Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: Skoczne Quattro 225

  1. #16

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Temat trochę umarł, ale o nim nie zapomniałem Ciężko było złapać się z przyjacielem mechanikiem, z którym razem będziemy budować serie. Wczoraj miałem okazje w końcu do niego podjechać i zrobić zestawienie rzeczy, które wymagają wymiany, wypada, a przy okazji jeśli gdzieś się dobieramy to wymieniamy przy okazji drobnostki

    Na serwis początkowy i poprawki leci:
    - Tarcze tył
    - Klocki tył
    - Łącznik stabilizatora tył
    - Gumy stabilizatora
    - Silentblocki
    - Pokrywa zaworów + na świecie
    - Filtry: oleju, paliwa, powietrza, kabinowy
    - Rozrząd
    - Uszczelniacz wałka
    - Uszczelniacz wału
    - Oczywiście Olej + płyn chłodniczy
    - Serwis Haldexa

    Wszystkie rzeczy już zamówione i w przyszłym tygodniu dostawa, a w piątek następny wymianę robimy. Postaram się również delikatną fotorelację zrobić z wymian
    Dodatkowo brakuje nam trzech rzeczy:

    1. Wahacz tylny lewy dolny - niestety śruba wyszła z gwintem
    2. Niestety czujnik poziomowania xenonów sobie wisi bo jest ułamany łącznik.
    3. Przewody od wspomagania są w kiepskim stanie

    Gdyby ktoś miał takie rzeczy, to chętnie odkupię używane w dobrym stanie

    Jakieś rady i sugestie?

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    O co dokładnie chodzi z tym wahaczem ? Chodzi o wleczony czy te poprzeczne?
    Wszelkie śruby przechodzą przelotowo wiec opisz dokładnie o co chodzi z tą śrubą..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Może nie wyraziłem się jasno. Chodzi mi o ten element na który mocowana jest tarcza hamulcowa oraz sprężyna. Do tego jest podpinany amortyzator i stabilizator i normalnie śruba jest tam wkręcana, a nie jest przelotowo I właśnie tam gwint nam wyszedł wraz z śrubą

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Aaaa, ta śruba...
    W zasadzie nie musisz wymieniać wahacza. Widziałem w kilku TT przygotowanych do sportu patent że celowo ten otwór był minimalnie rozwiercany na tyle aby śruba wchodziła swobodnie ale bez luzów i po prostu była stosowana dłuższa śruba z nakrętką samoblokującą.
    Podobno takie połączenie więcej zniesie i jak się nad tym zastanowić to ma to sens..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    No więc stało się, auTTko w części zrobione Siedzieliśmy w piątek 5 godzin i w sobotę 14 godzin, ale trochę udało się zrobić na start - jeszcze jakieś rzeczy nam zostały do zrobienia, ale to w niedługim czasie się wyciągnie.




    A więc co zrobiliśmy:
    1) Wymiana tarcz hamulcowych i klocków z tyłu. Tarcze były na maksa zjechane:

    2) Wymiana rozrządu komplet INA:

    3) Wymiana uszczelniacza wału
    4) Wymiana uszczelniacza wałka rozrządu
    5) Przeczyszczenie przepustnicy + wymiana uszczelki do kolektora:

    6) Wymiana uszczelki pokrywy zaworów + na świece
    7) W wahacz tylni wsadziliśmy śrubę dłuższą + nakrętka samokontrująca
    Wymiana oleju na Motul X-cess 8100 - weszła całe 5 litrów
    9) Wymiana filtrów: oleju, powietrza, kabinowy
    10) Wymiana paska osprzętu
    11) Wymiana uszczelki miski olejowej
    12) Wymiana smoka olejowego - mój był zasyfiony - na szczęście kolega miał swój stary w dobrym stanie z VW - wyczyściliśmy kompresorem i poszedł do mojego auta.


    Największy problem mieliśmy z rozrządem bo nie mogliśmy zablokować kół i co chwila nam przeskakiwało o jeden ząb. Ostatecznie udało się ustawić.

    Co jeszcze zauważyliśmy?
    - Turbina od strony kabiny ma delikatne pęknięcie - na razie jeżdżę i obserwuje. Jak coś będzie nie tak, to kupuje używane turbo z dobrym korpusem i robię pełną regenerację.
    - Kompresje pomierzyliśmy - auto od półtorej godziny stało luzem, więc była zrobiona na letnim silniku - kompresja: 13 12 13 13.1. Martwi mnie trochę ta dwunastka - co o tym myśleć?

    Co w najbliższych planach:
    - wymiana odmy - pękniecie przy pokrywie zaworów
    - łącznik stabilizatora tył
    - gumy stabilizatora
    - silentblock wahacz tył
    - geometria
    - Zakup opon
    - Uszczelnienie klimatyzacji - gdzieś mam mały wyciek, odgrzybienie i nabicie
    - wymiana czujnika poziomowania xenonów
    - naprawa zegarów - wypalony fis + kontrolka temperatury pracuje w zakresie 60 - 110 stopni
    - wymiana mieszka drążka zmiany biegów - przerwany jest
    - chcę wymienić na oryginalne radio ale przerobione o bluetooth, aux i usb - jakieś opinie? Może dodatkowo wrzucić jakiś wzmacniacz zamiast bose + lepsze głośniki na przód?
    - sprawdzić dolot - kojarzycie kogoś z Warszawy, kto zrobi to poprawnie?

    Pozdrawiam
    Skoczek135
    Ostatnio edytowane przez Skoczek135 ; 18-06-2018 o 22:55

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No super, sporo zrobione przy aucie

    Jeśli chodzi o sprawdzenie pod ciśnieniem szczelności układu doładowania to masz opis na forum. Widząc co zrobiliście wnioskuję że bez problemu sobie z tym poradzicie.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Mała aktualizacja ale obecnie bez fotorelacji, gdyż mój mechanik już niestety nie ma dostępu do warsztatu
    Dziś przyszła mailowo wycena i większość rzeczy będzie zrobiona do końca tygodnia:

    1. Łączniki drążka stabilizatora przód+ tył- (stuki) koszt łączników ( „lemforder” ) przód+ tył—300.00, robocizna 4X40—160.00,

    2. Łącznik sztywny wydechu+ tłumik końcowy- (przedmuchy do wymiany+ spawania), koszta materiałów+ robocizny, około 150.00- 180.00,

    3. Wyciek w układzie klimatyzacji- (nieszczelny osuszacz+ sparciałe uszczelki chłodnicy)- koszt osuszacza ( „hella”) 90zł, koszt demontażu/ montażu zderzaka, wymianie osuszacza+ uszczelek montażowych, , uzupełnienie gazu, odgrzybienie układu klimatyzacji, około 400.00-500.00

    4. ZROBIONO--- przegląd+ test szczelności układu klimatyzacji 50.00,

    5. ZROBIONO--- Przegląd stanu technicznego+ test komputerowy 80.00 ,

    6. Przewód odmy silnika „oryginał- Aso” około 170.00, wymiana odmy, test szczelności układu dolotowego, sprawdzenie pod kątem wycieków oleju w silniku+ dokładne obmycie z dołu silnika-zostały stare naloty wycieków i ciężko się odnieść, ale raczej wygląda, że jest wszystko szczelne i jest suche, około 100.00-150.00

    7. ZROBIONO--- Montaż mocowania+ samo poziomu xenon (utrudnienia, przez korozje trzeba było przerobić mocowanie na wahaczu+ rozruszaliśmy/ zakonserwowaliśmy tą dźwignie używaną co kupiłeś bo stała na dębowo)- 50.00,

    8. ZROBIONO--- Montaż filtra paliwa (utrudnienia- ciężki dostęp, zapieczone w starym filtrze przewody paliwowe, mocowanie na opaski ze względu na brak innej możliwości- połamane mocowanie!!) - 50.00

    9. Do dalszej weryfikacji przez elektryka WENTYLATORY, na razie autem zajmuje się mechanik więc cene mogę podać po dalszej weryfikacji…





    Z grubszych rzeczy , które będą Cie czekać w przyszłości:

    1. Maglownica (przekładnia kierownicza- luz), koszt dem/Mont, regeneracji, płynu, geometrii około 1500.00- 2000.00,

    2. Przewody układu wspomagania- duża korozja, koszt nowych w Aso około 1000.00, używanych trzeba szukać, ale raczej ciężki temat ze względu na korozje!!!

    Z powyższych rzeczy na razie nie będzie zrobiona klimatyzacja, bo warsztat nie wyrobi się do końca tygodnia z tym, a ja niestety muszę w weekend skoczyć w trasę co do przewodów wspomagania to wiedziałem wcześniej, że będą kwalifikowały się do wymiany, ale znajdę jakieś używki w dobrym stanie. Co do magla to podobno jest minimalny luz na nim i mechanik powiedział, że jeszcze będzie można z tym jeździć
    Możecie też rzucić okiem na ceny i skomentować, bo nie wiem czy szukać kogoś z polecenia w okolicach stolicy czy jeździć do tego właśnie warsztatu

    Pozdrawiam
    Skoczek135

  8. #23

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    Nie dawno (5 lipiec) miałem duży wyciek w maglownicy, więc TT pojechała na lawecie do serwisu. Koszt wymiany z roczną gwarancją na regenerowaną ze zbieżnością włącznie, to 760 zł. Zaopatrz się tylko w nowe końcówki kierownicze.

    Pozdrawiam.

  9. #24
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    ....Oraz drazki.... Regeneracja w Lodzi w Motopolu to ok 400zl wiec wymiana (ktora jest banalnie prosta) ponad 1000zl?? Oj nie.. cena gigo jak najbardziej ok.

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Dzięki za info w takim razie to jeszcze zostanie naprawione ale jeszcze można jeździć, więc na zimę to zrobię

    A reszta cen według Was, ok?

  11. #26

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Skoczek135 Zobacz posta
    Dzięki za info w takim razie to jeszcze zostanie naprawione ale jeszcze można jeździć, więc na zimę to zrobię

    A reszta cen według Was, ok?
    Witam,

    Jeszcze dodam, aby wsadzili Ci przekładnie z takim samym przełożeniem, bo z A3 też podejdzie, ale inne jest przełożenie.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 09-08-2018 o 18:27

  12. #27

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Mała aktualizacja - nie chce mi się rozpisywać co dokładnie zrobione, bo cały kosztorys znajduje się na "fakturze"...

    IMG_20180826_200816_86.jpg

    Natomiast dalej choruję co by z nią zrobić, by jak najszybciej dążyła do stanu bliższego ideałowi
    1) zastanawia mnie to pęknięcie turbiny od strony gorącej. Jest na to jakieś rozwiązanie? Jakoś nowego turbo za 3000 zł nie chce mi się kupować, ale zastanawiałem się nad zakupem samej muszli. Gdzieś tu na forum czytałem o chińskich, które dzielnie znosiły prace w naszych autach. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Chciałbym przełożyć to co jest w mojej + od razu porządna generacja i liczyć, że będzie służyło to długo i dzielnie
    2) Chcę w końcu zrobić logi dynamiczne. Polecicie mi odpowiedni kabel do tego? I jakiś 'skrócony' opis, które kanały i w jaki sposób zlogować, byście mogli mi sprawdzić czy chodzi to w miarę ok? Spodziewam się, że któryś zawór doładowania mam walnięty, bo czasem przy 3.5k obrotów, turbo sprawia wrażenie jakby zwolniło

    Jutro planuję podjechać na stację diagnostyczną bo okazuje się, że od tygodnia nie mam przeglądu w aucie A do tego jutro zostanie zrobiony serwis klimatyzacji oraz wymiana sterownika wentylatorów.


    Pozdrawiam
    Skoczek135
    Ostatnio edytowane przez Skoczek135 ; 26-08-2018 o 19:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •