Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Podskakiwanie/ pływanie zawieszania przy wolnej i szybkiej jeździe

  1. #1
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108

    Podskakiwanie/ pływanie zawieszania przy wolnej i szybkiej jeździe

    Siema,

    Przeszukałem znaczną część forum ale nic nie znalazłem na ten temat. Mój problem w TT zauważyłem ostatnio podczas wolnej jazdy. Samochód bodajże po tylnej lewej stronie (albo mi się wydaję) stoi jak by troszeczkę niżej względem innych kół. Jest to minimalna różnica, czasami bardziej widoczna a czasami w ogóle.+ przy wolnej i szybkiej jeździe delikatnie podskakuje, płynie (tak jak by był balon na jednej z opon). Przy wolniejszych prędkościach jest to znacznie odczuwalne. Kolejne ciekawostki jakie dziś zaobserwowałem to przy zmianie pasa z lewy na prawy auto jak by lekko wpadało w delikatny poślizg (płynęło). Czy to jest oznaka niesprawnych amortyzatorów? Czy może podjechać na geometrię? Opony są w porządku. Dodam, że zawieszenie nie było wymienianie podczas mojego użytkowania TT (4,5 roku). W książeczce serwisowej sprawdziłem, że tylne amory były wymieniane ok. 123 000 km temu wraz z tylnym mostem. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

  2. #2
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Może to być geometria

    Ja kiedyś miałem tak że jak najeżdżałem na linie, lub np pasy od przejścia dla pieszych to wyczuwałem delikatne myszkowanie auta.

    Po zrobieniu geometrii było już ok

  3. #3
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Może to być geometria

    Ja kiedyś miałem tak że jak najeżdżałem na linie, lub np pasy od przejścia dla pieszych to wyczuwałem delikatne myszkowanie auta.

    Po zrobieniu geometrii było już ok
    Dokładnie to samo mi się zdarza Dzięki! Pojadę na geometrie i zobaczę co dalej będzie się z tym dziać..

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Byłem na geometrii. Przód był dosyć skopany dlatego go poprawili. Jeżeli chodzi o tylną oś to niestety nic nie mogli zrobić bo powiedzieli mi, że rozstaw już jest na maksa i nie mogli ustawić zbierzności. Dokładnie przekazali mi to ("fasolki tylny wachacz, zwiększyć rozstaw"). Nie do końca wiem o co im chodziło.. Zauważyłem, że po ustawieniu przodu mniej pali Podsyłam foto pomiarów:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •