Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Wątek: Zakup tt'ki, 180 czy 225?

  1. #16

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Chyba daletto chciał sprzedać kiedyś q 180?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  2. #17
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Zauważyłem, że przy starcie 0-100 moje r32 250km wyprzedza wielokrotnie ośki z mocami nieco poniżej 300km. Wynika to oczywiście z braku quattro, bo ośki po prostu przez długi czas mielą kołami Moim zdaniem jak już coś szukać, to quattro, chociaż wiem, że to teraz nieco karkołomne zadanie. Chłopak z firmy obok mnie szuka właśnie mk1 quattro i te oferty w pl są trochę słabe.

  3. #18
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Nie przecze. Twierdze ze w Q jest lepszą opcją , ale nie w tym budzecie. Autor podkreślił że chce zdrowy motor kupic . Znajdziesz mu zadbane 4x4 z niezgnitą budą ? Bo robienie auta i podnoszenie mocy mija sie z celem, jezeli było po dzwonie i przy nastepnym incydencie złozy sie jak pudełko. Przynajniej ja wychodze z zalozenia za buda jest podstawą, silnik mozna dopiescic. Po prostu budzet jest za maly i tyle

  4. #19
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    Nie przecze. Twierdze ze w Q jest lepszą opcją , ale nie w tym budzecie. Autor podkreślił że chce zdrowy motor kupic . Znajdziesz mu zadbane 4x4 z niezgnitą budą ? Bo robienie auta i podnoszenie mocy mija sie z celem, jezeli było po dzwonie i przy nastepnym incydencie złozy sie jak pudełko. Przynajniej ja wychodze z zalozenia za buda jest podstawą, silnik mozna dopiescic. Po prostu budzet jest za maly i tyle
    Podzielam Twoje zdanie w 100%. Sprawa rozbija się o budżet i tyle Nikt nie twierdzi że wziąłby ośkę zamiast Q w nieograniczonym budżecie, ale w takim już tak.

  5. #20
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Jesli mowa o zakuciu to ktos na pewnej grupie twierdzi calkiem inaczej lac i jezdzic i konca patrzec

    Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
    Życzę powodzenia temu Panu i żal mi tego egzemplarza co musi przechodzić

  6. #21
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cytat Zamieszczone przez eslaw79 Zobacz posta
    Życzę powodzenia temu Panu i żal mi tego egzemplarza co musi przechodzić
    Ten Pan jeździ TT bodajże w jakichś KJS więc jego TT jest zupełnie inaczej traktowana niż daily jakim dla części z nas jest auTTko

  7. #22
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez Lukask Zobacz posta
    Kraków
    Turbo hybryda 1000-1100
    Program 1200
    DP to jakies 600
    Tip 500
    Najgorsza sprawa z fmic bo tu są różne ceny.

    A to jest taka wersja optymistyczna, zakładająca ze nic sie nie sypnie po drodze.
    Fajne ceny tam macie
    To tylko napiszę jak w 225 ceny orientacyjne bez jakiś upustow czy coś
    Dp z montażem 1000
    Fmic ok 1000 same części
    Tip zależy jak chinol to i za 150 ogarnie się silikon jak jakiś custom to pewnie 300-500 trzeba dać
    Program też ok 1200
    Turbo rege z 1000zl na hybrydę 2000
    To tyle

  8. #23

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    To jak traktuje motor jego sprawa . Nikt z Was przecież nie sponsoruje serwisu Jego samochodu .

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  9. #24
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz.Kow Zobacz posta
    To jak traktuje motor jego sprawa . Nikt z Was przecież nie sponsoruje serwisu Jego samochodu .

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Niby tak ale dla potomnych trzeba napisać że takie moce bez zakucia to trochę słabo

  10. #25
    Awatar Lukask
    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielona
    Posty
    32
    Cytat Zamieszczone przez eslaw79 Zobacz posta
    Fajne ceny tam macie
    To tylko napiszę jak w 225 ceny orientacyjne bez jakiś upustow czy coś
    Dp z montażem 1000
    Fmic ok 1000 same części
    Tip zależy jak chinol to i za 150 ogarnie się silikon jak jakiś custom to pewnie 300-500 trzeba dać
    Program też ok 1200
    Turbo rege z 1000zl na hybrydę 2000
    To tyle
    Podałem cenę za same graty. Bez montażu itp.

  11. #26
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    To jak traktuje motor oczywiscie jego sprawa tylko szkoda ze nie ma o nim zielonego pojecia jiz kiedys pisal ze oski wychodzily z 6 biegowa skrzybia byl wrecz przekonany ze tak jest .A zasada jest prosta nie masz nic ciekawego do powiedzenia to siedz cicho .I nie wprowadzaj w blad tak jak to Eslaw napisal

    Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 23-05-2018 o 22:15 Powód: Bledy
    Using Tapatalk

  12. #27
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Dobra panowie , już nie istotne czy wyda 8 czy 10k na mody . Na ten moment na ok 15 tys i mentlik w głowie .

    Ja ci proponuje szukać:
    -sprawna ośka , zdrowa buda i silnik
    -180hp Q , zdrowa buda , ale np padnięte turbo
    -dozbieraj 5k i kup dobra furkę 224Q

    Jeżeli masz smykałkę do tego by robić i się bawić przy aucie to druga opcja . Jeżeli po zakupie pakiet startowy cię nie interesuje to kupując ośkę możesz na to liczyć .

    Najlepsza opcja nr 3 , jeżeli masz cierpliwość to poczekaj i kup coś jak będziesz miał odpowiedni budżet

  13. #28
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    Błagam cie, jeżeli nie dajesz w pizde na kazdych swiatłach i sie nie scigasz , tylko podnosisz moc z myslą by bezproblemowo wyprzedzać i przyspieszac to ośka oczywiscie wystarczy. Wiadomo, że w Q było by lepiej. Ale jezeli autorowi ciezko uzbierac na godny egzemplarz, to co dopiero z robieniem modow. Skoro na nie kase uzbiera to chyba lepiej pierw dobrą budne kupić. A takiej do 15k w Q czy kupi to ja nie wiem :P
    Przeciez sam wiele razy pisales, ze drugi raz bys oski nie kupil wiec o czym Ty teraz mowisz ??!! Quattro to zupelnie inna konstrukcja auta i jego podzespolow. Oska to zwykla a3 (podkreslam zwykla nie s3) w budzie TT. Ja rozumiem ze jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma ale badz szczery jak juz zabierasz glos bo zaprzeczasz sam sobie.

    Akurat tak sie sklada ze jezdzilem dosyc mocna oska i niestety brak trakcji byl ciaglym problemem. I nie scigalem sie, jakikolwiek dynamiczny wyjazd np z podporzadkowanej na glowna konczyl sie zalaczeniem trakcji, o zuzyciu gum na przodzie nie wspomne. Odkad mam quattro takich problemow nie ma i nie bedzie. Quattro jest lepsze a czy tam pod maska jest AJQ czy APX juz jest mniej istotne. U mnie byl ARY a siedzi AMU takze slupek i jego moc to tylko czesc do dopracowania. Po co na starcie zakladac sobie kaganiec na przyszla zabawe z autem i pchac sie w oske?? Z braku laku?? To juz lepiej poczekac.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-05-2018 o 02:01

  14. #29
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Accid, ale tu nie chodzi o moje prywatne odczucia . Sam tak pisałem to fakt bo zrobiłem błąd , tyle że ja miałem do wydania ok 20 tys , więc chyba mogę sobie płuc w twarz teraz że nie kupiłem lepszej wersji . Czego nie rozumiesz w tym że autor ma 15k i chce kupić teraz auto , zdrowe auto . Znajdź mu takie 4x4 do 15k , to krata piwa leci do ciebie na wyspy . Sęk w jego nie odpowiednim budżecie co do oczekiwań . Zrozum to i na litość nie dyskutujemy ruu nt fwd vs Quatro bo odpowiedź jest oczywista

    Chodzi tylko by dać do zrozumienia autorowi że jeżeli nie chce trupa to niech szuka ośki , albo niech dozbiera do q i kupi coś sensownego , skoro ma robić mody , to w czymś gdzie jest dobra baza a nie gruz
    Ostatnio edytowane przez nox2k7 ; 24-05-2018 o 05:46

  15. #30
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wracając jeszcze na chwilkę do tematu podnoszenia mocy to myślę Panowie że nie ma potrzeby cytować tutaj co ktoś na FB wypisuje bo jest to obszernie na forum omówione i było omówione jeszcze jak FB nie istniał
    Streszczając, limitowanie mocą jest błędnym założeniem.
    2 skrajne przykłady z życia wzięte:
    1) Seryjny silnik, 400 KM z malutkim plusem, 5 lat bez awarii aż do rozbiórki pod nowy stage. Jak to możliwe ?? Turbina Garrett T3/T4 50trim na łożysku ślizgowym, max moment był przy wyższych obrotach.
    2)Seryjny silnik + super wypasiona hybryda, silnik wypluwa korbę jeszcze na hamowni, wniosek był że jakieś 300KM było ale spory niuton się pokazał bardzo nisko..


    Co do rozterek autora wątku to też skłaniam się / przyłączam się do opinii że lepiej zwiększyć budżet lub poczekać chwilę i szukać quattro zwłaszcza jak myśli się w przyszłości podnosić moc.

    Dodatkowe pytanie poza tematem do autora wątku.. Czyja to taka piękna TT w awatarze Twoim ? Normalnie wygląda jak moja







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •