Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pytanie do byłych właścicieli 8N, a obecnych 8J

  1. #1
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246

    Pytanie do byłych właścicieli 8N, a obecnych 8J

    Jakie są różnice w komforcie między starym a nowszym modelem? Mam za sobą długą trasę( sesje foto - Wenecja, Florencja, Siena, Wiedeń) i jestem załamany komfortem 8N. Mimo, że w porównaniu do innych TT mk.1, moja jest nawet cicha(wygłuszenie pod audio, nowe opony klasy Premium o niskim poziomie hałasu, wydech firmowy) jest dużo gorzej choćby w porównaniu do kilkuletniego Golfa, którym jechaliśmy na przemian z TT.

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Black
    Posty
    47
    Leszku, różnica w komforcie jazdy jest. Na cichszą pracę nie licz, to nie jest i nie będzie Golf. W mojej ocenie, wygodniejsze są fotele, i lepiej się pojazd prowadzi - delikatniej. Jeździłem MK1 w trasy po 500 km na raz i w porównaniu z MK2, to MK2 jest wygodniejsza.

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    TT 8J jest wygodniejsze, cichsze i ma lepsze właściwości jezdne w porównaniu do TT 8N.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Inny komfort będzie mieć samochód przeznaczony głownie do wożenia tyłka a inny taki od którego będzie wymagane coś więcej.

    Mogę przyznać że moje auto do tyrania Dodge Grand Caravan jest bardziej komfortowy od TT 8N i 8J ale również śmiertelnie nudny. Nie da się jakoś zaszaleć bo zaraz się może przewrócić albo wypadnie z drogi, o stylistyce i jakości wykończenia już nie wspomnę..

    Leszek, trzeba też być fair trochę w stosunku do furki..
    Masz tuningowy wydech, obniżenie tylko na sprężynach -35mm , 18calowe felgi wydaje mi się że odlewane grawitacyjnie więc trochę cięższe ... Wszystko to zdecydowanie obniża szeroko rozumiany komfort ale za to dostarcza innych wrażeń.
    Jeśli priorytetem ma być komfort to trzeba robić auto w tym kierunku.

    Co do 8J to tez potwierdzam że jest większy komfort niż w 8N..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    8N moim zdaniem prowadzi się trochę jak gokart. Zawieszenie jest twarde, kierownicą kręci się dosyć ciężko, biegi też wchodzą tak nieco sportowo.

    Mk2 jest również twarde, ale kierownicą kręci się jednym palcem (to też dlatego, że ma wspomaganie elektrohydrauliczne), biegi natomiast zmienia się jak joystickiem. Fotele też są dużo wygodniejsze w porównaniu do mk1.

    Ja sporo jeżdżę i moim komfort jest dużo wyższy, nie licząc zawieszenia

  6. #6
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Miałem 8n mam 8j i jak dla mnie to zupełnie dwa inne auta, 8j robiąc trasę 500 km wysiadam z niej nie czując żadnego zmęczenia a bólu pleców, w 8n po przejechaniu 200 km czułem się już zmęczony. Zawieszenie tylko delikatnie bardziej tłumi nierówności w porównaniu do 8n. Podsumowując nie zamienił bym 8j na 8n pod względem komfortu jazdy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •