Cytat Zamieszczone przez piotrdymek Zobacz posta
Miałem dokładnie tak jak kolega, oo dłuższym postoju nie ważne jak długo kręcił i tak nie odpalił a za drugim razem zawsze bez problemu. Pierwsza poprawa nastąpiła gdy zegary zostały przelutowane i wyszczyszczone styki w kostce od imo, problem pojawiał się wtedy około 2 razy rzadziej. Kolejna rzeczą było sprawdzenie układu paliwowego gdzie też była nieszczelność, ale zmieniło to nie wiele. Największym sukcesem w byka wymiana regulatora napięcia, akumulatora oraz czyszczenie wszelkich styków i masy centralnej. Problem od tamtej pory już nie wystąpił, i jeszcze jedna taka wskazówka to proponuję odczekać aż kontrolka od imo zgasnie przed odpalaniem oraz przekrecenie kluczyka przy odpaleniu troszeczkę mocniej tak jak by dalej troszeczkę bo też zauważyłem że jak obchodziłem się z kluczykiem i stacyjka delikatnie to problem występował częściej.
regulatora napięcia akymulatora czy alternatora?

zastosowałem się do rady i zająłem się masami pod akumulatorem, były w stanie średnim, dokładnie je oczyściłem i zaimpregnowałem. Niestety poprawy brak.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Adam89 Zobacz posta
Czujnik temp cieczy wymieniomy kilka tygodni po zakupie właśnie z myślą o wyeliminowaniu tej usterki, przed jakimikolwiek modami.
Wtryski po montażu zostały skalibrowane, a na ecu wgrany nowy program, z resztą dwukrotnie poprawiany przez gregora.
Do Arttur, w odpowiedzi na pytanie

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Nie rozmawiałem na ten temat z gregorem, ponieważ problem pojawił się chwilę po zakupie auta i nie ma to związku z jego programem