Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Wątek: Zakup tt'ki, 180 czy 225?

  1. #1
    Awatar neder399
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    36

    Zakup tt'ki, 180 czy 225?

    Witam! Nadszedł ten czas i przymierzam się do zakupu wymarzonej tt'ki. Oczywiście zależy mi na jak najmocniejszej wersji czyli 225 quattro lecz moje finanse to jakieś +/- 15 tysięcy i stąd moje pytanie czy w tej cenie jest szansa kupienia zdrowej sztuki 225 quattro? Czy lepiej celować w 180 koni i sobie za jakiś czas podnieś moc, tylko kolejne pytanie jest takie, jakie byłyby mniej więcej koszta podniesienia mocy z wersji 180 koni żeby miała osiągi podobne do seryjnej 225? I czy w ogóle jest szansa z seryjnej 180 zrobić mniej więcej 300 koni, czy wiąże się to z ogromnymi kosztami? Już sam nie wiem jak to rozegrać, co mi radzicie chłopaki? Pozdrawiam i liczę na pomoc!

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    W tej kwocie kupienie zdrowej 225 to prawie jak wygrać w lotto. Możesz długo szukać i znaleźć lub nie, natomiast szybciej uda się kupić 180.
    Co do podniesienia mocy to spokojnie ze 180hp zrobisz 300+, tylko jak dla mnie w ośce mija się to z celem.
    Jeżeli chcesz na dłużej mieć przygodę z TT to warto poczekać, dołożyć parę groszy i kupić 225. Druga opcja, kupić tanio tak, aby blacharsko była ok, a technicznie ją odbudować już pod moce 300+ (razem z zakuciem silnika). Masz wtedy pewność czym jeździsz i co możesz w przyszłości wycisnąć z auta.
    Plus dla 225 to taki, że samym programem zrobisz 240-250hp, dodając dolot, fmic, wydech dojdziesz do 280-290hp (oczywiście mając zdrową serię). Alternatywą jest 180 w quattro.

    Poczytaj na forum jest dużo tematów i wątków o podniesieniu mocy dla 180 i 225.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Tak czy inaczej po zakupie zdrowej sztuki za ok 25 k mówię o 225km q i zrobienie ja na 300 to się wiąże z zakuciem silnika bo moment obr zostanie przekroczony na ponad 400 nm. Także bez zakucia na bezpieczne max 400nm i teraz zależy od programu czy wyjdzie 270km czy 290km w tym przypadku to już nie ma znaczenia trzeba parę tysi liczyć, fmic, wtryski dp i można dmuchać chyba że pompa paliwa nie domaga to jeszcze kolejny koszt także studnia bez dna w pozytywnym znaczeniu oczywiście powodzenia
    Ostatnio edytowane przez eslaw79 ; 22-05-2018 o 19:34

  4. #4
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Jesli mowa o zakuciu to ktos na pewnej grupie twierdzi calkiem inaczej lac i jezdzic i konca patrzec

    Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
    Using Tapatalk

  5. #5
    Awatar Lukask
    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielona
    Posty
    32
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Jesli mowa o zakuciu to ktos na pewnej grupie twierdzi calkiem inaczej lac i jezdzic i konca patrzec

    Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
    Turbina z Jelcza i będzie malina ;D

    A tak serio. Mi przy 180KM AJQ wycenili podniesienie mocy na 250-270 na jakies 5tys. Soft, turbo hybryda, fmic, DP. Ale znając życie to przy takim dlubaniu jeszcze wychodza sprawy na kilka stow.

    A co do budżetu 15tys- zanim kupiłem swoja to obejrzałem kilka
    TT quattro w takiej cenie.
    Skończyło się na dorzuceniu kasy i kupieniu ośki bez dachu

  6. #6
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cytat Zamieszczone przez Lukask Zobacz posta
    A tak serio. Mi przy 180KM AJQ wycenili podniesienie mocy na 250-270 na jakies 5tys. Soft, turbo hybryda, fmic, DP. Ale znając życie to przy takim dlubaniu jeszcze wychodza sprawy na kilka stow.
    Przepraszam za offtop ale gdzie tak tanio robią kolego ?


    Co do tematu - w tym budżecie moim zdaniem dość ciężko znaleźć w miarę przyzwoitą ośkę ale wiadomo, zdarzają się okazje

  7. #7
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Jesli mowa o zakuciu to ktos na pewnej grupie twierdzi calkiem inaczej lac i jezdzic i konca patrzec

    Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
    Haha tak widziałem ten post, aż musiałem się wypowiedzieć (nawet widać tam mnie) ... nie wnikam w każdym bądź razie.

    Co do rozterki kolegi to brał bym oczywiście 225 BAM/APX, nabrał sporo cierpliwości i szukał (ja szukałem parę lat chyba z dwa i pół czy jakoś tak i nawet w DE byłem parę razy). Jeśli chodzi o podnoszenie mocy to w 10k zł powienieneś się zmieścić aby 300+ km spokojnie zrobić

  8. #8
    Awatar Lukask
    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielona
    Posty
    32
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    Przepraszam za offtop ale gdzie tak tanio robią kolego ?


    Co do tematu - w tym budżecie moim zdaniem dość ciężko znaleźć w miarę przyzwoitą ośkę ale wiadomo, zdarzają się okazje
    Kraków
    Turbo hybryda 1000-1100
    Program 1200
    DP to jakies 600
    Tip 500
    Najgorsza sprawa z fmic bo tu są różne ceny.

    A to jest taka wersja optymistyczna, zakładająca ze nic sie nie sypnie po drodze.

  9. #9
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Taaa, tak łatwo zwiększyć, se coś dołożyć i będzie dużo mocy. Pamiętać trzeba, że te silniki mają po średnio 17lat i moim zdaniem bez skrupulatnego sprawdzenia słupka i osprzętu (nie zapominając o kolektorze wydechowym) to szkoda tylko się za taką zabawę zabierać
    Nie znam firmy z Krakowa nie ujmuję im doświadczenia ale 1000zł za hybryde... , Geremi z Białegostoku robi hybrydy ale nie za 1000zł i z tego co wiem to zapier..., wszyscy chwalą i polecają (sam u niego robiłem u nich swoją gt2871 2 tygodnie temu)
    Pie#$^$#@ o tym że seria da rade do 350km, ale nie zapisał że moment trzeba "spłaszczyć" aby korba (seryjna 17 letnia) się nie wysr#%@.

    Lukask a w takim AJQ "robiona" na 270 kucy, zaraz się okaże, że wtryski śmieć, pompa paliwa niedomaga, przepływka się kończy, kolektor wydechowy popękany, któraś cewka daje dupy, n75 i dv do wymiany, lambda umarła, sprzęgło się ślizga itp...

    Kanapa te 10tys na 300+ będzie mało i ja bym się wstrzymał przed pisaniem takich kwot bo dla mnie to wprowadzanie w błąd
    Ostatnio edytowane przez omerta ; 23-05-2018 o 08:52

  10. #10
    Awatar Lukask
    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielona
    Posty
    32
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    Taaa, tak łatwo zwiększyć, se coś dołożyć i będzie dużo mocy. Pamiętać trzeba, że te silniki mają po średnio 17lat i moim zdaniem bez skrupulatnego sprawdzenia słupka i osprzętu (nie zapominając o kolektorze wydechowym) to szkoda tylko się za taką zabawę zabierać
    Nie znam firmy z Krakowa nie ujmuję im doświadczenia ale 1000zł za hybryde... , Geremi z Białegostoku robi hybrydy ale nie za 1000zł i z tego co wiem to zapier..., wszyscy chwalą i polecają (sam u niego robiłem u nich swoją gt2871 2 tygodnie temu)
    Pie#$^$#@ o tym że seria da rade do 350km, ale nie zapisał że moment trzeba "spłaszczyć" aby korba (seryjna 17 letnia) się nie wysr#%@.

    Lukask a w takim AJQ "robiona" na 270 kucy, zaraz się okaże, że wtryski śmieć, pompa paliwa niedomaga, przepływka się kończy, kolektor wydechowy popękany, któraś cewka daje dupy, n75 i dv do wymiany, lambda umarła, sprzęgło się ślizga itp...

    Kanapa te 10tys na 300+ będzie mało i ja bym się wstrzymał przed pisaniem takich kwot bo dla mnie to wprowadzanie w błąd
    Dlatego dodałem, że cena to optymistyczna wersja. Jak kiedyś zacznę dlubac przy silniku to wszystko sie okaże

  11. #11
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    Taaa, tak łatwo zwiększyć, se coś dołożyć i będzie dużo mocy. Pamiętać trzeba, że te silniki mają po średnio 17lat i moim zdaniem bez skrupulatnego sprawdzenia słupka i osprzętu (nie zapominając o kolektorze wydechowym) to szkoda tylko się za taką zabawę zabierać
    Nie znam firmy z Krakowa nie ujmuję im doświadczenia ale 1000zł za hybryde... , Geremi z Białegostoku robi hybrydy ale nie za 1000zł i z tego co wiem to zapier..., wszyscy chwalą i polecają (sam u niego robiłem u nich swoją gt2871 2 tygodnie temu)
    Pie#$^$#@ o tym że seria da rade do 350km, ale nie zapisał że moment trzeba "spłaszczyć" aby korba (seryjna 17 letnia) się nie wysr#%@.

    Lukask a w takim AJQ "robiona" na 270 kucy, zaraz się okaże, że wtryski śmieć, pompa paliwa niedomaga, przepływka się kończy, kolektor wydechowy popękany, któraś cewka daje dupy, n75 i dv do wymiany, lambda umarła, sprzęgło się ślizga itp...

    Kanapa te 10tys na 300+ będzie mało i ja bym się wstrzymał przed pisaniem takich kwot bo dla mnie to wprowadzanie w błąd
    Dałem kwotę na własnym przykładzie, dlatego nie powstrzymywało mnie nic aby wpisać orientacyjną kwotę wraz z podsumowaniem robocizny (na Śląsku tyle wyszło i była to praktycznie wszędzie podobna cena licząc od FrogRacing, CTR, Digitune) . Nie licząc moich fanaberii w stylu nowy z Aso kolektor czy całkiem nowe turbo zamiast oddawać moje stare na przerobienie na hybrydę.

    Mi maks jaki się pokazał to ponad 300km ale nie ryzykowaliśmy bo NM było tez ponad 400 wiec mialo byc bezpiecznie i seryjnie jak w ABT. Krótko mówiąc mi by wystarczyło te 10k spokojnie faktura jest wrzucona to można sobie zobaczyć.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 23-05-2018 o 19:29

  12. #12
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    W tym budżecie szukaj ośki 180hp, coś się znajdzie na pewno. Bądź cierpliwy i nie kupuj pochopnie, ewentualnie zbieraj wiecej $$.

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez nox2k7 Zobacz posta
    W tym budżecie szukaj ośki 180hp, coś się znajdzie na pewno. Bądź cierpliwy i nie kupuj pochopnie, ewentualnie zbieraj wiecej $$.
    Koledze oske proponujesz jak wiesz ze bedzie chcial cos dlubnac?? Nie no bez zartow cokolwiek byle z quattro, lepsze zawieszenie, lepsza skrzynia no i wlasnie naped na 4 buty co w przypadku wiekrzej mocy przyda sie w szukaniu trakcji ja na Teoim miejscu szukalbym 180 w quattro jesli masz troszke ograniczony budzet. Cale auto jest praktycznie identyko jak 225 oprocz slupka i turbo. Ale to nie jest problemem gdyz przed dlubaniem i tak okaze sie najprawdopodobniej ze trzeba wymienic czesc osprzetu lub ewentualnie zrobic remont slupka takze tym bym sie nie przejmowal.. a jesli mody mialy by sie ograniczyc do dorownania lub przeskoczenia 225koni to daloby sie to osiagnac na zdrowym slupku przy modach o jakich wspomnieli koledzy wczesniej, typu dolot, wydech, program itd

  14. #14
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Błagam cie, jeżeli nie dajesz w pizde na kazdych swiatłach i sie nie scigasz , tylko podnosisz moc z myslą by bezproblemowo wyprzedzać i przyspieszac to ośka oczywiscie wystarczy. Wiadomo, że w Q było by lepiej. Ale jezeli autorowi ciezko uzbierac na godny egzemplarz, to co dopiero z robieniem modow. Skoro na nie kase uzbiera to chyba lepiej pierw dobrą budne kupić. A takiej do 15k w Q czy kupi to ja nie wiem :P

  15. #15
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Adam skoro piszesz Wiadomo ze bylo by lepiej miec Q wiec zaprzrczasz sam sobie tym co napisales .Gosc pisze ze z biegiem czasu chce podniesc moc .180/w oscie to juz nie masz trakcji w niektorych przypadkach a co powiedziec o wiekszej mocy .

    Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
    Using Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •