Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Wątek: Nie odpala na zimnym.

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Odnośnie konsultacji z tunerem chodziło mi bardziej o to czy by coś nie doradził bo ma doświadczenie
    Czy po włączeniu zapłonu(ale przed odpaleniem) słyszysz włączającą się na jakieś 3s pompę ?

    W zasadzie spróbowałeś wszystkiego co przeważnie pomaga i nie ma efektu więc jako że nie jesteś pierwszy z tym problemem to po prostu podam Ci co jeszcze przez cały ten czas obiło mi się o uszy.
    Było kilka przypadków że problem ten okazał się pierwszym wczesnym symptomem ''schodzenia'' pompy i zniknął po jej wymianie, trudno mi jednak twierdzić że to pomoże bez głębszego przebadania auta.
    Były przypadki że wykasowanie wszystkich zapisanych w pamięci kluczyków i ponowne ich zapisanie załatwiło sprawę.
    Z rzadszych przypadków licznik, stacyjka ..
    Możesz też sprawdzić czy połączenie z pompą mechaniczną w ''drugim'' baku jest tak jak na fotce podpięte do koszyka głównej i czy przypadkiem nie pływa luźno w baku.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    21
    Cytat Zamieszczone przez Adam89 Zobacz posta
    Alternator i regulator są nowe. Próba ze stacyjką nic nie zmieniła. Brak lpg. Jak jest co najmniej 70% w baku odpala od strzała, zimny czy gorący.
    Nie kopci na czarno, niebiesko czy biało.
    dobrze rozumiem ze jak jest ponad 70% paliwa to problem nie występuje ?

  3. #18

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez piotrdymek Zobacz posta
    dobrze rozumiem ze jak jest ponad 70% paliwa to problem nie występuje ?
    dokładnie tak jak piszesz. kiedy stan paliwa jest wysoki problemu nie ma.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Odnośnie konsultacji z tunerem chodziło mi bardziej o to czy by coś nie doradził bo ma doświadczenie
    Czy po włączeniu zapłonu(ale przed odpaleniem) słyszysz włączającą się na jakieś 3s pompę ?

    W zasadzie spróbowałeś wszystkiego co przeważnie pomaga i nie ma efektu więc jako że nie jesteś pierwszy z tym problemem to po prostu podam Ci co jeszcze przez cały ten czas obiło mi się o uszy.
    Było kilka przypadków że problem ten okazał się pierwszym wczesnym symptomem ''schodzenia'' pompy i zniknął po jej wymianie, trudno mi jednak twierdzić że to pomoże bez głębszego przebadania auta.
    Były przypadki że wykasowanie wszystkich zapisanych w pamięci kluczyków i ponowne ich zapisanie załatwiło sprawę.
    Z rzadszych przypadków licznik, stacyjka ..
    Możesz też sprawdzić czy połączenie z pompą mechaniczną w ''drugim'' baku jest tak jak na fotce podpięte do koszyka głównej i czy przypadkiem nie pływa luźno w baku.







    Pozdrawiam
    kiedy trzy miesiące temu wymiwniałem pompę i uszczelkę zwróciłem uwagę na połączenia pompy głównej i tej przelewowej, ale tylko po stronie paseżera. Dzisiaj się za to zabrałem, ale dobrze, że w porę przestałem odkręcać. Nie sprawdzę tego dopóki nie kupię drugiej uszczelki na stronę kierowcy, po latach pewnie sparciała.
    dziękuje za zainteresowanie tematem, na dniach to sprawdzę

  4. #19

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    21
    zrób jakieś fotki i zdaj relacje co tam znalazłeś.
    W sumie jak robiłem alternator to dzień później jechałem na długi weekend i zatankowałem full paliwa i staram się nie rozchodzi z 3/4 bo to tak ładnie wygląda na zegarach
    Wiedz jak napiszesz co i jak to też tam zaglądnę.

  5. #20
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Nie odpowiedziałeś na jedno ważne pytanie Artura :P


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Czy po włączeniu zapłonu(ale przed odpaleniem) słyszysz włączającą się na jakieś 3s pompę ?
    Pozdrawiam

    A więc słychać czy nie ? jak nie to mamy problem namierzony

    Jak tak to przekręć 3 x kluczyk przed odpaleniem aby napompować układ paliwem – jeśli odpali masz problem z cofającym się paliwem, jeśli nie, trzeba szukać dalej

  6. #21

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Nie odpowiedziałeś na jedno ważne pytanie Artura :P





    A więc słychać czy nie ? jak nie to mamy problem namierzony

    Jak tak to przekręć 3 x kluczyk przed odpaleniem aby napompować układ paliwem – jeśli odpali masz problem z cofającym się paliwem, jeśli nie, trzeba szukać dalej
    słyszę ją przy każdej próbie. pompa jest nowa vdo, przekaźnik pompy i regulator ciśnienia bosch, wtryski nowe i skalibrowane, przewód paliwowy pompa filtr i sam filtr również jest nowy

    ale zauważyłem, że sam kluczyk jest nieco luźny, t. j. sztanga lekko porusza się w korpusie. dzisiaj podczas próby zacisnąłem korpus i przy 20% paliwa odpaliła od strzała
    Ostatnio edytowane przez Adam89 ; 08-06-2018 o 12:07

  7. #22
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    wiesz o co mi chodzi - przekręć kluczyć 3x tak aby 3x napompowała układ i dopiero odpalaj

  8. #23

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    wiesz o co mi chodzi - przekręć kluczyć 3x tak aby 3x napompowała układ i dopiero odpalaj
    przerabiałem to, nie ma różnicy czy przekręce dwa czy pięć.

  9. #24

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    21
    no to mamy 2 możliwości albo coś w zbiorniku jest nie tak, co moim zdaniem jest trafne ze względu na to ze jak jest full w baku to nie ważne czy ściśniesz kluczyk czy tez nie to odpala.
    Albo coś z kluczykiem, proponuje pogrzebać w zbiorniku a jak nie poprawi się to jechać dorobić sobie 2 kluczyk, co oznacza usuniecie wszystkich i przypisanie 2 nowych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •