Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Adaptacja ksenonów i ręczna funkcja regulacji świateł ....

  1. #1

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Bremen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6

    Adaptacja ksenonów i ręczna funkcja regulacji świateł ....

    Witajcie,
    Proszę o pomoc wskazówkę ponieważ nie mogę rozwiązać problemu adaptacji ksenonów w moim TT.
    Pokrótce opisze o co chodzi :
    Ze względu na wiek samochodu ( 2001 ) na Badaniu Technicznym diagnosta stwierdził nie wyraźną granice światła i cienia, dyskutować z nim nie będę, podjąłem decyzję o szybkiej wymianie lamp (zależy mi na czasie) a to jest jedyny punkt z powodu którego nie mogę otrzymać pozytywnego TuV - mieszkam w DE.
    Kupiłem badziewne chińskie lampy posiadające regulację wysokości z dokładnie takimi samymi silnikami sterującymi.

    Po założeniu lamp próbuję przejść przez procedurę adaptacji, teoretycznie wszytko idzie zgodnie z procedurą ale po zapisaniu ustawień funkcja ręcznego opuszczenia świateł działa tylko raz i to w dół, odbłyśniki nie chcą iść do góry ( pisze o potencjometrze zlokalizowanym w panelu wyłącznika głównego świateł zaraz obok ściemniania podświetlenia deski ).
    Do czasu wymiany lamp ta funkcja działa za każdym razem bez żadnych komplikacji.
    Auto poziomowanie działa za każdym razem po włączeniu zapłonu lub /i świateł.

    Niestety nie mam ( jeszcze ) VAGCOM-a , używam ryżowego DS150, do tej pory nie miałem żadnych problemów z tym diagiem - ugrzązłem na tej funkcji.
    Moje pytanie do Was , czy ma ktoś taki diag i może sprawdzić jaki parametr występuje w czasie adaptacji w polu wartość ?
    U mnie to pole pozostaje puste, według mnie powinna tam się pokazać korekcja % różnicy sygnałów miedzy przednim a tylnym czujnikiem.
    Czujniki wymieniłem na nowe, mam ustawione napięcie początkowe na 2,45V widzę dokładnie pracę czujników , mogę sterować lampami w górę i w dół ( zakładka test tictac ) w czasie adaptacji lampy idą na dół potem do góry teoretycznie ustawiają punkt zero, ale nie pokazuje się możliwość ewentualnej korekty światła.

    Byłem w serwisie Audi w moim mieście .... ( nie powinno się obrażać ludzi ale czasami nie ma innej opcji ....) Debil zaproponował wymianę wiązek komputera i modułu komfortu za 3500 euro - nie jestem tą opcją zainteresowany.

    Na 1000% to nie jest przyczyna - wiązki sprawdziłem, masy poprawiłem, piny we wtyczkach wymienione. Komunikację mam , jeżeli zmienię sterownik na wersję ośki ( kod w ryżowym 00009, 4WD kod 00010 ) po sprawdzeniu błędów układu wyskakuje informacja brak ustawień lamp ksenonowych, po przeprowadzeniu adaptacji , jest komunikat system ok ale tak jak napisałem , nie działa ręczna korekcja ustawienia wysokości świateł.

    Czytałem kilka informacji, że w wersji fabrycznej z ksenonami nie występuje korektor świateł - u mnie jest, a w DE jest tak, że jak masz jakąś funkcję w samochodzie to musi działać i koniec dyskusji .

    Będę wdzięczny za wskazówki

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z tego co wiem to ręczne ustawianie poziomu świateł jest w autach bez ksenonów więc najwyraźniej poprzedni właściciel je dołożył.
    Myślę że tutaj może być problem bo ksenony się same poziomują i nie ma oryginalnie opcji dodatkowej ręcznej korekty. Nie ma po prostu nawet tego pokrętła w autach które wyszły fabrycznie z ksenonami..










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Bremen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Dziękuje za zainteresowanie

    Lampy automatycznie się samo poziomują ( ta cześć systemu działa) , przy każdym włączeniu kluczyka.

    Nie działa tylko ręczna korekcja.

    Czy te systemy są zależne od siebie ? Przypuszczam z Waszych/ Twoich) wypowiedzi że nie.
    Jeżeli nie to na jakiej zasadzie działa układ ręcznej regulacji ?
    Czy jest potrzebny sygnał z szyny CAN ?
    Do potencjometru dochodzą dwa przewody - brązowy ( masa) , popielato szary który ma przejście do 58B na przełączniku głównym, napięcie zasilania obecne , przełącznik wymieniony, silniczki sprawne ......
    Gdzie szukać dalej ?


    Poczytałem...... drążę temat dalej ....

    Zakładam, że układ elektryczni - mechaniczny jest odseparowany od układu auto poziomowania.
    W skład układu mechanicznego wchodzą właściwie dwa elementy - 1 Potencjometr , 2 to silniczki sterujące.

    Połączenia według mnie (mierze sam miernikiem).

    Potencjometr 2 Piny
    1 Pin do masy
    2 Pin do Pinu 2 w silniku sterującym.

    Silnik sterujący 3 Piny
    1 Masa
    2 Potencjometr Pin 2
    3 Zasilanie od + świateł drogowych.

    Czy ktoś z Was dysponuję wiedzą i może potwierdzić ten schemat ?

    Nie chce „bawić się w ciemno” ostatnia zabawa na szybko z sąsiadującymi przewodami od dimmera zakończyła się wyparowaniem ścieżki w liczniku ( „pożyczyłem, plusa z sekcji podświetlenia)
    Ostatnio edytowane przez grisza69 ; 30-05-2018 o 15:58

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Cytat Zamieszczone przez grisza69 Zobacz posta
    Dziękuje za zainteresowanie

    Lampy automatycznie się samo poziomują ( ta cześć systemu działa) , przy każdym włączeniu kluczyka.

    Nie działa tylko ręczna korekcja.

    Czy te systemy są zależne od siebie ? Przypuszczam z Waszych/ Twoich) wypowiedzi że nie.
    Jeżeli nie to na jakiej zasadzie działa układ ręcznej regulacji ?
    Czy jest potrzebny sygnał z szyny CAN ?
    Do potencjometru dochodzą dwa przewody - brązowy ( masa) , popielato szary który ma przejście do 58B na przełączniku głównym, napięcie zasilania obecne , przełącznik wymieniony, silniczki sprawne ......
    Gdzie szukać dalej ?


    Poczytałem...... drążę temat dalej ....

    Zakładam, że układ elektryczni - mechaniczny jest odseparowany od układu auto poziomowania.
    W skład układu mechanicznego wchodzą właściwie dwa elementy - 1 Potencjometr , 2 to silniczki sterujące.

    Połączenia według mnie (mierze sam miernikiem).

    Potencjometr 2 Piny
    1 Pin do masy
    2 Pin do Pinu 2 w silniku sterującym.

    Silnik sterujący 3 Piny
    1 Masa
    2 Potencjometr Pin 2
    3 Zasilanie od + świateł drogowych.

    Czy ktoś z Was dysponuję wiedzą i może potwierdzić ten schemat ?

    Nie chce „bawić się w ciemno” ostatnia zabawa na szybko z sąsiadującymi przewodami od dimmera zakończyła się wyparowaniem ścieżki w liczniku ( „pożyczyłem, plusa z sekcji podświetlenia)
    Witam.
    W mojej TT 1999 APX Quattro są ksenony + spryskiwacze. Brak jest pokrętła (przy włączniku świateł - manual) więc sądzę, że są to orginały. Ale mam możliwość po wypoziomowaniu ich korektę tzn. w górę lub w dół lub w prawo, lewo. Są pokrętła w lampie na klucz imbusowy, chyba 6-8 mm. Test w VAG-u działa.
    A więc nie wiem, czy ja mam jakąś lux TT, czy może kolega Artur się myli. Jeśli ja się mylę to mnie poprawcie.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Bremen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    W mojej TT 1999 APX Quattro są ksenony + spryskiwacze. Brak jest pokrętła (przy włączniku świateł - manual) więc sądzę, że są to orginały. Ale mam możliwość po wypoziomowaniu ich korektę tzn. w górę lub w dół lub w prawo, lewo. Są pokrętła w lampie na klucz imbusowy, chyba 6-8 mm. Test w VAG-u działa.
    A więc nie wiem, czy ja mam jakąś lux TT, czy może kolega Artur się myli. Jeśli ja się mylę to mnie poprawcie.
    Pozdrawiam.
    Być może w mojej mam dołożone ksenony ale mam automatyczne poziomowanie plus spryskiwacze ... ostatnio wymieniałem prawy natrysk, stary był za mało wydajny.
    Problemem jest to, żę mam obok ściemnienia deski 4 pozycyjny potencjometr numer oryginału 8LO 919 094 A/B98, którym mogłem regulować odbłyśniki od pozycji "zero" w dół przez 3 pozycje 1,2.3, jak wróciłem na "zero" lampy podnosiły się do góry. Ta funkcja umarła po wymianie lamp. Tu jest pies pogrzebany

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Myślę, że w takiej sytuacji bez dobrego elektryka - elektronika się nie obejdzie.
    Ale mając automat poziomowania i jednocześnie mając poziomowanie manualne przy włączniku świateł i to działało wcześniej.
    Tak się zastanawiam, jak ktoś to połączył - podłączył ?
    Automat i manual hmm.....Nie ma pojęcia.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    gigo
    Ja się nie mylę i Ty masz rację, myślimy po prostu o innych rzeczach. Nie ma manualnej regulacji/korekty pokrętłem w kabinie przy seryjnych ksenonach, natomiast tak jak piszesz jest regulacja przy samych lampach.

    grisza69

    Trudno Ci konkretnie pomóc bez szczegółowej analizy schematu elektrycznego a nikt tego nie ma w głowie zakodowane.
    Poza tym to nie są żarty żeby do tematu podchodzić luźno bo widziałem już TT która się spaliła przez grzebanie we włączniku świateł..
    Fakt pozostaje jednak taki że TT z ksenonami nie powinna mieć tego pokrętła i w jego miejscu jest po prostu zaślepka.


    Jeśli jest to funkcja bez której nie możesz żyć to działaj, jeśli nie to wywal zaślep odłącz i po sprawie
    Jeśli chcesz działać to może wyjmij silniczki sterujące ze starych lamp skoro działały albo zobacz po prostu czy nie da się ''wskrzesić'' tych lamp przez porządne wyczyszczenie w środku...
    W dziale '' Zrób to sam'' jest opis z fotkami jak rozebrać te lampy.
    Może i połączenia elektryczne różnią się między lampami, bo z chińskimi to nigdy nie wiadomo





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Bremen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Dobrze Artur piszesz...

    AD 1. Potrzebuję wycinek schematu z wersji bez ksenonów ( moje schematy mam z wersji z ksenonami).

    Ad 2. Ja bez tej funkcji mogę żyć diagnosta nie i tu jest pies pogrzebany.

    Ad 3 . Stare lampy zachowują się tak samo, czyli po rozpieciu układu system ręczny przestał działać - opuszcza się ale nie podniesie lamp do momentu wyłączenia zasilania.

    Ad 4. Odbłyśniki zamówione, lampami ksenonowymi zajmę się we wrześniu ( obowiązki zawodowe )

    Ad 5 Połączenia są identyczne - pierwsze sprawdzenie przed wpięciem tego badziewia w instalację.

    Dobra ... Panowie....."dziecko urodzę" za wycinek schematu od TT z regulatorem ręcznym..... Może ktoś ma "pod ręką" w swoich zbiorach....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •