cd.

Niedługo po zlocie postanowiłem wymienić olej w skrzyni. Ostatni wpis w historii ASO odnośnie wymiany oleju nastąpił przy 109 tys. km, także prawie 50 tys. miał już przepracowane. Nie czekałem już do 60 tys. km, ponieważ jeśli auto jeździło typowo po mieście (Czarnula jeździła) to zaleca się skrócenie do 50 tys. km. Po drugie trochę zaniepokoiła mnie praca skrzyni podczas ekstremalnych upałów tego lata, tzn. wydawało mi się, że nie jest taka "płynna". Był to ostateczny powód do tego, że umówiłem się na wizytę do Teo Motors (polecam chłopaków, ponieważ znają się na robocie ). Wpierw nastąpiła jazda testowa po której od razu stwierdzono, że będą do wymiany elektrozawory (częsta przypadłość DSG). Czarnula zawędrowała na kanał



gdzie wymieniono jej olej (oczywiście metodą dynamiczną) oraz sprawdzono dokładnie skrzynię. Początkowa diagnoza odnośnie elektrozaworów okazała się słuszna i wymieniono je. Skrzynia czyściutka - brak opiłków. Następnie kolejna jazda testowa po której stwierdzono, że teraz pozostaje się tylko cieszyć jazdą i do zobaczenia za 50-60 tys. km W razie "w" gwarancja na 2 lata.

P.S. wymiana oleju w skrzyni nastąpiła przy 157 tys. km.

cdn.