Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: Nie odpala na zimnym.

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42

    Nie odpala na zimnym.

    Po wyczerpaniu wszystkich możliwości, zwracam się do forumowiczów w sprawie zgadki która doskwiera TT'ce od kilku miesięcy. Proszę o pomoc w temacie.

    Po krótce o aucie. mk1"2000r 1.8t 225q.po programie i kilku modach.
    Nie odpala, albo z trudem na zimnym silniku, ale zawsze po drugiej próbie.
    Co wyeliminowałem z możliwych usterek:
    -pompa paliwa vdo org.
    -uszczelka pompa bak
    -reg. ciśnienia org.
    -przewody od pompy org.
    -wtryski są większe bosch 630cc nowe
    -alternator
    -przekaźnik pompy pod deską org.
    -świece i cewki
    -szczelność sprawdzona
    -regulator napięcia(kondensator) przy cewkach
    -odpowietezanie anie baku działa(zaworek cyka jak powinien)
    -nie ma błędów na vagu

    Dodam że na rozgrzanym silniku odpala od pierwszego

    z góry dziękuję za wszelką pomoc
    Ostatnio edytowane przez Adam89 ; 01-06-2018 o 09:17

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Czemu wtryski 630?? Jaka masz moc?? Podaj liste modow..

    Nastepnym razem jak bedziesz odpalal super zimny silnik np. po nocy PRZED odpaleniem otworz maske i odepnij kosc od przeplywomierza. Wtedy odpal i daj znac jak poszlo.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 01-06-2018 o 18:37

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Przepływomierz boscg ori. trzy miesięczny, przepływy pokazuję w normie, ale i tak sprawdzę z odpiętą wtyczką.
    630'tki ze względu na k04h.
    Mody oprócz wtrysków: fmic i alu dolot, 3 cale dp. + końcowy przelot, usunięty sai i n249, filtr powietrza kn.
    Moc nie zmierzona, przed wirusem u Pawła na zdychającej turbinie i nieznanym sofcie zmierzona zdrowa seria ok. 225. Po programie jest znacznie lepiej, więc są to okolice granic seryjnej k04.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Odpiąłem przepływkę, bez zmian. Podczas drugiej próby, jak zwykle odpalił

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ok, w takim razie sklanial bym sie w kierunku immo.. sprawdzales czy nie masz zadnych bledow w zegarach??


    piotrdymek Ty zdaje sie miales identyczny lub bardzo podobny problem i poradziles sobie z tym..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 02-06-2018 o 10:32

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    błędy są, ale wszystkie dotyczą drzwi i jeden systemu antywłamaniowego. nie przytoczę dokładnie ale brzmią one, : left door unsafe i to samo z prawymi. i chyba antitheft system unlock. zrzuce te błędy w niedziele i wrzucę do tematu. Aczkolwiek czytałem na zagranicznych forach i stronie roossa że nie ma to wpływu na działanie żadnego z podzespołów.
    Jeżeli to kwestia immo to nie sądze, że jest szansa na naprawę własnymi siłami.

  6. #6
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Czemu wtryski 630?? Jaka masz moc?? Podaj liste modow..

    Nastepnym razem jak bedziesz odpalal super zimny silnik np. po nocy PRZED odpaleniem otworz maske i odepnij kosc od przeplywomierza. Wtedy odpal i daj znac jak poszlo.
    Według mnie Acidtt ma tu dużo racji poco pakować takie wtryski. Chyba że celujesz w moce 500+. Z tego co pomodzileś wystarczyło wsadzić wtryski 430 program na max 400nm i cieszyć się jazdą . Chyba że celujesz na o wiele więcej to zakucie motora i wtryski 630 mogą zostac . Albo immo tak jak wspomniał Kamil albo za duże wtryski bo za dużo paliwa podaję

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez eslaw79 Zobacz posta
    Według mnie Acidtt ma tu dużo racji poco pakować takie wtryski. Chyba że celujesz w moce 500+. Z tego co pomodzileś wystarczyło wsadzić wtryski 430 program na max 400nm i cieszyć się jazdą . Chyba że celujesz na o wiele więcej to zakucie motora i wtryski 630 mogą zostac . Albo immo tak jak wspomniał Kamil albo za duże wtryski bo za dużo paliwa podaję
    Seryjne czy 630 identyczna sytuacja. Są tańsze i pasują w miejsca seryjnych bez żadnych podkładek itp.
    Takie wtryskiwacze można stosować do każdej mocy w naszych TT i bez znaczenia czy jest to 500+"czy 250+, chociaż przyznam rację iż na sam soft to zbyt wiele. Generalnie sądze że na hybrydzie nie skończę , ale dziękuje eslaw79 za doping w temacie

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Z tego co wiem to piotrdymek mial taka sytuacje jak Ty, na zimnym dopiero od drugiego strzala palil.. draznilo go to rownie mocno jak Ciebie, przy okzji innej roboty (wymiany regulatora chyba) polecilem mu zeby rozebral plyte akumulatora i porzadnie przeczyscil gniazdo z masami. Taki plastikowy mostek w ktorym zakreca sie kilka kabli masowych, grubszych i cienszych. Odkrecil i wyczyscil kazda z osobna, skrecil na smarze miedzianym i o dziwo problem z odpalaniem sie rozwiazal przy okazji ladowanie skoczylo pomimo wymiany reglera z 13.8V na 14.4V.. takze polecam sprobowac tej operacji napewno nie zaszkodzi..

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wtryski mogą być problemem tylko pod warunkiem do którego wrócę za chwilę...
    Nie mniej jednak zgadzam się że same w sobie nie powinny być problemem jeśli ECU jest odpowiednio zaprogramowane.
    Nic nie stoi na przeszkodzie aby 630cc były używane nawet i na seryjnej turbinie jeśli w parze z tym idzie oprogramowanie, po prostu nie będzie wykorzystywany pełny potencjał wtrysków i tyle...
    Ecu w zależności od temperatury wymaga innej mieszanki i jeśli ta cześć programu nie jest poprawnie napisana pod nowe wtryski to mogą występować takie problemy..

    Powstaje więc pytanie czy było tak od początku na setupie z tymi wtryskami czy stało się to później ?

    Jeśli już o temperaturze mówimy to koniecznie sprawdź czujnik temperatury płynu chłodzącego. Jego awaria jest częstym problemem odpalania na zimnym silniku i wiąże się to właśnie z dozowaniem odpowiedniej dawki paliwa w zależności od temperatury..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Wtryski mogą być problemem tylko pod warunkiem do którego wrócę za chwilę...
    Nie mniej jednak zgadzam się że same w sobie nie powinny być problemem jeśli ECU jest odpowiednio zaprogramowane.
    Nic nie stoi na przeszkodzie aby 630cc były używane nawet i na seryjnej turbinie jeśli w parze z tym idzie oprogramowanie, po prostu nie będzie wykorzystywany pełny potencjał wtrysków i tyle...
    Ecu w zależności od temperatury wymaga innej mieszanki i jeśli ta cześć programu nie jest poprawnie napisana pod nowe wtryski to mogą występować takie problemy..

    Powstaje więc pytanie czy było tak od początku na setupie z tymi wtryskami czy stało się to później ?

    Jeśli już o temperaturze mówimy to koniecznie sprawdź czujnik temperatury płynu chłodzącego. Jego awaria jest częstym problemem odpalania na zimnym silniku i wiąże się to właśnie z dozowaniem odpowiedniej dawki paliwa w zależności od temperatury..






    Pozdrawiam
    Czujnik temp cieczy wymieniomy kilka tygodni po zakupie właśnie z myślą o wyeliminowaniu tej usterki, przed jakimikolwiek modami.
    Wtryski po montażu zostały skalibrowane, a na ecu wgrany nowy program, z resztą dwukrotnie poprawiany przez gregora.

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Konsultowałeś się w sprawie tego problemu z gregorem ?
    Ponawiam pytanie. Czy problem był od razu po zmianie oprogramowania i wtrysków czy pojawił się później ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    21
    Miałem dokładnie tak jak kolega, oo dłuższym postoju nie ważne jak długo kręcił i tak nie odpalił a za drugim razem zawsze bez problemu. Pierwsza poprawa nastąpiła gdy zegary zostały przelutowane i wyszczyszczone styki w kostce od imo, problem pojawiał się wtedy około 2 razy rzadziej. Kolejna rzeczą było sprawdzenie układu paliwowego gdzie też była nieszczelność, ale zmieniło to nie wiele. Największym sukcesem w byka wymiana regulatora napięcia, akumulatora oraz czyszczenie wszelkich styków i masy centralnej. Problem od tamtej pory już nie wystąpił, i jeszcze jedna taka wskazówka to proponuję odczekać aż kontrolka od imo zgasnie przed odpalaniem oraz przekrecenie kluczyka przy odpaleniu troszeczkę mocniej tak jak by dalej troszeczkę bo też zauważyłem że jak obchodziłem się z kluczykiem i stacyjka delikatnie to problem występował częściej.

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez piotrdymek Zobacz posta
    Miałem dokładnie tak jak kolega, oo dłuższym postoju nie ważne jak długo kręcił i tak nie odpalił a za drugim razem zawsze bez problemu. Pierwsza poprawa nastąpiła gdy zegary zostały przelutowane i wyszczyszczone styki w kostce od imo, problem pojawiał się wtedy około 2 razy rzadziej. Kolejna rzeczą było sprawdzenie układu paliwowego gdzie też była nieszczelność, ale zmieniło to nie wiele. Największym sukcesem w byka wymiana regulatora napięcia, akumulatora oraz czyszczenie wszelkich styków i masy centralnej. Problem od tamtej pory już nie wystąpił, i jeszcze jedna taka wskazówka to proponuję odczekać aż kontrolka od imo zgasnie przed odpalaniem oraz przekrecenie kluczyka przy odpaleniu troszeczkę mocniej tak jak by dalej troszeczkę bo też zauważyłem że jak obchodziłem się z kluczykiem i stacyjka delikatnie to problem występował częściej.
    regulatora napięcia akymulatora czy alternatora?

    zastosowałem się do rady i zająłem się masami pod akumulatorem, były w stanie średnim, dokładnie je oczyściłem i zaimpregnowałem. Niestety poprawy brak.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Adam89 Zobacz posta
    Czujnik temp cieczy wymieniomy kilka tygodni po zakupie właśnie z myślą o wyeliminowaniu tej usterki, przed jakimikolwiek modami.
    Wtryski po montażu zostały skalibrowane, a na ecu wgrany nowy program, z resztą dwukrotnie poprawiany przez gregora.
    Do Arttur, w odpowiedzi na pytanie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nie rozmawiałem na ten temat z gregorem, ponieważ problem pojawił się chwilę po zakupie auta i nie ma to związku z jego programem

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    21
    Regulator na alternator, a kwestia mocniejszego przekrecenia stacyjki?
    Jak zatankujesz Full bak paliwa nic to nie zmienia ?
    Jest lpg?
    Nie kopci na czarno jak odpala ?

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Alternator i regulator są nowe. Próba ze stacyjką nic nie zmieniła. Brak lpg. Jak jest co najmniej 70% w baku odpala od strzała, zimny czy gorący.
    Nie kopci na czarno, niebiesko czy biało.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •