Pokaż wyniki od 1 do 15 z 182

Wątek: [P5_KAROL] Audi TTS Roadster - godna następczyni "Czarnulki" :)

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez P5_KAROL Zobacz posta
    hubi_pl w logo TTS jest już wystarczająco "koloru"


    MaTTeusz nie poznajesz, że moje rewiry, bo przecież jeszcze na asfalcie leży pomieszane błoto z obornikiem


    P.S. Muszę się w końcu zebrać i pochwalić jak zakonserwowałem dach na zimę, ponieważ Kanapa by się nie powstydził taką robotą

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No to się chwalę

    Na koniec września zabrałem się za impregnację dachu w Czarnuli, ale przed tym zapewne jak każdy stanąłem przed dylematem jakich preparatów użyć. Najbardziej zależało mi aby odświeżyć kolor dachu. Czytałem różne fora, artykuły, lecz najbardziej wzorowałem się na tym blogu, którego szczerze polecam
    - http://motosoul.pl/impregnacja-dachu-kabrio-12/ - część pierwsza
    - http://motosoul.pl/impregnat-do-dach...rownanie-test/ - część druga

    Do impregnacji dachu wybrałem "Nanoshine Ceramic Pro Textile". Drogie Ci to było ponieważ kosztowało mnie aż 225 zł, ale nie żałuję, lecz o tym w dalszej części. Natomiast do umycia dachu "Sonax do czyszczenia dachów w kabrioletach".



    TAK DACH WYGLĄDAŁ PRZED:

    Jak widać kolorowo nie było. Dawno też chyba nie widział choćby i Sonax'a.

    W TRAKCIE MYCIA:

    Oczywiście przed myciem dachu było odkurzanie.

    A TAK PO IMPREGNACJI:

    Po myciu of course odczekałem kilkanaście godzin (w moim przypadku 2 dni) aby nanieść preparat Nanoshine Ceramic Pro Textile. Jak widać zabezpieczenie lakieru folią do sianokiszonki jak najbardziej spełniło swoje zadanie, ponieważ z jednej strony jest tak jakby klejąca, dlatego nie zsuwała się z karoserii.

    Reasumując jestem zadowolony z efektu końcowego, ponieważ kolor nabrał głębi tak jak chciałem Co do tzw. "kropelkowania" nie mam porównania, lecz moim zdaniem Nanoshine Ceramic Pro Textile również i na tym polu się popisał, ponieważ widać gołym okiem różnicę między tym co było przed a teraz podczas deszczu. Preparat bardzo wydajny, ponieważ została mi się jeszcze połowa, dlatego na wiosnę powtórka z rozrywki

    Tak z ciekawości sprawdziłem dziś efekt "kropelkowania" wodą prosto z czajnika (zimną ) i chyba nie jest źle.



    P.S. Kanapa jak potrzebujesz pomocnika to wiesz

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Tak jeszcze do historii technicznej Czarnuli dodam, że przy 158 tys. km został wymieniony filtr i olej w haldexie - dzięki hubi_pl za rabacik olej w dyfrze oraz uszczelka pod pokrywą zaworów, ponieważ lekko "pociła się".
    Bardzo fajna opcja brawo. Koniecznie dorzuć potem relację jak to się utrzymuje i przez jaki czas... pomocnik zawsze mile widziany ! , dobrze że to opisałeś i to będzie dobry test jeśli chodzi o trwałość. Do tego ładne zdjęcia autka

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Koledze chodziło pewnie o puszkę z gazem, ewentualnie o bąka :>
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •