający system hydrauliczny dachu, to zapraszam na pokaz A przy okazji ta osoba pomoże mi wyjąć aktualny system i wstawić nowy
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Trafna uwaga. Byłem jednak pod wrażeniem że jest jakiś czujnik który zatrzyma podnoszenie dachu w przypadku gdy nie da się go podnieść..
    Czyli pompa będzie chodzić w nieskończoność w takim przypadku (oczywiście zakładając że będzie prądu pod dostatkiem) ?






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Gdy układ jest rozszczelniony (brakuje płynu który gdzieś się wylewa) pompa będzie cały czas działać, a dach się nie podniesie. Może odrobinę się podnieść (u mnie wstaje tak z 15cm), a potem stoi w miejscu dach (brak siły by go dalej pchnąć). Blokada podnoszenia dachu jest, ale jest ustawiona tylko na prędkość - powyżej iluś km/h nie może ruszać dachu.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  7. #7

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    32
    Po zdjęciu dachu masz tam z dwóch stron miejsca gdzie wchodzą te bolczyki od dachu. Jak się dobrze przyjrzysz i poszukasz to od strony kierowcy jest taka blaszka, poklikaj nią pare razy. Przytrzymaj w pozycji dociśniętej i próbuj zamykać dach.

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2018
    Płeć
    Skąd
    WŁOCŁAWEK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    BIAŁY
    Posty
    2
    w którym miejscu jest usytuwana ta blaszka? chodzi o nadszybie z przodu ?

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez glockos Zobacz posta
    w którym miejscu jest usytuwana ta blaszka? chodzi o nadszybie z przodu ?
    Nad szybą we wnękach (patrz od góry).
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  10. #10

    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    2
    Drodzy Koledzy Forumowicze,
    Zakupiłem ostatnio Audi TT Roadster tyle że od początku jest problem z dachem, nie otwiera się. Sprawdziłem pompę i płyn jest w normie. Problem polega na tym że nie mam schematu jak są poprowadzone kable w samochodzie, głównie chodzi mi o te od dachu bo na dwóch końcówkach nie mam żadnej reakcji (na 4 jest) i nie wiem jak te kable przechodzą, czy może mi ktoś pomóc ?

    Pozdrawiam

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •