Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: Skoczne Quattro 225

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42

    Skoczne Quattro 225

    Hej

    długo temat zakupu wałkowany, ale ostatecznie udało się znaleźć coś co wygląda w miarę ok!
    Poszukiwania auta wyglądały tak, że wcześniej oglądaliśmy trzy "igły", które rzeczywiście igłami były tylko w ogłoszeniu, bo lista rzeczy do zrobienia była duża. Wymagania jakie mi przyświecały to oczywiście nie ulep, w miarę dobry silnik i dość dobre wyposażenie, tj.:
    - Quattro
    - Pełny fis
    - Xenony
    - Bose
    - Skóry/alcantara

    Udało się spełnić z tego 80%, ponieważ brakuje jedynie bose i niestety fabrycznego radia. Silnik pracuje cichutko i odpala od strzała - na tym głównie mi zależało. Liczę na to, że po wymianie oleju na jakiś lepszy, samochód również nie będzie kopcić i nie będzie żarł oleju - choroba poprzedniego auta
    Jeśli chodzi o samo auto to mamy do czynienia z 224 Quattro w kolorze srebrnym z przebiegiem na zegarach 250 tys., a rocznik jego to 2000. Gdyby komuś udało się zdekodować kod VIN w komentarzu to:
    TRUZZZ8NZY1085571.

    Auto samo w sobie wygląda na zadbane. Z miernika wyszło, że jest na całym aucie druga warstwa lakieru, co jest dość popularne (ciekawostka! udało nam się znaleźć auto w oryginalnym lakierze, ale niestety 180KM i naprawę wyceniliśmy na 4000 zł bolączek wszelkich, a sprzedawca już ustalił z góry ile może spuścić z ceny). Oczywiście w aucie jest parę rzeczy do zrobienia, a to co udało nam się obecnie zlokalizować to:
    - gdzieś jest rozszczelniona klimatyzacja - widać, że trochę skapnęło czynnika
    - w aucie wsadzony jest gwint - przejazd przez śpiącego policjanta jest utrudniony, a wpadnięcie w dziurę wiążę się z przetestowaniem plomb w zębach. Auto w niedługim czasie zostanie podniesione trochę, bo obecnie nie jestem w stanie wjechać do garażu podziemnego!
    - już po zakupie zauważyliśmy "coś" co siedzi w oponie na rancie, więc w niedługim czasie będzie zakup opon - a rozmiar ich to 225/40/18! Do tej pory jazda spokojna i bezpieczna oraz kontrolowanie poziomu powietrza w niej.
    - radyjko fabryczne, a może i bose od razu - jak by ktoś miał coś, to chętnie wysłucham oferty
    - wypadałoby nasmarować prowadnice i uszczelki od szyb, bo szyba kierowcy piszczy jak oszalała :<
    - FIS ma trochę wypalonych pikseli, więc z czasem się tym zajmę
    - temperaturę na zegarach pokazuje coś koło 110 stopni, więc prawdopodobnie silniczek.
    - oczywiście podstawowy serwis!
    - i miejmy nadzieję, że to wszystko!

    AuTTko chcę doprowadzić do stanu bliżej perfekcyjnemu, ponieważ będzie mi służyło głównie w weekendy, a w tygodniu poruszam się komunikacją miejską. Ma to być moja laleczka do czasu potomstwa.

    Furka prezentuję się tak i zacny model (czyt. Skoczek135) godzinę po zakupie i przyjechaniu do pustej nocami stolicy:


    dokładniejsze zdjęcia zrobię w wolnej chwili bo obecnie autko stoi i czeka na przegląd dokładny

    Chętnie wysłucham waszych wskazówek i się dowiem, co mogę sprawdzić, co mogę zrobić taniej, łatwiej bądź przyjemniej

    Pozdrawiam
    Skoczek135

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Gratki auta.
    Fajnie że masz quattro, to daje niesamowitą frajdę jazdy TTką.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Posłuchałem się Waszej rady i kupiłem quattro 224Q
    W tym wątku postaram się robić z czasem relację co w aucie jest poprawione, ale zostanie seria - mam nadzieję, że temat się przyjmie

  4. #4
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Gratuluję zakupu! Trzeba będzie zobaczyć na żywo

    Po VINie wychodzi, że w 2011 roku miał 175 tys. Tylko tyle udało mi się sprawdzić

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluję zakupu jak i wyboru wersji
    Od klubowicza czy Ty już zdążyłeś naklejkę przykleić ?
    Czekamy na dalsze uaktualnienia..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Dawaj więcej zdjęć

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47
    Fajna, gwint odkupie

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Gratuluję auTTka i liczę że wkrótce uda się złapać na spocie!
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Gratuluję zakupu jak i wyboru wersji
    Od klubowicza czy Ty już zdążyłeś naklejkę przykleić ?
    Czekamy na dalsze uaktualnienia..

    Pozdrawiam
    Naklejka jest po poprzednim-poprzednim właścicielu, więc liczę że poprzedni właściciel nie zajechał jej specjalnie przez rok

    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    Gratuluję zakupu! Trzeba będzie zobaczyć na żywo

    Po VINie wychodzi, że w 2011 roku miał 175 tys. Tylko tyle udało mi się sprawdzić
    Ooo to 250 tys. km mogłoby się zgadzać, gdyż od 2010 jest w Polsce

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz.Kow Zobacz posta
    Dawaj więcej zdjęć
    Pierwsze zdjęcia pojawią się po dokonanym przeglądzie, wraz z relacją co trzeba będzie zrobić w najbliższym czasie Oraz wszelkie naprawy postaram się opisywać na bieżąco.

    Cytat Zamieszczone przez ra.vi Zobacz posta
    Fajna, gwint odkupie
    Haha, może z gwintem się zaprzyjaźnię - zobaczymy wpierw czy podniesiona, da trochę więcej komfortu, bo teraz jest za twardo.

    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Gratuluję auTTka i liczę że wkrótce uda się złapać na spocie!
    Moim planem jest pojawiać się na zlotach, ale wpierw muszę doprowadzić ją do stanu bliskiego ideałowi. Ale cel przyświeca jeden - ma pozostać seria!

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Skoczek135 Zobacz posta
    Naklejka jest po poprzednim-poprzednim właścicielu, więc liczę że poprzedni właściciel nie zajechał jej specjalnie przez rok
    I za to też trzymam kciuki
    Jak jest gwint to już nie jest seria ale nie wnikajmy już tak dokładnie
    Czekamy zatem na kolejne uaktualnienia..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    I za to też trzymam kciuki
    Jak jest gwint to już nie jest seria ale nie wnikajmy już tak dokładnie
    Czekamy zatem na kolejne uaktualnienia..








    Pozdrawiam
    W planach jest wrzucenie serii, a jeśli będzie straszna koza to może jakiś kit, ale cz gwintem chyba się pożegnam

  12. #12
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez Skoczek135 Zobacz posta
    W planach jest wrzucenie serii, a jeśli będzie straszna koza to może jakiś kit, ale cz gwintem chyba się pożegnam
    Super furka! Ważne, że jest w Quattro! Niesamowita frajda z jazdy Jaki masz tam gwint i ile w tym aucie już siedzi?

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Skoczek135 Zobacz posta
    W planach jest wrzucenie serii, a jeśli będzie straszna koza to może jakiś kit, ale cz gwintem chyba się pożegnam
    Wiesz, akurat ja nic nie mam przeciwko modyfikacjom a zawieszenie to jest taka rzecz w TT gdzie można sporo poprawić fabrykę używając odpowiednich ''gratów'' i mieć dużo lepiej prowadzące się auto







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez Dudek Zobacz posta
    Super furka! Ważne, że jest w Quattro! Niesamowita frajda z jazdy Jaki masz tam gwint i ile w tym aucie już siedzi?
    Poszukiwania opierały się właśnie na znalezieniu quattro i 225 Gwint przeze mnie niezidentyfikowany, a siedzi pewnie około półtora roku.

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Wiesz, akurat ja nic nie mam przeciwko modyfikacjom a zawieszenie to jest taka rzecz w TT gdzie można sporo poprawić fabrykę używając odpowiednich ''gratów'' i mieć dużo lepiej prowadzące się auto

    Pozdrawiam
    domyślam się, aczkolwiek nawet delikatne obniżenie auta, zaprowadzi mnie do tego, że nie wjadę do garażu, więc musi z auta wylecieć. Jakie polecacie sprężyny i amortyzatory, które będą się nadawały na początek? Mówimy o seryjnych wysokościach.

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gwint można podnieść do seryjnego poziomu albo i wyżej to jedna z jego zalet
    Dobrze by było jakbyś zdeterminował jakoś co to za gwint tam siedzi. Może być warty zatrzymania a może być zupełnie odwrotnie.
    Jeśli chodzi o amory / sprężyny to Bilstein + Eibach pro kit. Ale te sprężyny obniżą jakieś 20mm . Seryjna wysokość to tylko ori albo ich zamienniki ..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •